Nie żyje Kim Jong-Hyun. Gwiazdor k-popu miał 27 lat

Wokalista zmagał się z depresją. Przed śmiercią napisał pożegnalną wiadomość.

Kim Jong-Hyun, znany jako Jonghyun zmarł 18 grudnia 2017 w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Wokalista popełnił samobójstwo. Został znaleziony w wynajętym apartamencie w dzielnicy Gangnam w Seulu (Kora Południowa) i przewieziony do szpitala. Policję zawiadomiła starsza siostra muzyka, która otrzymała od niego list pożegnalny:

- To było dla mnie bardzo trudne, aż do teraz. Cierpiałem. Proszę, pozwól mi odejść, to jest moje ostatnie życzenie - napisał przed śmiercią Jonghyun.

Jonghyun zaczął występować na scenie jeszcze w liceum, gdzie grał na basie w szkolnym zespole ZION. W 2008 roku został wybrany przez wytwórnię S.M. Entertainment (najważniejsza wytwórnia muzyki koreańskiej), jako jeden z 5 członków boysbandu SHINee. Po telewizyjnym debiucie zespół szybko stał się popularny, a Jonghyun został okrzyknięty ikoną k-popu (korean pop).

Hong Kong SKorea Singer's DeathHong Kong SKorea Singer's Death Fot. Kin Cheung / AP Photo

W 2015 roku Jonghyun wydał pierwszy solowy album BASE. Był także autorem tekstów, tancerzem i modelem. Wspierał społeczność LGBT.

Wytwórnia SM Entertainment skomentowała śmierć artysty: 
- Jonghyun kochał muzykę bardziej niż ktokolwiek inny i był artystą, który robił wszystko, by na scenie grać absolutnie najlepiej - czytamy w oświadczeniu.

Jonghyun miał 27 lat.

 
Więcej o:
Komentarze (53)
Nie żyje Kim Jong-Hyun. Gwiazdor k-popu miał 27 lat
Zaloguj się
 • Oceniono 54 razy 50

  Nie znałam go ale to zawsze smutne jak odchodzą młode osoby, nie rozumiem dlaczego w ludziach tyle nienawiści do drugiej osoby, ludzi yrzeba szanować za życia a po śmierci dobrze o nich mówić , co wam takiego ten chłopak zrobił ze go nienawidzicie ? nic nie zrobił ale jesteście obrazęni na cały świat bo zajmujecie się gównami zamiast zrobić coś lepszego dla świata wolicie pierdzieć w stołek i oceniać innych,

 • kaviar100

  Oceniono 28 razy 24

  Depresja jest gorsza od raka. Chory na raka za wszelką cenę chce wyzdrowieć i żyć, chory na depresję odwrotnie, nie chce... :(

 • marcinpies

  Oceniono 18 razy 14

  Co to za wiek w muzyce te 27 lat? Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morrison, Curt Cobain, Amy Winehouse też mieli po 27 lat jak odeszli.

 • daedae

  Oceniono 23 razy 13

  RIP Jonghyun. Byłeś wspaniałym artystą i wyjątkowym człowiekiem. Zawsze wspierałeś tych, którzy cierpieli i mieli ciężko, a sam cierpiałeś nie mniej. Dziękuję za muzykę którą zostawiłeś po sobie, i wszystkie wspomnienia które na zawsze zostaną w sercach fanów. Mam nadzieję, że tam, gdzie jesteś teraz, wszystko co cię dręczyło, odeszło i w końcu zaznałeś ulgi. You've worked hard, dear boy. You did well...

 • hejko11

  Oceniono 22 razy 12

  Wow patrząc na niektóre komentarze zupełnie nie dziwi mnie to że PiS doszedł do władzy. Ignoranci nadal się w Polsce dobrze trzymają. Człowiek odebrał sobie życie a wy potraficie tylko to wyśmiać. Wstyd.

 • erte2

  Oceniono 10 razy 8

  Niestety, wielu młodych ludzi nie wytrzymuje nagłej i wielkiej popularności, ciężaru sukcesu i często dużych pieniędzy. Dotyczy to muzyków, aktorów, ale także sportowców. Zachłystują się sukcesem i myślą że tak będzie zawsze, ale pierwsze z brzegu niepowodzenie wpędza ich w depresję na która antidotum stają się narkotyki, alkohol i tzw. "zatracenie".

 • Emila Oo

  Oceniono 7 razy 7

  Szkoda, nie znam twórczości SHINee ale wiem jak w S.M. ludzie ciężko pracują na swoje osiągniecia. Tyle pracy, sukcesów i tak smutne zwieńczenie tego wszystkiego... Oby spoczął w pokoju 🕯

 • - Xaloya -

  Oceniono 3 razy 3

  Szkoda. Wiem na pewno, że jego śmierć była (jest i pewnie będzie) bardzo smutnym przeżyciem dla jego rodziny, przyjaciół jak i także dla fandomu SHINee. Niech spoczywa w pokoju [*]

 • Vivid Dream

  Oceniono 3 razy 3

  Wspanialy człowiek o wielkim sercu. Spoczywaj w spokoju aniołku {*}

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX