Zobacz nowy teledysk Izy Lach i Snoop Liona

Iza Lach nie próżnuje. W środę w sieci premierę miał teledysk do singla ?No Ordinary Affair?. W klipie oprócz Izy pojawia się Snoop Lion (dawniej Dogg), znany na całym świecie amerykański raper i producent muzyczny.

Kariera Izy Lach nabrała rozpędu w 2012 roku, kiedy łódzka piosenkarka i kompozytorka nawiązała współpracę z gigantem rapu Snoop Doggiem. Ten, oczarowany wokalem, który dograła do umieszczonego przez niego bitu w serwisie SoundCloud, zdecydował się na wspólne nagranie płyty "Off The Wire". Jak się okazało, nie było to ostatnie słowo duetu, ponieważ Iza podpisała kontrakt ze Snoopem aż na pięć płyt. W międzyczasie raper przyjechał do Łodzi, gdzie wspólnie nakręcili film "Birds of a Feather" będący zbiorem teledysków połączonych miłosnym wątkiem fabularnym. Obraz premierę miał w marcu tego roku na największym festiwalu branży muzycznej South By Southwest (SXSW) w amerykańskim Austin. Na razie była to jedyna okazja, żeby zobaczyć film.

 

Pod koniec ubiegłego roku premierę miał pierwszy minialbum artystki - "Good Friday", który podobnie jak poprzedni wyprodukowany został przez Snoop Liona (ukrywającego się pod pseudonimem Berhane), z tą różnicą, że tym razem na albumie można było usłyszeć samego rapera.

O drodze, którą obrała, Iza mówiła "Gazecie": "Podjęłam ryzyko, wiążąc najbliższą przyszłość ze Snoopem, nie ma żadnej gwarancji, że to słuszna droga. Ale taka szansa zdarza się raz na milion! Codziennie haruję, żeby udowodnić sobie, że na nią zasłużyłam. Dawałam z siebie 300 proc. Teraz daję 1000".

Ostatnio artystka wróciła do komponowania w języku ojczystym. Na początku wakacji w ramach projektu Reebok Classic Trax ukazała się piosenka "Ostrze", którą nagrała razem z braćmi Waglewskimi - Fiszem i Emadem, tworzącymi m.in. Tworzywo Sztuczne czy grupę Kim Nowak.