"Polacy dali nam mnóstwo energii! Nigdy tego nie zapomnę". Tancerze Red Bull Flying Illusion zachwyceni Polską

Byliśmy na Red Bull Flying Illusion na warszawskim Torwarze. Tancerze z Flying Steps z Berlina nas zaczarowali. Oprócz historii tańca ulicznego, pokazali mnóstwo prawdziwych emocji.

Dowodzona przez VartanaBassila ekipa Flying Steps z Berlina po raz pierwszy zaprezentowała w Polsce spektakl Red Bull Flying Illusion. W show wystąpiło 12 najlepszych tancerzy świata, którzy tej nocy podzielili się na dwie drużyny.

 

Przez godzinę obie siły ścierały się w walce dobra ze złem. Ich jedyną bronią był taniec, połączony z nadprzyrodzonymi umiejętnościami. O te zadbał słynny niemiecki iluzjonista, Florian Zimmer, który ma na koncie współpracę z Michaelem Jacksonem. Ogromne wrażenie zrobiły na nas także wizualizacje grupy Pfadfinderei, znanej ze współpracy z Moderatem i Paulem Kalkbrennerem.

 

- Odwaliliśmy kawał dobrej roboty! Byliśmy skupieni, technicznie wszystko wyszło wspaniale, iluzje były niesamowite, było po prostu bardzo dobrze– komentował występ Robozee, tancerz z ekipy Flying Steps. - Polacy potrafią dać artystom tak wiele energii! Zachowam to na zawsze w pamięcidodał.

 

Zadowolony z występu był także VartanBassil. - Mam wysokie wymagania i zwykle jestem bardzo krytyczny. Trudno mnie w pełni usatysfakcjonować, jednak uważam, że dzisiejszy wieczór był o krok od totalnego ideału - komentował.

W spektaklu wystąpili zarówno uznani tancerze z bogatym doświadczeniem jak Benny Kimoto, Lil Amok czy Junior, jak i świeże talenty, np. Kalli - Greczynka, która długo z tańcem ulicznym miała niewiele wspólnego. Zachęcona przez VartanaBassila zdecydowała się rzucić teatr i dołączyć do ekipy Flying Steps.

 

Równie duże emocje, co sam spektakl, wzbudziły kilkuminutowe bisy, podczas których tancerze w luźnej formule prezentowali swoje umiejętności. Publiczności szczególnie spodobał się Junior, który na rękach zszedł po schodach ze sceny.

Reakcje fanów chwalił także pomysłodawca show, jego choreograf i szef ekipy Flying Steps w jednej osobie. - Za każdym razem, kiedy prezentujemy show, publiczność nie wie czego się spodziewać – dzielił się swoimi wrażeniami VartanBassil.

Minzy and BennyMinzy and Benny materiały prasowe

- Red Bull Flying Illusion to niepowtarzalna mieszanka musicalu, teatru, filmu, iluzji i oczywiście tańca, który łączy to wszystko w jedną całość. Czułem, że Polacy od razu poczuli wyjątkowość show, od pierwszych momentów spektaklu byli nim żywo zainteresowani i czuć było energię, którą wspierają tancerzy - podsumował.

Więcej o: