Program TV na dziś: "Oszuści" w Teatrze Telewizji, "Zabójcza perfekcja" Denzela Washingtona, "Podwójne życie Weroniki" i prawda o ciemnej stronie sieci [POLECAJ TV - 14.03.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

@wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

PONIEDZIAŁEK 14.03

Żeby nie było, że zapomniałem, to przypomnę, że wieczorem w TVP 2 o godz. 21:50 odbędzie się dwuodcinkowa premiera odnowionej "Sondy", w której pan doktor Tomasz Rożek spróbuje na nowo zainteresować społeczeństwo nauką i tym jak ona wpływa na nasze życie. I jeszcze spoza listy przypominam, że w TVN o godz. 21.30 piąty odcinek serialu "Druga szansa", o godz. 22:00 w telewizji 13 Ulica "Bosch" z Titusem Welliverem w roli głównej, w FOX o godz. 22:00 premiera kolejnego odcinka serialu grozy "The Walking Dead 6", i jeszcze "Kod 100", czyli powtórkowo dwa odcinki szwedzkiego kryminału na 13 Ulicy o godz. 23:00.

Polecaj TV oczywiście będzie czekał na Was jutro, a tymczasem życzę miłego poniedziałku.

TEATR TELEWIZJI

TVP 1 godz. 20:25

Oszuści - sztuka Michaela Jacobsa, Polska 2002, reż. Jan Englert, wyk. Joanna Szczepkowska, Jan Englert, Gabriela Kownacka, Jerzy Trela (74 min)

Trzy pary: dwa małżeństwa w średnim wieku i dwójka młodych czyli spotkanie ludzi, którzy niebawem mogą stać się jedną wielką rodziną. I całe wynikające z tego spotkania zamieszanie. DOBRZE ZAGRANE, DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Zabójcza perfekcja (Virtuosity) - film SF, USA 1995, reż. Brett Leonard, wyk. Denzel Washington, Kelly Lynch, Russell Crowe, William Forsythe (106 min)

W Los Angeles policja stworzyła prototyp wirtualnego przestępcy, który oczywiście wymyka się spod kontroli. A były policjant, za cenę przywrócenia mu wolności i praw wszelakich ma go teraz wyeliminować. DOBRA ROBOTA.

Stopklatka TV godz. 20:00

Wojna Harta (Hart's War) - dramat wojenny, USA 2002, reż. Gregory Hoblit, wyk. Bruce Willis, Colin Farrell, Cole Hauser, Marcel Iures (120 min)

Rzecz się w niemieckim obozie dla jeńców dzieje, do którego trafia tytułowy porucznik Hart. A w obozie między żołnierzami narasta konflikt w związku z tajemniczym morderstwem sierżanta. I zaczyna się proces, który jest jednocześnie pojedynkiem Bruce'a Willisa i Colina Farrella. JEST CO OGLĄDAĆ.

 

Kino Polska godz. 20:00

Krótki film o miłości - dramat psychologiczny, Polska 1988, reż. Krzysztof Kieślowski, wyk. Olaf Lubaszenko, Grażyna Szapołowska, Stefania Iwińska, Piotr Machalica (83 min)

Znana też jako "Dekalog 6" rzecz o pierwszym zakochaniu, fascynacji pierwszej i namiętności, i o igraniu z nim. MĄDRE I ŚWIETNIE OPOWIEDZIANE.

Polsat godz. 20:10

Wolverine (The Wolverine) - film sensacyjny, USA/Wielka Brytania 2013, reż. James Mangold, wyk. Hugh Jackman, Tao Okamoto, Rila Fukushima, Hiroyuki Sanada (126 min)

Wolverine, czyli jeden z X-Menów wplątuje się w rodzinną intrygę. I teraz dla będących w temacie - ale film i tak jest wyłącznie dla nich - gdy próbuje ochronić przed yakuzą wnuczkę Yashidy, Mariko, zostaje pozbawiony umiejętności szybkiej regeneracji. I budzą się w nim zapomniane uczucia. JA NIE TEGO NIE POJMUJĘ, I POJMOWAĆ NIE CHCĘ.

Ale kino+ godz. 20:10

Gwiezdne wrota (Stargate) - film SF, Francja/USA 1994, reż. Roland Emmerich, wyk. Kurt Russell, James Spader, Viveca Lindfors, John Diehl (130 min)

Całkiem niezły film, z którego wziął się potem początkowo niezły serial. Egiptolog odczytuje tajemnicze hieroglify. Wyzwala moc ukrytą w pierścieniu z pozaziemskiego metalu, a dzięki temu komandosi i naukowiec wyruszają na obcą planetę. NIEZŁE, CHOCIAŻ BANALNE.

TVP Kultura godz. 20:20

Ostatnie piętro - thriller, Polska 2012, reż. Tadeusz Król, wyk. Janusz Chabior, Joanna Orleańska, Przemysław Bluszcz, Aleksandra Popławska (80 min)

Na faktach podobno jest ten film, co tylko utwierdza w przekonaniu, że świat jeśli jest piękny, to tylko czasami. Oto zwolniony z pracy wojskowy Derczyński nabiera przekonania, że wpadł na trop spisku. Wierzy, że zarówno on sam, jak i jego rodzina są w wielkim niebezpieczeństwie. Wpada w coraz większą paranoję, co oczywiście musi prowadzić do przykrych konsekwencji. Wspaniały jest tu Janusz Chabior, chyba pierwszy raz w takiej dużej roli. Film niestety do jego roli nie dorasta. Ale NIE JEST ŹLE, a momentami jest NAWET DOBRZE.

 

Canal+ godz. 21:00

Anarchia (Cymbeline) - dramat obyczajowy, USA 2014, reż. Michael Almereyda, wyk. Ethan Hawke, Ed Harris, Milla Jovovich, John Leguizamo (94 min)

Premiera w telewizorze. Szef motocyklowo narkotykowego gangu, rozpoczyna z policją wojnę o dominację. Tymczasem córka jego związuje się z zakochanym w niej panu, a miłość ta nie podoba się obojgu rodzicom, więc zrobią dużo, żeby związek zniszczyć. Przeczytałem co napisałem, i chyba bym się tym nie namówił, żeby zobaczyć. A szkoda, bo to NIEZŁY, CHOCIAŻ WTÓRNY FILM, Z BARDZO DOBRYM EDEM HARRISEM.

 

Kino Polska godz. 21:50

Podwójne życie Weroniki (La double vie de Véronique) - dramat psychologiczny, Polska/Francja/Norwegia 1991, reż. Krzysztof Kieślowski, wyk. Irene Jacob, Władysław Kowalski, Halina Gryglaszewska, Philippe Volter (112 min)

Opowieść o życiu dwóch kobiet, które urodziły się tego samego dnia, tyle że jedna w Polsce, a druga we Francji. 20-letnia Polka ma kłopoty z sercem, i cały czas ma dziwne przeczucie, że istnieje ktoś, z kim jest dziwnie związana. Pewnego dnia w autokarze wiozącym francuskich turystów zauważa dziewczynę, która wygląda tak jak ona. DO REFLEKSJI I DO PODZIWIANIA.

TVP 1 godz. 23:00

Jak ona to robi? (I Don't Know How She Does It) - komedia, USA 2011, reż. Douglas McGrath, wyk. Sarah Jessica Parker, Pierce Brosnan, Greg Kinnear, Christina Hendricks (86 min)

Bostońska finansistka radzi sobie świetnie łącząc karierę z rodzinnymi obowiązkami, ale dostaje polecenie służbowe przeniesienia się na jakiś czas do Nowego Jorku, a jej mąż podpisuje dobry kontrakt. I już wiemy, że zrobi się duże zamieszanie. PRZYJAZNE, PRZEWIDYWALNE, BEZPIECZNE.

SERIAL

TVP HD godz. 21:00

Bodo - serial biograficzny, Polska 2016, reż. Michał Kwieciński, Michał Rosa, wyk. Agnieszka Wosińska, Antoni Królikowski, Piotr Żurawski, Anna Pijanowska (55 min)

Powtórka pierwszego odcinka największej Polskiej serialowej premiery tej wiosny, czyli opowieść o największej gwieździe II RP od młodzieńczych początków, po smutny koniec. Ale zanim przejdziemy do tych przykrych rzeczy, poznajmy młodość Eugeniusza Bodo. BĘDZIE CORAZ LEPIEJ.

 

TVN 7 godz. 22:15

Tajemnice Laury 2 (Mysteries of Laura) - serial kryminalny, USA 2015, wyk. Debra Messing, Laz Alonso, Janina Gavankar, Max Jenkins (42 min)

O pani, która pracuje w nowojorskim wydziale zabójstw. I która oczywiście jest świetna w swoim fachu, ale gorzej idzie jej z wychowaniem sześcioletnich bliźniaków. I z byłym mężem, którego wciąż kocha, i wciąż spotyka w pracy. Debra Messing znakomita. Drugi odcinek z dwunastu. A SERIAL BEZ FAJERWERKÓW, ALE MOŻE SIĘ PODOBAĆ.

Ale kino+ godz. 22:20

Most nad Sundem 3 (Bron/Broen 3) - serial kryminalny, Dania/Szwecja/Niemcy 2015, wyk. Sofia Helin, Rafael Pettersson, Dag Malmberg, Sarah Boberg (124 min)

Powtórka drugiego odcinka z dziesięciu. Tych, którzy znają serie poprzednie i lubią, informuję, że mogą śmiało wchodzić w sezon trzeci, bo trzyma poziom, a może nawet jest jeszcze lepiej niż było. Choćby w kwestii nowego partnera głównej bohaterki, który wchodzi w miejsce odsiadującego wyrok za zabójstwo Martina, i ich relacji. Nowy duński policjant jest przeciwieństwem swojego poprzednika, ale tak jak on, również potrafi okiełznać koleżankę Sagę na tyle, żeby mu zaufała - na ile umie. Do tego jest człowiekiem tak porozbijanym, że staje się również na tym polu równorzędnym dla niej partnerem. A ich dialogi stanowią dodatkowy atut serialu. Chciałbym powiedzieć coś więcej, bo jest o czym opowiadać, ale przecież nie mogę odebrać Wam przyjemności. A tych, którzy nie znają serialowego "Mostu..." informuję, że bez przeszkód możecie oglądać serial, i nie będziecie się czuli w żaden sposób zagubieni. BARDZO DOBRE, BARDZO POLECAM.

 

DOKUMENT

Planete+ godz. 20:50

Stonehenge - podróż w głąb historii (Stonehenge Empire) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2014, reż. Jeremy Turner (59 min)

Powtórka pierwszej i premiera drugiej części. Rekonstrukcje, skomplikowana technika i inne specjały wykorzystane, by kolejny raz spróbować odkryć zaginioną cywilizację. DUŻA CIEKAWOŚĆ

TVP 1 godz. 21:50

Marcowa gra. Czy Władysław Gomułka był antysemitą?... - film dokumentalny, Polska 2016, reż. Sławomir Koehler, Mieczysław Bartłomiej Vogt (50 min)

Pierwszy sekretarz, mąż żydówki, prawdopodobnie nie był antysemitą, ale jednak zainicjował antyżydowskie nastroje. W filmie wypowiedzą się osoby z najbliższego otoczenia Władysława Gomułki, które przez wiele lat milczały, m.in. Ryszard Strzelecki-Gomułka, Stanisław Kociołek, Józef Tejchma i były ambasador Polski w ZSRR Jan Ptasiński. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

TVP 2 godz. 22:50

Ciemna strona sieci (Inside the Dark Web) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2014, reż. Mike Radford (51 min)

Ciemna sieć jest sekretną przestrzenią Internetu, która gwarantuje użytkownikom anonimowość w czasach wzrastającej inwigilacji. Twórcy sieci wskazują możliwe sposoby rozwiązania problemu kontroli. DUŻA CIEKAWOŚĆ.