Dzieciaki ze ''Stranger Things'' dostały podwyżkę. Ich pensja wzrosła ośmiokrotnie

Magazyn The Hollywood Reporter ujawnił, ile zarabiają aktorzy na jednym odcinku. Zdjęcia do 3. sezonu startują już 23 kwietnia 2018 roku.

''Stranger Things'', czyli szalone przygody dzieciaków z Hawkins to prawdziwy hit Netfliksa. Pełna grozy historia i odwołania do filmów sci-fi czy lat 80. sprawiły, że fani pokochali serial od pierwszego odcinka, a nieznani aktorzy z miejsca stali się gwiazdami. Nic więc dziwnego, że producenci postanowili zwiększyć ich wynagrodzenie. Jak ujawnia The Hollywood Reporter od teraz członkowie obsady zarobią nawet osiem razy więcej niż w poprzednich sezonach.

 

Ile zarobią gwiazdy ''Stranger Things 3''?

Producenci najbardziej docenili najmłodszych aktorów. Finn Wolfhard (Mike), Gaten Matarazzo (Dustin), Caleb McLaughlin (Lucas) i Noah Schnapp (Will) za dwa pierwsze sezony zarobili po 30. tys. dolarów. Teraz otrzymają ponad 8 razy więcej, czyli po 250 tys. dolarów za odcinek. Dwukrotnie nominowana do Oscara ''gwiazda'' serialu, czyli Winona Ryder (Joyce) jako jedyna zarabiała 100 tys. dolarów. Partnerujący jej David Harbour (Jim Hopper) dostawał o 20. tys mniej. Aktualnie ich gaża wzrosła do 350 tys. za epizod ''Stranger Things 3''.

'Stranger Things', kadr z serialu"Stranger Things", kadr z serialu Mat. prasowe

Najmniejszą podwyżkę otrzymali nastoletni aktorzy - Natalia Dyer (Nancy), Charlie Heaton (Jonathan) i Joe Keery (Steve), którzy zgarną po 150 tys. dolarów.

Tajemnicą pozostaje wynagrodzenie 14-letniej Millie Bobby Brown (Jedenastki). Wiadomo jedynie, że młoda gwiazda zarobi więcej niż jej rówieśnicy. Niektóre źródła mówią, może to być nawet 350 tys. za odcinek - czyli dokładnie tyle, ile zgarną dorośli aktorzy.

 

''Stranger Things'' - co wydarzy się w 3. sezonie?

Kolejne odcinki nie przyniosą wytchnienia dzieciakom z Hawkins, choć wydaje im się, że złe moce zostały pokonane. Co prawda Will odpocznie od wizji i zazna normalnego życia, ale przyjaciele będą musieli zmierzyć się z nieznanym wrogiem.

Przypominamy: Poznajcie Polkę, która projektuje kostiumy dla Netfliksa >>

Do obsady 3. sezonu dołączą nowi bohaterowie:

  • Robin (Maya Thurman-Hawke, córka Umy Thurman) - ma alternatywny styl i jest równie bystra, co zabawna. Znudzona swoją przyziemną pracą szuka nowych wrażeń... i dostaje ich aż nadmiar, kiedy odkrywa mroczne sekrety Hawkins.
  • Erica (Priah Ferguson) - mała dziewczynka z wielkim tupetem. Młodsza siostra Lucasa powraca wraz z całą armią swoich przyjaciół. Erica nie będzie już tylko bezczynnie siedzieć z boku - podejmie się niebezpiecznej misji ocalenia Hawkins przed nowym, nieznanym zagrożeniem.
  • Burmistrz Larry Kline - klasyczny, interesowny polityk w stylu lat 80.
  • Bruce - 50-letni dziennikarz o wątpliwej moralności.
  • Patricia Brown - miła staruszka, która chętnie udziela rad dzieciom z sąsiedztwa.

Kiedy zobaczymy 3. sezon ''Stranger Things''?

Zdjęcia do kolejnej części hitu Netfliksa rozpoczną się 23 kwietnia 2018 roku w Atlancie, czyli już niebawem. Pierwsze odcinki mają pojawić się w 2019 roku.

Przypominamy: Netflix zapowiada 700 filmów i seriali na 2018 rok >>

Więcej o: