Męskie Granie 2015. Wodecki z Mitch&Mitch i Molesta na Malcie w Poznaniu

Ledwie wybrzmiały (a i to nie do końca) echa koncertu w Chorzowie, a już w najbliższą sobotę (1 sierpnia) Męskie Granie zagra w tym roku po raz czwarty. Tym razem na Malcie w Poznaniu. Usłyszymy: Molestę Ewenement, Curly Heads, Melę Koteluk, Artura Rojka, Zbigniewa Wodeckiego z Mitch&Mitch oraz Męskie Granie Orkiestra.

Za nami połowa trasy koncertowej Męskie Granie 2015 sponsorowanej przez Żywca. Fanów polskiej muzyki czekają jeszcze koncerty w Warszawie (15.08) i Żywcu (30.08). O co chodzi w Męskim Graniu - doskonale wiecie. Już po raz szósty na scenie spotykają się artyści, którzy poruszają się w skrajnie różnych muzycznych obszarach, różnią ich też często dekady twórczości. Ale te niecodzienne kolaboracje rodzą niezwykłe muzyczne interpretacje i odkrywają przed fanami całkiem nowe oblicza artystów.

Ballady, walczyki, Mitche i Wodecki

Dowód? Znany już skądinąd projekt Zbigniewa Wodeckiego i zespołu Mitch & Mitch. Międzypokoleniowe spotkanie legendy sceny muzycznej z liderami polskiej alternatywy zaowocowało albumem, który plasuje się na szczytach list przebojów. Na płycie "1976: A Space Odyssey" znalazły się utwory pochodzące z debiutanckiego albumu Wodeckiego z 1976 roku, mieszanka ballad i walczyków, połączonych z elementami jazzu oraz rytmicznym nawiązaniem do samby. W Poznaniu Zbigniewowi Wodeckiemu Mitch&Mitch towarzyszyć będzie orkiestra i chór.

 

Poza tym na scenie Męskiego Grania w Poznaniu spotkają się Molesta Ewenement i Warszawskie Combo Taneczne. Ci pierwsi to prekursorzy ulicznego rapu, a drudzy rok temu wydali swój pierwszy krążek, który jest ukłonem w stronę niemal stuletniej tradycji ulicznego i knajpianego grania.

 

Muzycy z Molesty tworzą surowy bezpretensjonalny rap, odważnie komentując otaczającą ich rzeczywistość. Dla wielu są głosem pokolenia. Z kolei dzięki Warszawskiemu Combo Tanecznemu młode pokolenie na nowo może odkryć przedwojenną Warszawę. W ich repertuarze znajdują się słynne z warszawskich ulic, barów i dancingów piosenki, które dekady temu bawiły i wzruszały stołeczną publiczność.

Peszek + Zamilska

Kolejną niespodzianką czwartego koncertu Męskiego Grania będzie występ Marii Peszek. Wokalistka, aktorka, autorka tekstów i performerka zawsze zaskakuje publiczność, a jej koncerty to swoiste manifesty i energetyczne widowiska, które porywają fanów. Artystka na poznański koncert przygotowała specjalny set z DJ-ką i producentką Zamilską - świeżym odkryciem polskiej sceny elektronicznej.

Zobacz wideo

Na zakończenie Męskiego Grania w Poznaniu tradycyjnie wystrzelą "Armaty" w wykonaniu Męskie Granie Orkiestra. Uwaga, do składu MGO, czyli: SMOLIK, Fisz, Mela Koteluk, ?RGANEK, Michał FOX Król, Krzysztof ZALEF Zalewski, Kuba Galiński dołączy Dawid Podsiadło. I to nie koniec niespodzianek sobotniego koncertu.

Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie 2015 jest marka Żywiec.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie TUTAJ >>

Tego lata Męskie Granie zagra jeszcze w następujących miastach:

Poznań , Malta/Polana Harcerza - 1 sierpnia - bilety wyprzedane Warszawa , Fort Bema - 15 sierpnia Żywiec , Amfiteatr pod Grojcem - 29 sierpnia

Więcej o: