"Belfer 2" - na to czekaliśmy i wreszcie jest. Zwiastun trzyma w napięciu

Canal+ udostępnił zwiastun 2. sezonu "Belfra". W główną rolę ponownie wcieli się Maciej Stuhr.

Po premierze pierwszego sezonu “Belfer” został okrzyknięty “najlepszym polskim serialem ostatnich lat”. Producenci szybko też zapowiedzieli kontynuację i już w kwietniu tego roku padł pierwszy klaps na planie serialu.

Teraz w sieci wreszcie pojawił się trailer nowego sezonu. W postać “Belfra” ponownie wcielił się Maciej Stuhr. Oprócz niego w drugiej części serialu zagrali Aleksandra Konieczna, Mirosław Haniszewski, Zofia Wichłacz, Eliza Rycembel, Szymon Piotr Warszawski i Michalina Łabacz.

 

Łukasz Palkowski nie wyreżyserował drugiego sezonu serialu. Zastąpili go Krzysztof Łukaszewicz („Karbala”, „Lincz”) oraz Maciej Bochniak („Disco Polo”). Napisaniem scenariusza ponownie zajęli się Jakub Żulczyk, Monika Powalisz, Bartosz Ignaciuk i Wojciech Bockenheim.

"Belfer" 2. sezon - fabuła

Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr), czyli serialowy Belfer, zostaje zmuszony do podjęcia pracy w prestiżowym liceum we Wrocławiu. W ciągu pierwszych dni jego pracy w szkole dochodzi do tragedii, a Belfer zostaje wmieszany w morderczą grę. Okazuje się, że znowu wszystko przedziwnie się łączy - i zaginięcia nastolatków, i przybycie Belfra do Wrocławia.

Króciutki zwiastun nie pozostawia wątpliwości - czekają nas znowu ogromne emocje i niezła dawka dobrego, telewizyjnego kina.

Czy "Belfer 2" powtórzy sukces pierwszego sezonu?

Pierwszy sezon "Belfra" jest najpopularniejszą produkcją w historii CANAL+ - każdy odcinek oglądało 500 tysięcy widzów, a informacje o tym, kto jest mordercą, obstawiano w zakładach bukmacherskich.

'Belfer' - w roli głównej Maciej Stuhr"Belfer" - w roli głównej Maciej Stuhr PALKA ROBERT /materiały prasowe

"Belfer" otrzymał Polską Nagrodę Filmową Orły 2017 w kategorii Najlepszy Filmowy Serial Fabularny, Specjalną Telekamerę Tele Tygodnia 2017 w kategorii Serialowe Wydarzenie Roku oraz tytuł Wydarzenia Roku 2016 w plebiscycie Bestsellery Empiku.

To sprawia, że na producentach drugiego sezonu ciąży duża odpowiedzialność - w końcu jest to ulubiony serial wielu Polaków. Czy drugi sezon powtórzy sukces pierwszego? Będziemy mogli to sprawdzić już tej jesieni.

Więcej o: