"Armaty" Męskiego Grania wypalą na Forcie Bema w Warszawie

Warszawskie Combo Taneczne, Curly Heads, Nosowska, SMOLIK/KEV FOX i Natalia Grosiak, Fisz Emade Tworzywo oraz Maria Peszek. Tak wygląda line-up piątego - przedostatniego już koncertu na trasie Męskie Granie 2015.

15 sierpnia na Forcie Bema w Warszawie usłyszymy też Męskie Granie Orkiestra, której tym razem towarzyszyć będą Tomek Lipiński i Dawid Podsiadło.

Melodie stolicy...

Trasa koncertowa Męskie Granie, której wyłącznym sponsorem jest marka Żywiec, to wyjątkowe wydarzenie, gdzie na jednej scenie spotykają się artyści, którzy nie tylko reprezentują skrajne gatunki muzyczne, ale też często różne pokolenia. Podczas sześciogodzinnego koncertu publiczność odbywa prawdziwą podróż przez odległe zakątki sceny muzycznej, by na nowo odkrywać oblicza polskich artystów.

Stwórz własną zwrotkę i zawalcz o nagrody - zaśpiewają, jak im zagrasz >>

Warszawskiego Combo Tanecznego mieszkańcom stolicy przedstawiać nie trzeba. W ich repertuarze znajdują się słynne z warszawskich ulic, barów i dancingów piosenki, które dekady temu bawiły i wzruszały stołeczną publiczność. Zespół założony przez Jana Młynarskiego, w 2014 r. wydał swój pierwszy krążek, a ich muzyka to ukłon w stronę niemal stuletniej tradycji ulicznego i knajpianego grania. Gośćmi Warszawskiego Combo Tanecznego na scenie Męskiego Grania w Warszawie będzie kultowa Kapela Czerniakowska, która w pejzaż stolicy wpisana jest niemal tak, jak Syrenka czy Pałac Kultury. To stołeczne mega-combo przeniesie publiczność do historycznej Warszawy.

... i rockowe brzmienie

W zupełnie inną podróż zabierze fanów Katarzyna Nosowska, której koncerty porywają wszystkich, bez względu na wiek czy muzyczny gust. Niekwestionowany autorytet polskiej sceny muzycznej, artystka nienasycona, która nieustannie tropi nowe dźwięki, słowa i tematy. Kojarzona głównie z muzyką rockową, w samodzielnych projektach eksperymentuje, bawiąc się gatunkami i konwencjami. W Warszawie zagra swój solowy repertuar, ale niezwykle zapowiada się też jej duet z Organkiem. Wokaliści przygotowali bowiem coś specjalnego dla fanów Męskiego Grania. I to nie będzie jedyny występ Nosowskiej podczas warszawskiego koncertu. Artystka gościnnie zagra z zespołem Curly Heads i Dawidem Podsiadło, których również będzie można usłyszeć w Warszawie.

Wokalistka, aktorka, autorka tekstów i performerka - Marii Peszek. zawsze zaskakuje publiczność, a jej koncerty to swoiste manifesty i energetyczne widowiska. Podczas poznańskiego koncertu Męskiego Grania, dwa tygodnie temu artystka porwała publiczność występując z DJ'ką i producentką Zamilską - świeżym odkryciem polskiej sceny elektronicznej. W sobotę obie panie znów zagrają razem w Warszawie.

W Warszawie usłyszymy też twórczy duet SMOLIKA i KEV FOXA, których pięć lat temu połączyła niesamowita pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Z pewnością zabiorą słuchaczy w niezwykłą muzyczną podróż, a towarzyszyć im będzie Natalia Grosiak - liderka zespołu Mikromusic.

Na zakończenie Męskiego Grania w Warszawie tradycyjnie wystrzelą "Armaty" w wykonaniu Męskie Granie Orkiestra. Tym razem do składu MGO, czyli: SMOLIK, Fisz, Mela Koteluk, ORGANEK, Michał FOX Król, Krzysztof ZALEF Zalewski, Kuba Galiński dołączą: Natalia Grosiak, Tomek Lipiński i Dawid Podsiadło.

Zobacz wideo

Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie 2015 jest marka Żywiec. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.MeskieGranie.pl. Bilety do nabycia na www.MeskieGranie.pl i www.ebilet.pl. Tego lata Męskie Granie zagra w Żywcu, w Amfiteatrze pod Grojcem - 29 sierpnia - bilety wyprzedane.

Więcej o: