Facebook napisał powieść "Płomień śmierci". To horror

Na Facebooku powstała powieść - napisali ją wspólnie użytkownicy portalu społecznościowego. Jedną z autorek jest Alicja Gunther studentka filologii angielskiej z Gdańska. Powieść można ściągnąć za darmo ze strony wydawnictwa e-bookowego Bezkartek.pl

Powieść "Płomień śmierci" napisało ośmiu użytkowników Facebooka. Pomysł narodził się w ubiegłym roku, podczas akcji "E-book Week", akcji promującej czytanie e-booków. Chętnych do napisania powieści było początkowo o wiele więcej - zgłosiło się około 60 osób. Ostatecznie, po dyskusjach dotyczących upodobań literakich oraz ostatecznego gatunku, pozostało 8 autorów. Dyskusje na temat kształtu powieści trwały na Facebooku.

"Płomień śmierci" - zobacz na Facebooku >>

Aby ułatwić wspólne pisanie, każdy z pisarzy - jak w grach RPG - sam kreował swoją postać. Jednocześnie, żeby uniknąć nieporozumień, każdy z autorów miał własne rozdziały książki, za które był odpowiedzialny i które opisywał z punktu widzenia swojej postaci. Każdy rozdział po powstaniu był oceniany przez pozostałych piszących. Wśród twórców książki są dwie osoby związane z Trójmiastem - Alicja Gunther, studentka anglistyki na Uniwersytecie Gdańskim oraz Nina Nowak, odpowiedzialna za redakcję merytoryczną całości - urodzona w Wejherowie, absolwentka psychologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, obecnie mieszkająca w Warszawie.

"Płomień śmierci" to powieść z gatunku horroru, której akcja toczy się współcześnie na północy Anglii, w zamku skrywającym ponurą tajemnicę. Grupa przyjaciół, która przybywa w to miejsce, zostaje wciągnięta w pułapkę, z której nie ma ucieczki.

Książkę można pobrać za darmo jako e-book w różnych formatach ze strony wydawnictwa Bezkartek.pl .

- Od czasu premiery książki (pod koniec stycznia) pobrało ją już sześć tysięcy osób - informuje Michalina Miedzianowska z wydawnictwa Bezkartek.pl