W Warszawie było gorrrąco! Męskie Granie 2015 zagrało na Fortach Bema

?Armaty? Męskiego Grania, sponsorowane przez markę Żywiec, z wielkim hukiem wystrzeliły na Fortach Bema w Warszawie. Na scenie, łączącej artystów z odległych od siebie gatunków muzycznych, wystąpili nietuzinkowi artyści, którzy rozgrzali przybyłą publiczność do czerwoności. Tym razem zagrali: Warszawskie Combo Taneczne, Curly Heads, Nosowska, SMOLIK/KEV FOX wraz z Natalią Grosiak, Fisz Emade Tworzywo, Maria Peszek oraz Męskie Granie Orkiestra.

Po raz kolejny trasa koncertowa udowadnia, że na polskiej scenie muzycznej mamy wielu artystów, dla których warto przychodzić na koncerty i słuchać ich twórczość. Po raz kolejny bilety na warszawską odsłonę Męskiego Grania były wyprzedane na długo przed wydarzeniem.

Stwórz zwrotkę, wygrywaj nagrody! Wejdź na zwrotka.meskiegranie.pl

Jako pierwsi na scenie pojawili się Ci, którzy próbują ocalić piękne warszawskie piosenki od zapomnienia, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom - Warszawskie Combo Taneczne. Jak zawsze na scenie niesamowity popis muzycznej ekspresji zaprezentował Dawid Podsiadło wraz ze swoim zespołem Curly Heads. Gościnnie na scenie razem z Dawidem Podsiadło wystąpiła Katarzyna Nosowska wykonując utwór "Co mogę jeszcze". Po rockowych dźwiękach przyszedł czas na misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie oraz niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEV FOXA w duecie ze SMOLIKIEM oraz gościnnym udziałem Natalii Grosiak.

Przez lata FISZ i EMADE przyzwyczaili swoich fanów do muzycznych eksperymentów, mieszając ze sobą różne style, starając się by wszystkie ich produkcje łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie. Tak też było i teraz na warszawskich Fortach Bema, gdzie zagrali utwory ze swojej nowej płyty "Mamut".

Gdy za mikrofonem stanęła Kasia Nosowska wszyscy wiedzieli, że będzie, jak zawsze w jej wykonaniu, niezapomniany występ. Nienasycona, nieustannie tropiąca nowe dźwięki, słowa i tematy artystka po raz kolejny potwierdziła, że jest niekwestionowanym autorytetem na muzycznej scenie. Maria Peszek najbardziej bezkompromisowych artystka w naszym kraju pokazała czym jest prawdziwy wulkan energii. Dodatkowo, co zdarza się niezwykle rzadko jeden ze swoich utworów zagrała w duecie z jedną z najbardziej utalentowanych artystek muzyki elektronicznej i producentką - Zamilską. Wspólnie wykonały w zupełnie nowej aranżacji kawałek "Sorry Polsko".

Zwieńczeniem wieczoru był koncert supergrupy Męskie Granie Orkiestra. Zespół w składzie Fisz, Mela Koteluk, ORGANEK, Michał FOX Król, Krzysztof ZALEF Zalewski, Kuba Galiński to grono niezwykłych artystów, którzy połączyli swoje siły i wykonali kultowe utwory polskiej sceny muzycznej takie jak: "Spalam się", "Jestem sam" czy "Zaopiekuj się mną". Gościnnie na scenie pojawili się Tomek Lipiński oraz raper Miuosh Nie mogło oczywiście zabraknąć tegorocznego singla Męskiego Grania, czyli utworu "Armaty", którym na zakończenie artyści porwali całą zgromadzoną publiczność. Ostatni raz armaty wypalą w Żywcu 29 sierpnia.

Zobacz wideo

Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie 2015 jest marka Żywiec. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.MeskieGranie.pl

Męskie Granie 2015. Festiwal piwa? Nie, znakomite święto polskiej muzyki [RELACJA] >>

Więcej o: