Najlepsze polskie teledyski nagrodzone. Gala w ... Polmozbycie

Laureatem tegorocznego Grand Prix festiwalu Yach Film został Krzysztof Skonieczny - jedna z najważniejszych dziś postaci w świecie polskiego wideoklipu.

W sobotę wieczorem zakończyła się kolejna, 21 już, edycja festiwalu polskich wideoklipów Yach Film. Najważniejsza nagroda trafiła do Krzysztofa Skoniecznego, autora teledysku do piosenki Jamala "Defto". To kolejny dowód na to, że ten młody twórca jest dziś jedną z najważniejszych postaci w świecie polskiego teledysku. To właśnie on jest współodpowiedzialny za tak głośne pomysły jak m.in.: Projekt Warszawiak czy wielokrotnie nagradzany teledysk Brodki "Krzyżówka dnia", przygotowany przy współpracy z kilkorgiem artystów z całej Polski (m.in. z pochodzącą z Trójmiasta Katarzyną Łygońską).

 

Nagrodę za najlepszą animację otrzymała Zuzanna Szyszak za teledysk do piosenki "Pożegnanie małego wojownika" zespołu Czesław Śpiewa.

 

W kategorii debiutantów zwyciężyła natomiast grupa kilku autorów, która wspólnie przygotowała wideoklip do utworu zespołu Lilaveneda "Stara baśń".

 

Cyber Yacha otrzymał natomiast Florian Malak za teledysk do piosenki "Supergirl" Pezeta.

 

Trzy pierwsze nagrody przyznało profesjonalne jury, w którym zasiadali m.in. dziennikarze muzyczni: Piotr Metz i Paweł Sito. Cyber Yach przyznany został w plebiscycie internautów, przeprowadzonym na Facebooku - oddano w nim prawie 20 tys. głosów.

Tegoroczna edycja festiwalu zorganizowana została poza systemem oficjalnych podmiotów zajmujących się animacją kultury i bez jakichkolwiek publicznych pieniędzy. Impreza odbyła się dzięki determinacji jej pomysłodawcy, Yacha Paszkiewicza oraz wsparciu jego znajomych i przyjaciół. Festiwal bardzo mocno przeniósł się do internetu, skromna gala odbyła się w sobotę w nowym, nie otwartym jeszcze oficjalnie, wrzeszczańskim klubie Polmozbyt.

POLECAMY - Yach Film bez pieniędzy. Gala finałowca będzie w... Polmozbycie