"Serce miłości": To nie jest kolejna komedia romantyczna. Opowie o miłości artystów

Niebawem do kin wchodzi "Serce miłości" Łukasza Rondudy. Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska zagrali parę ekscentrycznych artystów - i zrobili to doskonale.

"Serce miłości" to obraz związku dwójki artystów - Zuzanny Bartoszek i Wojciecha Bąkowskiego. Związku niezwykłego i wymykającego się zaszufladkowaniu. Film Łukasza Rondudy zdobył już uznanie na polskich i międzynarodowych festiwalach, teraz przyszedł czas na szerszą publiczność. Co zobaczymy w najnowszym dziele reżysera?

Zuzannę Bartoszek i Wojciecha Bąkowskiego dzieli ponad 10 lat życia i dorobek artystyczny. On jest już znany w swoim środowisku, jest reżyserem, muzykiem, performerem. Ona dopiero zaczyna, ale nie ma zamiaru tworzyć w cieniu swojego partnera. Ich związek jest taki, jak oni sami - pełen emocji, nierzadko gwałtowny, nie uznający kompromisów.

W filmie Łukasza Rondudy główne role zagrali Justyna Wasilewska (znana ze "Sztuki kochania") i Jacek Poniedziałek ("Rewers", "Pakt"). W produkcję zaangażowali się również prawdziwi bohaterowie, o których życiu opowiada film - czyli Zuzanna Bartoszek i Wojciech Bąkowski.

 
Ani dla niej ani dla niego nie było problemem to, że będziemy portretować ich codzienność, związek, rozmowy, emocje - mówi reżyser Łukasz Ronduda. - Bardzo świadomie podeszli do całego procesu realizacji filmu. W scenariuszu niemal każda scena ma swoje odbicie w rzeczywistości, z której czerpaliśmy za zgodą bohaterów. Bąkowski i Bartoszek razem z Robertem Bolesto współtworzyli scenariusz – odpowiadali na przykład za dialogi. Napisali je tak, by były żywe, naturalne, bliskie temu, jak wyglądają rozmowy między nimi na co dzień. Chodziło o przeniesienie wyjątkowego języka, jakim się posługują.

Rzadko powstają filmy, które opowiadają historię żyjących postaci. Jednak, jak sam reżyser podkreśla, "Bąkowski i Bartoszek byli po prostu gotowi na to, by powstał o nich film".

"Serce miłości" - reż. Łukasz Ronduda, scen. Robert Bolesto. Zagrali: Justyna Wasilewska, Jacek Poniedziałek, Magdalena Cielecka, Patryk Pniewski. Premiera 1 grudnia 2017 roku

Więcej o: