W tej willi mieszkał Michał Anioł. Teraz może być Twoja

Michał Anioł kupił dom w XVI wieku za równowartość 350 tysięcy dolarów. Teraz cena wygląda nieco inaczej.

Willa w Toskanii to marzenie każdego miłośnika sztuki i oliwy z oliwek. A willa, którą urządzał i zamieszkiwał sam Michał Anioł? To już szczyt marzeń - od teraz w zasięgu ręki. Zabytkowa posiadłość włoskiego malarza, rzeźbiarza i architekta właśnie trafiła na rynek nieruchomości. Znajdziecie w niej 10 sypialni, 7 łazienek, słoneczną kuchnię i młyn do oliwek - a wszystko zbudowane wokół zapierającej dech w piersiach XI- wiecznej wieży.

W 1549 roku twórca fresków w Kaplicy Sykstyńskiej kupił dom od Simony Guicciardini, wdowy po Pierantonio di Giovanfranceso de’ Nobili z rodu Medyceuszy. Zapłacił za niego równowartość 350 tysięcy dolarów. Niestety, obecna wartość nieruchomości wynosi nieco więcej, bo ok. 8 milionów dolarów.

Artysta wprowadził się tam, gdy miał 74 lata. Tuż przed rozpoczęciem prac nad Bazyliką Świętego Piotra w Watykanie.

Przypominamy: Kłótnia o rzeźbę "Dawid" Michała Anioła. Florencja grozi sądem >>

Przyszły nabywca willi i 6 hektarów posiadłości zamieszka w najpiękniejszym regionie Toskanii - na obrzeżach wioski Castellina in Chianti (między Sieną a Florencją) wśród gajów oliwnych i winnic. Dom położony jest na wzgórzu, a żeby do niego dojechać, trzeba pokonać drogę wyznaczoną przez cyprysy.

Willę Michała Anioła można kupić tutaj >>

Więcej o: