Znamy datę premiery "Pięknej i bestii". Emma Watson i Dan Stevens w głównych rolach

W ślad za premierą "Kopciuszka", który w weekend otwarcia znalazł się na pierwszym miejscu amerykańskiego i polskiego box office'u, Disney zapowiada kolejną oczekiwaną produkcję. Data premiery "Pięknej i bestii" planowana jest dokładnie na za dwa lata - 17 marca 2017 roku.

Emmę Watson zobaczymy jako Belle, a Dana Stevensa jako Bestię. W filmie zagrają także Emma Thompson jako pani Potts i Kevin Kline w roli Maurice, ojca Belle. Prace nad produkcją mają ruszyć w maju w Shepperton Studios w Londynie. Film wyreżyseruje Bill Condon na podstawie scenariusza Stephena Chbosky'ego, opierającego się na wcześniejszej wersji Evana Spiliotopoulosa. Producentami filmu są David Hoberman i Todd Lieberman.

Do ekipy pracującej na filmem dołączył także Alan Menken, który otrzymał statuetkę Oscara za ścieżkę dźwiękową do animowanej wersji opowieści o Pięknej i Bestii z 1991 roku. W nowej "Pięknej i Bestii" mają się pojawić nowe nagrania piosenek znanych z kreskówki , a także kilka nowych utworów napisanych przez Menkena wspólnie z sir Timem Rice'em.

Zobacz wideo

Nie wiadomo, czy film będzie musicalem. Jednak taka sugestia pojawiła się w wypowiedzi Emmy Watson w styczniu, kiedy dowiedziała się, że zgra w produkcji. - To wydaje się surrealistyczne, że będę tańczyła do "Be Our Guest" i śpiewała "Something There". Czas zacząć lekcje śpiewu - napisała na Facebooku. Aktorka podkreśliła, że "Piękna i Bestia" była ważną częścią jej dzieciństwa .

Jaki jest przepis Disneya na recykling historii, które znamy z dzieciństwa? "Kopciuszek" znów zaskoczył! >>

Zobacz wideo

Data ogłoszenia ważnych informacji o planowanej produkcji z pewnością była szczegółowo obmyślana. Disney właśnie osiągnął kolejny sukces. Jego "Kopciuszek" w reżyserii Kennetha Branagha z Lily James w tytułowej roli i Richardem Maddenem w roli Księcia (Robb Stark z "Gry o tron" ) osiągnął sukces zarówno w Stanach jak i w polskich kinach.

Przychód z biletów sprzedanych na "Kopciuszka" w weekend otwarcia w USA to 67 mln dol. Film otworzył zestawienie amerykańskiego box office'u . Wpływy z biletów z tej produkcji są porównywalne do wyników pierwszego weekendu "Czarownicy" z 69 mln dol. przychodu. W Polsce Kopciuszek poradził sobie równie dobrze. Film zobaczyło 106 tys. osób i tu także film Disneya otworzył zestawienie box office'u.

źródło: Okazje.info

Więcej o: