Znamy pierwsze gwiazdy festiwalu Tauron Nowa Muzyka

W mroźny wieczór organizatorzy festiwalu Tauron Nowa Muzyka postanowili rozgrzać swoich fanów informacją o pierwszych potwierdzonych wykonawcach. Dobrymi wieściami Adam Godziek podzielił się w Programie Alternatywnym w radiowej ?Trójce?.

Lista wykonawców siódmej edycji festiwalu liczy na razie siedem pozycji. Jednym z gości będzie Kwes, brytyjski multiinstrumentalista znany między innymi ze współpracy z Ebony Bones czy Damonem Albarnem i chwalony przez Matthew Herberta jako jeden z rewolucjonistów muzyki elektronicznej. Prosto z Nowego Jorku do Katowic przylecą Sepalcure, czyli Praveen Sharma oraz Travis Smith (znany bardziej jako Machinedrum). Ostatnio można ich było posłuchać m.in. na ścieżce dźwiękowej do "Czarnego Łabędzia" Darrena Aronofsky`ego. W listopadzie panowie wydali swoją debiutancką płytę.

Do tańca porwie też z pewnością niejaki L-Vis 1990. Pseudonim nie jest w żadnym razie przypadkowy. L-Vis 1990 to wielbiciel powracającego w glorii chwały brzmienia lat 90.

Zaproszenie organizatorów przyjęli także Rustie, Chris Clark oraz Scuba - współzałożyciel jednej z najistotniejszych dla dubstepu wytwórni muzycznych, który nie przestaje odkrywać potencjału nadal tkwiącego w tym gatunku.

Ostatnią z ujawnionych do tej pory gwiazd festiwalu jest amerykańska grupa Gang Gang Dance. Ich wydany niedawno album "Eye Contact" znalazł się w wielu zestawieniach najlepszych płyt 2011 roku. Ten koncert będzie z pewnością jednym z większych wydarzeń tegorocznej edycji.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka odbędzie się jak zwykle na terenie przyszłej siedziby Muzeum Śląskiego w ostatni weekend sierpnia. Można już kupować karnety.

 
 
 
Więcej o: