Program TV na dziś: "Riddick", "Dzień Świstaka" do śmiechu, "Jak w niebie" do wzruszeń, serialowe maratony i legendarny koncert The Who [POLECAJ TV - 17.12]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 17.12

I oczywiście zaczynamy od tego, czego na liście nie ma. A zatem w TVP Kultura o godz. 22:45 rewelacyjny concert “The Who: Live at the Isle Of Wight” z 1970 roku. W Zoom TV o godz. 22:05 nowy program naczelnego Plejada.pl Marcina Cejrowskiego "Gwiazdy Cejrowskiego". Najpierw Michał Szpak, a pół godziny później Beata Kozidrak. W TVP 2 o godz. 21:35 tegoroczny koncert „Świąteczne życzenia z Krakowa”, w którym zaśpiewają m.in. Zbigniew Wodecki, Skaldowie, Katarzyna Nosowska i Margaret. W TVP 2 o godz. 23:55 wspominamy Bohdana Smolenia w programie „S jak Smoleń”. W HBO serialowo, czyli o godz. 20:10 czwarty odcinek szpiegowskiej „Stacji Berlin”, o godz. 21:10 powtórka czwartej części „Pakt 2”, a w BBC HD od godz. 21:00 pełne dwa sezony serialu "Morderca z Whitechapel". A teraz zapraszam do listy.

Jutro Polecaj na niedzielę, a dzisiaj przyjemnej soboty życzę.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Dzień Świstaka (Groundhog Day) - komedia, USA 1993, reż. Harold Ramis, wyk. Bill Murray, Andie MacDowell, Chris Elliott, Stephen Tobolowsky (97 min)

Jeden z moich ulubionych filmów, czyli Bill Murray jako zblazowany i egoistyczny pan od telewizyjnej pogody kolejny raz jedzie do Pensylwanii, by uczestniczyć w Dniu Świstaka. I mu się ten dzień nieoczekiwanie zapętlił. ŚMIESZNE, ROMANTYCZNE I Z DUŻYM SENSEM.

Metro godz. 20:00

Kolacja dla palantów (Dinner For Schmucks) - komedia, USA 2010, reż. Jay Roach, wyk. Steve Carell, Paul Rudd, Zach Galifianakis, Jemaine Clement (109 min)

Grupa bogatych jegomości zabawia się tak, że raz w miesiącu organizują imprezę, na którą każdy kolejno wynajduje i zaprasza takiego gościa, który rozbawi pozostałych swoją głupotą. A tym razem próbujący zrobić wrażenie na szefie pan wybiera na ofiarę dobrodusznego, ale nieporadnego urzędnika. Plan mu się trochę komplikuje, gdy poznaje tę potencjalną ofiarę żartu bliżej. Inni natomiast dostają szkołę, bo ów urzędnik jest istnym wcieleniem chaosu. PLUSEM JEST STEVE CARELL, ALE MINUSÓW JEST WIĘCEJ.

 

TVN godz. 20:00

Jak w niebie (Just Like Heaven) - komedia romantyczna, USA 2005, reż. Mark Waters, wyk. Reese Witherspoon, Mark Ruffalo, Donal Logue, Dina Spybey (95 min)

Młoda lekarka zapada w śpiączkę, a jej duch wędruje do apartamentu, w którym mieszka  pewien mężczyzna cierpiący po stracie żony. Duch i mężczyzna zgodnie dochodzą do wniosku, że są dla siebie stworzeni. Ale co będzie, gdy siostra ducha odłączy ją od aparatury? DO WZRUSZENIA.

Polsat godz. 20:10

Ile waży koń trojański? - komedia, Polska 2008, reż. Juliusz Machulski, wyk. Ilona Ostrowska, Maciej Marczewski, Robert Więckiewicz, Danuta Szaflarska (117 min)

Pani Ilona Ostrowska żałuje, że żyje jak żyje i stwierdza, że chętnie cofnęłaby się w czasie, żeby życie ułożyć sobie inaczej i z kimś innym. No i przewrotny los daje jej taką szansę, przenosząc ją lat kilkanaście wstecz, do 1987 roku, jeśli dobrze pamiętam. No i dziwi się pani Ilona ówczesnemu światu, i szuka wymarzonego kandydata na męża. DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

TVP Kultura godz. 20:20

Pod osłoną nieba (The Sheltering Sky) - dramat obyczajowy, Wielka Brytania/Włochy 1990, reż. Bernardo Bertolucci, wyk. Debra Winger, John Malkovich, Campbell Scott, Jill Bennett (135 min)

Niemal klasyk. A może już? Mamy rok 1947. Małżeństwo artystów dotkniętych twórczą niemocą wyrusza w podróż po Afryce dla znalezienia sensu. No właśnie. POZYCJA (słusznie) KLASYCZNA.

TVP 1 godz. 20:30

Riddick - thriller SF, USA/Wielka Brytania 2013, reż. David Twohy, wyk. Vin Diesel, Jordi Molla, Matt Nable, Katee Sackhoff (119 min)

Vin Diesel po raz kolejny wciela się w ściganego przez łowców nagród Riddicka, obdarzonego zdolnością widzenia w ciemności wojownika, który tym razem trafia na planetę pełną drapieżnych Szakali i Błotnych Demonów. Na planetę ściąga też łowców nagród. DIESEL W TEJ ROLI SPRAWDZA SIĘ ZAWSZE

TVN 7 godz. 21:30

Cztery Gwiazdki (Four Christmases) - komedia, USA/Niemcy 2008, reż. Seth Gordon, wyk. Vince Vaughn, Reese Witherspoon, Robert Duvall, Sissy Spacek (88 min)

Nieskomplikowana i przewidywalna, ale za to świetnie zagrana komedia o młodej parze, która w święta próbuje świątecznie odwiedzić każdego z czworga swoich rozwiedzionych rodziców. Co oczywiście łatwe nie jest, ale za to prowokuje ich do różnych obserwacji, którymi się chcąc nie chcąc z nami dzielą, i napięć, które są oczywistą starań konsekwencją. BARDZO DOBRA ZABAWA

Nowa TV godz. 21:40

Watchmen. Strażnicy (Watchmen) - film SF, USA 2009, reż. Zack Snyder, wyk. Patrick Wilson, Malin Akerman, Billy Crudup, Jackie Earle Haley (120 min)

Nieuchronnie zbliża się wojna między potęgami tego świata. Pewnie głównie dlatego, że działalność odgrywających role strażników pokoju superbohaterów zostaje zakazana ustawowo. Gdy jeden z nich ginie w cokolwiek tajemniczych okolicznościach, pozostali postanawiają znaleźć zabójcę i przy okazji załatwią kilka innych spraw. WIDOWISKOWA AKCJA.

TVN godz. 22:00

Norbit - komedia, USA 2007, reż. Brian Robbins, wyk. Eddie Murphy, Thandie Newton, Cuba Gooding Jr., Terry Crews (103 min)

Bardzo głupia komedia, która powstała tylko po to, żeby Eddie Murphy mógł się poprzebierać i powygłupiać. Wychowanek domu dziecka, żeni się z apodyktyczną i wykorzystującą swoją nad nim fizyczną przewagę Rasputią. Pewnego dnia do miasta powraca jego przyjaciółka z dzieciństwa, która... Nie, NO NIE WARTO, PO PROSTU.

Ale kino+ godz. 22:20

Rzeka tajemnic (Mystic River) - dramat sensacyjny, USA 2003, reż. Clint Eastwood, wyk. Sean Penn, Kevin Bacon, Laura Linney, Tim Robbins (132 min)

Jimmy, Dave i Sean w dzieciństwie byli przyjaciółmi. Spotykają się po 25 latach, ale niestety w ponurych okolicznościach. Zamordowana zostaje bowiem 19-letnia córka Jimmy'ego. Jest jeszcze mroczna tajemnica z przeszłości, która ma wpływ na zawiłą teraźniejszość. Wspaniały, wciągający scenariusz, znakomite role i w ogóle FILM WYBITNY

TVN 7 godz. 23:15

Ocean's Thirteen - komedia sensacyjna, USA 2007, reż. Steven Soderbergh, wyk. George Clooney, Al Pacino, Andy Garcia, Brad Pitt (122 min)

Znany z dwóch wcześniej już zaprezentowanych światu filmów Gang pana Danny'ego Oceana planuje kolejny wielki skok. Wybór pada na właściciela kasyn i hoteli, bezwzględnego Willy'ego Banka. Danny i jego wierny zespół opracowują misterny plan pogrążenia Banka. I ZNOWU DO ZOBACZENIA.

SERIAL

HBO 3 godz. 19:00

Interes (O Negócio) - serial komediowy, Brazylia 2013, reż. Júlia Jordao, Michel Tikhomiroff, wyk. Rafaela Mandelli, Gabriel Godoy, Juliana Schalch, Michelle Batista (49 min)

Maraton z całym serialem o trzech przedsiębiorczych paniach, które na życie zarabiają własnym ciałem. I w tym celu stworzyły świetnie prosperującą firmę, coś na kształt korporacji, i mają szansę stać się prawdziwymi bizneskobietami. A wszystko w pięknych okolicznościach Sao Paulo. DO ZOBACZENIA.

Canal+ Seriale godz. 20:00

Upadek królestwa (The Last Kingdom) - serial historyczny, Wielka Brytania 2015, wyk. Alexander Dreymon, Ian Hart, David Dawson, Adrian Bower (5x43 min)

Pięć odcinków od początku. Jest połowa IX wieku, w którym upadają kolejne brytyjskie królestwa. W ręce wikingów wpada syn saskiego szlachcica i wychowuje się wśród nich. Ale jako młodzieniec będzie musiał zdecydować kim chce być. I po której stanąć stronie. Fenomenalnie zrealizowany - ale to oczywiste, skoro produkcja BBC America - i z niezłym średniowiecznym klimatem, który przypadnie do gustu lubujących się w takich rycerskich, błotno dworskich klimatach. A o godz. 22:45 odcinek drugi.  NIEZŁA ROBOTA.

 

WP godz. 23:05

Więźniowie wojny (Prisoners of War) - serial sensacyjny, Izrael 2010, reż. Gideon Raff, wyk. Gal Zaid, Jonathan Uziel, Sendi Bar, Yael Eitan (63 min)

Drugi odcinek izraelskiego serialu, który stał się inspiracją dla późniejszego amerykańskiego "Homeland". Dwaj byli więźniowie wroga, odbici przez Izraelską armię trafiają do centrum przesłuchań i spotykają tam psychologa, który próbuje dowiedzieć się, przez co obaj mężczyźni przeszli podczas pobytu w niewoli. WARTO POZNAĆ

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00

Dietrich i Garbo - dwie boginie kina (Dietrich - Garbo, the Angel and the Divine) - film dokumentalny, Francja 2014, reż. Marie-Christine Gambart (52 min)

Dwie wielkie gwiazdy. Jedna była ucieleśnieniem piękna i wdzięku, a druga to klasyczna femme fatale swoich czasów, i zmysłowa kobieta-wamp. I to o nich. Z CIEKAWOŚCIĄ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 godz. 23:00

Nimfa (Mamula) - horror, Serbia 2014, reż. Milan Todorovic, wyk. Kristina Klebe, Franco Nero, Natalie Burn, Dragan Micanović (94 min)

Według zgranego schematu. Ładni państwo spędzają wakacje nad morzem, włażą tam gdzie nie powinni i sprowadzają na siebie nieszczęście. Tym razem to nieszczęście, to polująca na ludzi syrena. Głupie, ale CZASAMI TRZEBA SIĘ UPODLIĆ