Pamiętacie "Tęczę"? Mister D. też będzie gwiazdą Męskiego Grania 2015. Na inauguracji trasy w Krakowie

Męskie Granie 2015 nabiera rozpędu - w sobotę, 27 czerwca, pierwszy koncert w Krakowie. Zagrają: Natalia Przybysz, Hey, Kult, Rebeka, a także Molesta Ewenement ze specjalnym udziałem Mister D., Skubas w zaskakującym duecie z Piotrem Bukartykiem oraz Męskie Granie Orkiestra.

Męskie Granie, czyli znane i cenione wydarzenie muzyczny, które prezentuje wyłącznie polskich twórców, co roku zaskakuje nie tylko artystycznymi kolaboracjami, ale również repertuarem i interpretacjami muzycznymi.

Dowód? Proszę bardzo: tylko na scenie Męskiego Grania w Krakowie usłyszeć będzie można koncert zespołu Molesta Ewenement z gościnnym udziałem Mister D., czyli scenicznym wcieleniem Doroty Masłowskiej. Zarówno Molesta, jak i Masłowska w projekcie Mister D., odważnie komentują otaczającą rzeczywistość, lecz robią to w zgoła odmiennej estetyce. Ich muzyczny mariaż może być ciekawym zaskoczeniem dla fanów rapu.

Kolejną muzyczną niespodzianką krakowskiego koncertu będzie koncert Skubasa i Piotra Bukartyka, być może jednego z najbardziej płodnych polskich tekściarzy i kompozytorów, który od ośmiu lat co tydzień z czwartku na piątek układa jedną piosenkę i prezentuje ją na antenie Trójki w audycji Wojciecha Manna. O tym, czym zaowocowało spotkanie Skubasa z Bukartykiem przekonają się widzowie pierwszego koncertu tegorocznej edycji Męskiego Grania w Krakowie.

Będzie się działo

Artyści gościnnie występujący w Krakowie to przedsmak tego, co czeka fanów Męskiego Grania podczas szóstej edycji trasy. W tym roku podczas koncertów w Krakowie, Wrocławiu, Chorzowie, Poznaniu, Warszawie i Żywcu zagrają: Artur Rojek, Brodka, Curly Heads, Fisz Emade Tworzywo, Hey, Jamal, Kult, Smolik/Kev Fox, L.U.C, Lao Che, Lech Janerka, Maria Peszek, Mela Koteluk, Molesta Ewenement, Natalia Przybysz, Nosowska, Organek, O.S.T.R., Rebeka, Skubas, Ten Typ Mes, The Dumplings, Warszawskie Combo Taneczne, Zbigniew Wodecki with Mitch&Mitch Orchestra and Choir oraz oczywiście Męskie Granie Orkiestra w składzie: Andrzej Smolik, Fisz, Mela Koteluk, Organek, Michał "Fox" Król, Krzysztof "Zalef" Zalewski, Kuba Galiński.

Męskie Granie 2015 zagra w następujących miastach:

Kraków, Stadion Korony - 27 czerwca

 

Wrocław, Pergola - 11 lipca

 

Chorzów, Rosarium/Park Śląski - 25 lipca

 

Poznań, Malta/Polana Harcerza - 1 sierpnia

 

Warszawa, Fort Bema - 15 sierpnia

 

Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem - 29 sierpnia

Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie 2015 jest marka Żywiec. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie na stronie www.meskiegranie.pl .

Więcej o: