12 najlepszych tancerzy świata zamieni się w iluzjonistów. Red Bull Flying Illusion już dziś na Torwarze

Red Bull Flying Illusion to połączenie tańca, iluzji i projekcji 3D. Przedstawienie obejrzało już ponad pół miliona widzów w 35 krajach. W ten weekend będziemy mogli zobaczyć je także w Polsce.

Już w ten weekend na warszawskim Torwarze taniec współczesny i magia spotkają się na jednej scenie. Red Bull Flying Illusion to najnowsze show berlińskiej grupy Flying Steps, które łączy w sobie breakdance, iluzję, muzykę i projekce 3D. 

Tancerze łączą tu taniec z trikami iluzjonistycznymi. Zależało nam na osiągnięciu efektu, w którym widz nie wie, czy to wciąż sam taniec, czy już elementy iluzji - tłumaczy Vartan Bassil, założyciel, główny choreograf i dyrektor artystyczny Flying Steps.

 

Czterokrotni mistrzowie świata w breakdance udowodnią, że taniec uliczny także może być sztuką. Przygotowania do Red Bull Flying Illusion trwały prawie dwa lata, w czasie których tancerze odbywali nawet 12-godzinne próby. Wszystko po to, by nauczyć się tajników iluzji:

- Kiedy poznasz, jak działają sztuki iluzjonistów, wydają ci się one niezwykle tanie. Jednak jeśli zrobisz je perfekcyjnie, publiczność oszaleje – dodaje Vartan Bassil.

Red Bull Flying illusion-PortraitRed Bull Flying illusion-Portrait materiały prasowe

Grupa Flying Steps powstała w 1993 roku w Berlinie i jest jedną z najbardziej znanych ekip tanecznych na świecie. Wystąpiła w Warszawie 4 lata temu, podczas  "Red Bull Flying Bach". Spektakl zrealizowany przy akompaniamencie „Dobrze nastrojonego klawesynu” Jana Sebastiana Bacha był połączeniem tańca ulicznego z kulturą wysoką.

Tym razem najważniejsza będzie iluzja. Za przygotowanie magicznych sztuczek odpowiada Florian Zimmer, niemiecki iluzjonista, który ma on koncie projektowanie elementów show Janet Jackson, a nawet współpracę z jej bratem Michaelem.

Niezwykle istotnym elementem show jest scenografia. Jej autorami są Jeremias Böttcher oraz berliński kolektyw artystyczny Pfadfinderei, którego projekcje i grafiki można zobaczyć na scenach najsłynniejszych wykonawców muzyki elektronicznej, takich jak Boyz Noize, Moderat czy Paul Kalkbrenner. 

 

Widowisko obejmuje niezliczone efekty wizualne oparte na wzorach geometrycznych, które w magiczny sposób mieszają się i wchodzą w reakcje z tancerzami na scenie.

- Zamieniamy scenę w trójwymiarowy świat - mówi Codec, artysta wizualny z Pfadfinderei.

 

Red Bull Flying Illusion, Torwar, Warszawa, piątek, 3 listopada, godz. 20, sobota, 4 listopada, godz. 16 i godz. 20. Bilety: 147–626 zł.

Wydarzenie FB >>

Więcej o: