Pyrkon 2021 nie odbędzie się. Największy polski festiwal fantastyki powróci w przyszłym roku

"Do ostatniej chwili liczyliśmy na cud" - podają organizatorzy i przyznają, że nie dadzą rady zorganizować festiwalu, na który czekała rzesza fanów w tym roku. Nowa data Pyrkonu została wyznaczona na 17-19 czerwca 2022 roku.
Zobacz wideo Najsłynniejsze wpadki w filmach, serialach i nie tylko! Czy naprawdę nie dało się ich uniknąć?

Przed decyzją o odwołaniu wydarzenia organizatorzy stanęli już w zeszłym roku. Ze względu na epidemię koronawirusa przenieśli kolejną edycję poznańskiego festiwalu fantastyki na rok 2021. Niestety okazuje się, że i w tym organizacja tak wielkiego przedsięwzięcia nie będzie możliwa.

"Kochani Pyrkonowicze, do ostatniej chwili liczyliśmy na cud. Mieliśmy nadzieję, że sytuacja się zmieni, że będziemy mogli działać. Ale nie możemy" - napisali organizatorzy w komunikacie.

Pyrkon nie odbędzie się w 2021 roku. "Perspektywa powrotu do normalności jest zbyt odległa"

"Podobnie jak Wy widzimy, że wszystko idzie ku lepszemu i pojawia się perspektywa powrotu do normalności, ale dla nas niestety jest ona zbyt odległa" - przyznają ze organizatorzy. Pyrkon jest największym w Polsce, i jednym z największych na świecie, tego typu wydarzeniem. Od 2000 roku odwiedza go wielu uczestników. W ciągu ostatnich kilku edycji w Pyrkonie brało udział ponad 40 tys. osób. Tymczasem informacji na temat odmrażania branży targowej i organizacji imprez takich rozmiarów brak, nie wiadomo, kiedy zostaną one podane.

"Nie zdążymy odpowiednio się przygotować – zarówno na gruncie bezpieczeństwa nas wszystkich, jak i poziomu imprezy. Chcemy, żebyście powrócili na ten Pyrkon, jaki pamiętacie, a nie na jego okrojoną wersję" - piszą organizatorzy. Dodatkowo na terenie Międzynarodowych Targów Poznań, gdzie od lat odbywa się festiwal, aktualnie znajduje się szpital tymczasowy i punkt szczepień, które do lipca nie zostaną zamknięte. Organizatorzy postanowili więc po raz drugi przełożyć termin swojego festiwalu. Tym razem na 17-19 czerwca 2022 roku. 

"Jako organizatorzy będziemy o Pyrkon walczyć do samego końca, tak długo jak będzie biło jego serce. Mamy to szczęście, że to Wy, Pyrkonowicze, jesteście sercem Pyrkonu i wiemy, że możemy liczyć na Wasze wsparcie." - podali organizatorzy na końcu komunikatu.

Stanisław Lem w roku 1993Stanisław Lem zostanie uhonorowany w kosmosie

Pyrkon 2021 odwołany. Co zrobić z zakupionymi biletami?

Wszystkie wejściówki zakupione na wydarzenie zachowują swoją ważność, jednak można je zwrócić, odsyłając wraz z paragonem i wypełnionym formularzem (w przypadku biletów drukowanych) lub przesyłając sam formularz (w przypadku ticketdirect). Zwrot pieniędzy nastąpi do 180 dni roboczych.

Organizatorzy poinformowali także, że ze względu na niepewną sytuacją są zmuszeni zlikwidować Strefę Wypoczynkową, którą można było dokupić do karnetu. Bilety te także można zwrócić lub zachować jako formę wsparcia, a festiwal odwdzięczy się podczas wydarzenia, wymieniając go na specjalny gadżet. Zwrotu wszystkich wejściówek można dokonać do 13 czerwca 2021 roku. 

Ebook 'Piknik na skraju drogi i inne utwory', Arkadij Strugacki i Borys StrugackiRadziecka fantastyka nie rdzewieje! To byli faworyci Lema

Więcej o: