Spektakl ''Żeby nie było śladów'' w Teatrze Polonia opowie o najgłośniejszej zbrodni PRL-u

''Żeby nie było śladów'' to historia Grzegorza Przemyka - maturzysty, który w 1983 roku trafił na komisariat i został pobity przez milicjantów. Dwa dni później zmarł.

Jedna z najsłynniejszych i najbardziej przejmujących historii Polski okresu komunizmu. Szantaż, kłamstwo, propaganda, manipulacja - metody stosowane w ''sprawie Przemyka'' - czy to na pewno metody tylko władz totalitarnych? Czy w demokratycznym, współczesnym świecie są na pewno niemożliwe?

Historia Grzegorza Przemyka - osiemnastoletniego maturzysty - a także historia jego matki, mogą stać się na teatralnej scenie niezwykłą opowieścią nie tylko o tamtych czasach i tamtych wydarzeniach, ale może przede wszystkim opowieścią o nas i teraz.

Spektakl Piotra Ratajczaka oparty jest na najgłośniejszego reportażu ostatnich miesięcy - ''Żeby nie było śladów'' Cezarego Łazarewicza, uhonorowanego Nagrodą Literacką ''Nike''.

 

Premiera odbyła się 25 stycznia.

Terminy najbliższych spektakli: 24, 25 i 26 lutego oraz 27, 28 i 29 marca.

Możliwość zakupu biletów online >>

Bilety na wszystkie spektakle z repertuaru dostępne są online na stronach obu teatrów oraz w kasach biletowych, czynnych od poniedziałku do soboty w godz. 10:00-19:00, a w niedziele od godz. 12:00, tel. 22 622 21 32 lub 22 589 52 00, bilety@teatrpolonia.pl lub bilety@ochteatr.com.pl.

Pełny repertuar dostępny jest na stronie teatru >>

Więcej o: