Impreza w Hawanie, najlepsze filmy świata i Witkacy. A to wszystko w jeden weekend - Tym razem z kulturą!

Nadrób filmowe zaległości, odwiedź Amerykę Łacińską, nie wyjeżdżając z Krakowa i poznaj Barbie! Tym razem z kulturą!
  • Festiwal Kultury Latynoamerykańskiej, Kraków, piątek, sobota, niedziela

Już w ten weekend Kraków zaprasza na wielkie święto Ameryki Łacińskiej! Podczas 20 seansów, 5 koncertów, 2 wystaw i 6 paneli dyskusyjnych i imprezy, przeniesiemy się do najgorętszych zakątków Kuby, Meksyku, Wenezueli, Kolumbii, Ekwadoru, Chile i Brazylii!

Wydarzenia na weekend: Festiwal Kultury Latynoamerykańskiej w Kinie Pod BaranamiWydarzenia na weekend: Festiwal Kultury Latynoamerykańskiej w Kinie Pod Baranami mat. prasowe

Każde z wydarzeń odbędzie się w niesamowitej lokalizacji, m.in. w Kinie Pod Baranami, Kinie Paradox, Piwnicy Pod Baranami i Taco Mexicano. Festiwal to doskonała okazja do poznania literatury Mario Vargasa Llosy, jednego z najwybitniejszych pisarzy Ameryki Łacińskiej. Warto zajrzeć także do kina - organizatorzy przygotowali wyselekcjonowane tytuły, które przybliżą nam kulturę i obyczaje Ameryki Łacińskiej.

 

Zwieńczeniem festiwalu będzie huczna impreza w niepowtarzalnym klimacie Havany!

Festiwal Kultury Latynoamerykańskiej, Kraków, 12 - 19 października

Więcej informacji >>

Afterparty >>

  • 15. Warszawskie Targi Sztuki, piątek, sobota, niedziela

Tylko raz w roku jest okazja, aby zobaczyć tyle sztuki w jednym miejscu! W ten weekend czekają nas 2 wystawy, warsztaty plastyczne, warsztaty sitodruku, wykłady i targi. W wydarzeniu weźmie udział ponad 60 galerii i antykwariatów.

- Warszawskie Targi Sztuki są jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych. Czołowe galerie i antykwariaty zaprezentują dzieła wielu uznanych artystów oraz debiutujących. Poza tym nasi goście będą mieli okazję obejrzeć dwie interesujące wystawy, dwóch wybitnych indywidualności: „Witkacy,100 lat awangardy” oraz „Ślady istnienia. W hołdzie Magdalenie Abakanowicz – zapowiada Piotr Lengiewicz, organizator WTS.

 

Warsztaty plastyczne dla młodzieży poprowadzi Pracownia Kwadrat. Podczas wykładów usłyszymy o Witkacym, Magdalenie Abakanowicz, awangardzie, nowych przepisach regulujących obrót dziełami sztuki. O współczesnej awangardzie porozmawiają Jan Michalski i Łukasz Radwan.

 

15. Warszawskie Targi Sztuki, 13-15 października 2017, Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie

Wystawy, warsztaty oraz wykłady są darmowe. Na pozostałe wydarzenia należy kupić bilety: normalny -10 zł i ulgowy - 5 zł.

Wydarzenie FB >>

  • 33. Warsaw Film Festival, Warszawa, piątek, sobota, niedziela

Już w ten weekend Warszawa stanie się filmowym centrum kraju! 33. edycja WFF to doskonała okazja, by nadrobić wszystkie kinowe zaległości, poznać trendy światowego kina, spotkać się z najciekawszymi reżyserami i sprawdzić, jakie gatunki podobają nam się najbardziej.

 

- WFF różni się od innych festiwali programem, tak jak Warszawa różni się od innych miast. Wybierając filmy, zawsze pamiętamy o naszych widzach – o rdzennych warszawiakach, o tych, którzy w Warszawie pracują albo się uczą, oraz o tych, którzy są w naszym mieście przejazdem, na przykład tylko w czasie Festiwalu - zachęta Stefan Laudyn, dyrektor Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

 

- Chodzi nam o to, żeby pokazać film, zanim dostanie Oscara, doprowadzić do spotkania z warszawską publicznością reżysera, zanim ten zdobędzie nagrodę w Cannes. Nie gonimy za tymi, którzy już zdobyli sławę. Wspaniali reżyserzy tacy jak Michael Haneke, Cristian Mungiu, Paweł Pawlikowski, Ari Folman, Ashgar Farhadi czy Lenny Abrahamson i setki innych byli gośćmi WFF zwykle, zanim osiągnęli największe sukcesy - podkreśla.

Program Festiwalu >>

Wskazówka: Jeśli nie macie czasu, żeby obejrzeć wszystkie filmy, wybierzcie te najlepsze. W tym roku absolutnie trzeba zobaczyć pozycje "Człowiek z magicznym pudełkiem" w reżyserii Bodo Kox'a, "Pomiędzy słowami" Urszuli Antoniak (Chyra i Gierszał w nowym filmie o emigracji >>) i "Pewnego razu w listopadzie" Andrzeja Jakimowskiego.

33. Warszawski Festiwal Filmowy, Warszawa, 13-22 października

  • Barbie - nieznane oblicze. Cykl "Ikony designu", Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu, piątek

Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu zaprasza na cykl wykładów o współczesnych ikonach designu. Tematem najbliższego spotkania będzie Barbie, czyli Barbara Millicent Roberts, która jest najpopularniejszą lalką świata (kupowaną średnio co trzy sekundy), ikoną stylu i urody.

 

Przez jednych nienawidzona za tworzenie fałszywego ideału piękna i niemożliwą do osiągnięcia figurę, przez innych uznana za ikonę. Próżna, małostkowa i beztroska, czy silna, niezależna i pewna siebie? Na spotkaniu przekonamy się skąd się wzięła i kim tak naprawdę jest Barbie.

Zajęcia poprowadzi Aleksandra Podżorska

Wydarzenie FB >>

Wstęp: w cenie biletu wstępu do muzeum, koszt: uczniowie i studenci - 1 zł, bilet normalny - 12 zł, ulgowy - 8 zł.

Więcej o: