Walentynki 2018: Te filmy sprawią, że polubisz święto zakochanych

Jeśli w te Walentynki nie chcecie iść do kina na komedię romantyczną, zobaczcie jeden (albo wszystkie) z wybranych przez nas filmów.

Walentynki to niepotrzebne święto z Zachodu, a miłość powinno się okazywać przez cały rok, a nie tylko jednego dnia. Tak, wiemy. Ale wyznajemy zasadę, że każda okazja jest dobra, by mówić o miłości. A także sprawić, by ta druga osoba poczuła się wyjątkowo. Jeśli nie przemawiają do Was porcelanowe figurki Amora i lizaki w kształcie serca, polecamy podarować drugiej połówce bilety do kina (te warto kupić kilka dni wcześniej).

Specjalnie na Walentynki 2018 przygotowaliśmy dla Was listę niebanalnych filmów o miłości, które warto obejrzeć z kimś, kogo kochacie.

Walentynki 2018 - ''Pełnia życia''

Pełnia życia (2017), reż. Andy Serkis, Monolith Films mat. prasowePełnia życia (2017), reż. Andy Serkis, Monolith Films mat. prasowe mat. prasowe

Robin i Diana zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Nie widzą poza sobą świata - biorą ślub, podróżują razem, wkrótce spodziewają się dziecka. Sielankę przerywa nagła choroba Robina. Okazuje się, że mężczyzna cierpi na polio - w jednej chwili traci czucie w całym ciele, przestaje chodzić i oddycha tylko za pomocą maszyny. Życie pary przewraca się do góry nogami. Jednak Diana postanawia stawić czoła chorobie. Dzięki jej niesamowitej sile mężczyzna odzyskuje wolę walki.

''Pełnia życia'' to prawdziwa historia rodziców Jonathana Cavendisha - wielokrotnie nagradzanego operatora filmowego. 

Przypominamy:Diana Cavendish we własnej osobie: Robin uważał, że powinnam go zostawić [WYWIAD] >>

Możecie pomyśleć, że oszaleliśmy, polecając Wam taki film w Walentynki. Ale zapewniamy, że nie jest to film o chorobie. ''Pełnia życia'' opowiada o wielkiej, prawdziwej miłości, która może czynić cuda.

Premiera: 2 lutego 2018.

Walentynki 2018 - ''Plan B''

'Plan B', reż. Kinga Dębska'Plan B', reż. Kinga Dębska mat. prasowe

To idealny film na Walentynki 2018 - opowiada o miłości, nie jest banalny, i, co najważniejsze - sprawi, że po wyjściu z kina poczujecie przypływ pozytywnych emocji.

Najnowsze dzieło Kingi Dębskiej to historia o poszukiwaniu szczęścia i o tym, że po burzy zawsze wychodzi słońce.

''Plan B'' to film o prawdziwym życiu. O tym, co się dzieje, gdy tracimy równowagę [RECENZJA] >>

Bohaterów ''Planu B'' poznajemy tuż przed świętem zakochanych. W życiu każdego z nich wydarza się coś nieoczekiwanego - coś, co wywraca je do góry nogami. Natalia (Kinga Preis), Mirek (Marcin Dorociński), Klara (Roma Gąsiorowska) i Agnieszka (Edyta Olszówka) odkrywają, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi, a w życiu zawsze jest jakiś plan B. Film Dębskiej to jedna z najpopularniejszych premier tego miesiąca - zgromadził w kinach już ponad 170 tysięcy widzów.

Zobaczcie zwiastun ''Planu B'' >>

Premiera: 2 lutego 2018.

Walentynki 2018 - "Kształt wody"

'Kształt wody' Guillermo del Toro'Kształt wody' Guillermo del Toro Kerry Hayes / AP

Kolejna propozycja na Walentynki 2018 - tym razem dla tych, którzy mają ochotę oderwać się od ziemi (jeszcze bardziej). ''Baśni dla dorosłych'' Guillermo del Toro (''Hellboy'', ''Labirynt fauna'') to opowieść o niezwykłym uczuciu, rodzącym się między kobietą i człekokształtną istotą z oceanu. Elisa (nominowana do Oscara 2018 Sally Hawkins) pracuje jako woźna w tajnym laboratorium rządowym. Pewnego dnia odkrywa, że naukowcy trzymają w zamknięciu wodne stworzenie, które ma być ofiarą krzywdzącego eksperymentu. Kobieta postanawia je uwolnić.

"Kształt wody" warto zobaczyć nie tylko ze względu na oryginalną historię miłosną. Film del Toro zdobył najwięcej, bo aż 13 nominacji do Oscarów 2018 (laureatów poznamy już 4 marca), a na koncie ma Złoty Glob, Złotego Lwa i nagrodę BAFTA.

Premiera: 16 lutego 2018.

Walentynki 2018 - "Tamte dni, tamte noce"

'Tamte dni, tamte noce''Tamte dni, tamte noce' Materiały prasowe UIP

Najnowsze dzieło Luki Guadagnino ("Jestem miłością",  i "Nienasyceni") to oparta na książce André Acimana zmysłowa opowieść o uczuciu, jakie rodzi się między dwoma mężczyznami. Główny bohater - 17-letni Elio spędza wakacje we włoskiej willi, gdzie komponuje muzykę i flirtuje ze swoją przyjaciółką Marzią. Pewnego dnia chłopak poznaje Olivera - młodego amerykańskiego stypendystę. W pięknych krajobrazach spalonej słońcem Italii Elio i Oliver odkrywają odurzającą siłę wzajemnego przyciągania.

Dzieło walczy o Oscary 2018 w czterech kategoriach, w tym za najlepszy scenariusz - jego autorem jest James Ivory, reżyser głośnych ''Okruchów dnia''.

Premiera: 26 stycznia 2018.

Przypominamy: Skąd się wzięły walentynki? Najpierw był starożytny rytuał. Rzemieniami biczowano kobiety >>

Więcej o: