Dolores O'Riordan nie żyje. Wokalistka The Cranberries zmarła w wieku 46 lat

Dolores O'Riordan zmarła dziś niespodziewanie w Londynie - poinformował jej rzecznik. Piosenkarka miała 46 lat.

Dolores O'Riordan była liderką i wokalistką irlandzkiego zespołu The Cranberries. Dołączyła do zespołu na początku lat 90. 

Rzecznik piosenkarki powiedział, że O'Riordan przebywała w Londynie na nagraniu. Stwierdził, że kobieta zmarła niespodziewanie i odmówił podania innych szczegółów - podaje "The Independent".

Przyczyna śmierci piosenkarki nie została na razie ujawniona. Rzecznik artystki wystosował do mediów oświadczenie:

Irlandzka i międzynarodowa artystka Dolores O'Riordan zmarła nagle w Londynie. Miała 46 lat. Liderka irlandzkiej grupy The Cranberries przebywała w Londynie na krótkim nagraniu.

Rodzina artystki jest pogrążona w smutku i prosi o uszanowanie prywatności w tym trudnym czasie.

Oświadczenie w sprawie śmierci artystki wydał również prezydent Irlandii, Michael Higgins:

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wieść o śmierci Dolores O'Riordan, artystki, wokalistki i autorki tekstów. Dolores O'Riordan i The Cranberries wywarli niebywały wpływ na muzykę rockową i pop w Irlandii i na świecie. Z uśmiechem wspominam, jak Jim Kemmy z Limerick przedstawił mi Dolores i The Cranberries. Był dumny z ich sukcesu.

Dla wszystkich, którzy słuchają i wspierają irlandzką muzykę i irlandzkich muzyków, jej śmierć jest ogromną stratą.

Dolores O'Riordan i The Cranberries

Dołączyła do zespołu w 1990 roku, kiedy The Cranberries nazywali się jeszcze The Cranberry Saw Us. Razem z Dolores O'Riordan The Cranberries wydali pięć albumów. Najbardziej znane hity z lat 90. zespołu to "Linger" i "Zombie" - wielokrotnie nagradzane. Grupa miała swoje złote lata od 1994, wraz z utworem "Linger" a chwilę później z "Zombie". Po słabszych albumach postanowili zawiesić działalność w 2003 roku na rzecz karier solowych.

 

Dolores O'Riordan postawiła na karierę solową

Po latach śpiewania z The Cranberries i układania dla zespołu doskonałych tekstów, Dolores O'Riordan postawiła na karierę solową. Współpracowała z wieloma artystami - ze Stingiem, Sheryl Crow, Milesem Davisem, Macy Gray, Erikiem Claptonem, Luciano Pavarottim. Wydała dwa albumy solowe ("Are you listening?" i "No Baggage").

Dolores O'Riordan zmagała się z chorobą

Dolores O'Riordan sama przyznawała, że ostatnie lata były dla niej szczególnie ciężkie. Niezależnie od sukcesów solowych, zmagała się z depresją, anoreksją. Wyznała, że była molestowana w dzieciństwie i wciąż stara się z tym uporać. W 2017 roku wokalistka musiała odwołać trasy koncertowe ze względu na stan zdrowia.

O'Riordan osierociła trójkę dzieci.

Więcej o: