"Ron zaczął zjadać rodzinę Hermiony". Sztuczna inteligencja napisała rozdział Harry'ego Pottera

Naukowcy stworzyli w tym celu specjalny algorytm. Nowy "Harry Potter" to teraz najśmieszniejsza rzecz w Internecie.

Powstała kolejna historia o przygodach Harry'ego Pottera! I nie napisała jej J.K. Rowling ani nawet żaden człowiek, a... sztuczna inteligencja

Grupa artystów i pisarzy - Botnik Studios, wymyśliła program, który tworzy zdania za pomocą algorytmu.

- Nasza internetowa aplikacja analizuje pliki tekstowe i proponuje najczęściej używane sekwencje słów, aby pomóc użytkownikom napisać tekst w tym samym stylu  - powiedział współtwórca Botnika - Jamie Brew.

Program przeanalizował 7 książek o Harrym Potterze. Wybrał najczęściej pojawiające się słowa i odtworzył styl pisania J.K. Rowling. Dzięki temu nowy tekst jest poprawny gramatycznie i podzielony na dialogi.

Aby stworzyć rozdział, grupa pisarzy z Botnika połączyła fragmenty wygenerowane przez algorytm. I tak powstał "Harry Potter i portret czegoś, co wygląda jak wielki stos popiołu". Prawda, że zapowiada się ciekawie?

Później jest już tylko lepiej:

"Świnia Hufflepuffu  pulsowała jak duża, rycząca żaba. Dumbledore uśmiechnął się i położył jej rękę na głowie:" Ty jesteś teraz Hagridem."

"Harry oderwał oczy od głowy i wrzucił je do lasu, a Voldemort uniósł brwi na Harrego, który w tej chwili nic nie widział."

"Wysoki Śmierciożerca miał na sobie koszulę z napisem "Hermiona zapomniała, jak tańczyć", więc Hermiona zanurzyła twarz w błocie."

"Magia: to było coś, w czym Harry Potter myślał, że jest dobry. Skórzane strugi deszczu uderzały w ducha Harrego, gdy szedł przez teren w stronę zamku. Ron stał tam i wykonywał rodzaj szaleńczego stepowania."

"Ron zobaczył Harry'ego i natychmiast zaczął zjadać rodzinę Hermiony. Koszulka Rona była tak samo zła, jak on sam."

"Ron miał zamiar być pająkami. Po prostu był."

"Jeśli wy dwaj nie potraficie wesoło stąpać, stanę się agresywna – wyznała rozsądna Hermiona."

"Dla Harry'ego Ron był głośnym, wolnym i miękkim ptaszkiem. Harry nie lubił myśleć o ptakach. Spojrzeli w drzwi, krzycząc o tym, jak były one zamknięte i prosząc o zastąpienie ich małą kulą. Hasło brzmiało WOŁOWINA Z KOBIET. Hermiona płakała."

- Tworzymy dziwne rzeczy za pomocą narzędzi obliczeniowych. Nie chcemy zastąpić ludzkości algorytmami, a jedynie znaleźć naturalne sposoby interakcji ludzi i maszyn, aby stworzyć to, czego nie zrobilibyśmy sami - zapewnia grupa Botnik Studios.

Pełne 4 strony tekstu znajdziecie tutaj >>