Cyberpunk 2077 - premiera przesunięta. Kiedy gra pojawi się na rynku?

"Cyberpunk 2077" to jedna z najbardziej oczekiwanych gier komputerowych ostatnich lat. Gracze niestety muszą uzbroić się po raz kolejny w cierpliwość - premierę przesunięto na 10 grudnia.

"Podjęliśmy decyzję o przesunięciu premiery o 21 dni" - piszą w oświadczeniu Adam Badowski i Marcin Iwiński z CD Projekt RED i dodają:

Z całą pewnością wzbudzi to u Was wiele emocji i wywoła liczne pytania, a więc na początek - proszę, przyjmijcie nasze gorące przeprosiny.
Zobacz wideo Cyberpunk 2077 coraz bliżej. Za co pokochamy nową grę CD Projektu?

Podkreślają, że gra jest gotowa, może zostać ukończona i zawiera całą planowaną zawartość, nadal jednak trwają prace nad podnoszeniem jej jakości. "Wierzymy, że Cyberpunk 2077 to fantastyczna gra i jesteśmy w stanie podjąć każdą decyzję - choćby najtrudniejszą - by w Wasze ręce trafiła, którą pokochacie" - kończą twórcy.

OświadczenieOświadczenie Facebook /Cyberpunk 2077

"Cyberpunk 2077" to gra RPG, której akcja dzieje się w 2077 roku w amerykańskiej metropolii Night City. Przedstawione zostaną w niej dwa oblicza miasta - z jednej strony rządzącego przez megakorporacje kontrolujące życie obywateli oraz podziemne królestwo gangów. Gracze będą wcielali się w początkujących najemników, które dzięki specjalnym modyfikacjom ciała będą mogli zwiększyć swoje możliwości bojowe, by przetrwać w brutalnej rzeczywistości. Produkcją zajęło się polskie studio CD Projekt RED znane dzięki cyklowi gier "Wiedźmin", które zyskały popularność na całym świecie.

Cyberpunk: EdgerunnersPowstanie serial w uniwersum Cyberpunk. Premiera w 2022 r. na Netfliksie

Główny bohater "Cyberpunk 2077" w polskiej wersji językowej przemówi głosem Michała Żebrowskiego (w angielskiej wersji w grze pojawi się m.in. Keanu Reeves). V w wersji damskiej odegra Lidia Sadowa. Głosu jednej z postaci użyczyła też Marta Żmuda Trzebiatowska. Gra będzie dostępna na PC, Xbox One oraz PlayStation 5 oraz konsole starszej generacji.