Serial "Homeland" ogłasza upadek polskiej demokracji. "Polska jak Turcja i Nikaragua"

"Turcja, Polska, Węgry, Nikaragua, Filipiny. Demokracja umiera" - mówi serialowa bohaterka. Cytat wywołał gorącą dyskusję na Twitterze.

W finałowym odcinku 7. sezonu "Homeland" postać prezydent Elizabeth Keane (w tej roli Elizabeth Marvel) ogłasza rezygnację i komentuje upadek demokracji na świecie. Wśród wymienionych przez nią krajów znalazła się także Polska.

- Turcja, Polska, Węgry, Nikaragua, Filipiny. Demokracja umiera, kiedy my nie patrzymy, kiedy nie zwracamy uwagi - mówi.

Słowa prezydent Keane wywołały dyskusję wśród fanów serialu. Część z nich nie zgadza się z opinią twórców:

- Turcja, Nikaragua, Polska, Węgry, Filipiny... jako upadła demokracja?!
Twórcom tego scenariusza należą się pozwy o takie odszkodowania, by nie mogli już więcej żadnego filmu nakręcić.

Inni twierdzą, że wina leży po stronie Polskiej Fundacji Narodowej, która odpowiada za wizerunek Polski za granicą:

- W ostatnim odcinku #Homeland pani prezydent mówi „W Polsce demokracja umiera”. Możemy podziękować @Fundacja_PFN MaBeNa oraz @PremierRP

"Homeland" to amerykański serial emitowany od 2011 roku. Historia zaczyna się w momencie, gdy Carrie Mathison (nagrodzona Złotym Globem Claire Danes), agentka CIA z Centum Walki z Terroryzmem, odkrywa, że uwolniony z niewoli sierżant Nicolas Brody (Damian Lewis) może być pozyskanym przez Al-Kaidę terrorystą planującym atak na amerykańskiej ziemi. Podążając za swoim instynktem Mathison, by odkryć prawdę, ryzykuje wszystko - swoją karierę, reputację i nawet zdrowie psychiczne. Po 7 sezonach produkcja Showtime cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Ma na kocie 5 Złotych Globów i 8 Emmy.

Więcej o:
Komentarze (121)
"Homeland" ogłasza upadek polskiej demokracji. "Polska jak Turcja i Nikaragua"
Zaloguj się
 • ilenka50

  Oceniono 62 razy 48

  Chcieliśmy, żeby Hollywood uwzględnił Polskę w swoich produkcjach, no to uwzględnili. "Homeland" oglądają miliony na całym świecie. Super reklama!

 • hubert.fun

  Oceniono 58 razy 44

  Raczej stwierdzenie prostego faktu. Wyborcy PiS raczej demokratami nie są. Nazywanie czarnego czarnym a białego białym kontrowersyjne nie jest. Jeden woli władzę autorytarną drugi demokrację. TK, TVPiS, Sądy a za wszystkim stoi jeden poseł. To demokracją trudno nazwać.

 • pikolo155

  Oceniono 33 razy 27

  "Twórcom tego scenariusza należą się pozwy o takie odszkodowania, by nie mogli już więcej żadnego filmu nakręcić."

  Andrzej Dunal (kto zacz?) obraża się, że Polska ma taką opinię w świecie jaką ma. Pocieszne :)

 • cezar85

  Oceniono 25 razy 19

  Andrzej Dunal, pozwij lepiej rodziców

  za to, że takiego idiotę wychowali

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 28 razy 18

  W tym jest ewidentnie widoczna złowroga ręka Kremla, Kongijskiego Związku Eskimosów, Pekińskiego Związku Dorożkarzy oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Pcimia Górnego.

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 25 razy 17

  Jak zwykle Polacy się obrażają. Tymczasem każdy na świecie wie, że typowy Polak to oszust, złodziej samochodów, pijak ignorujący wszelkie przepisy i żyjący w zacofanym, kato-terrorystycznym państwie wyznaniowym, w którym nie ma konstutucji i niezlaeżnego sądownictwa.

 • Patryk Blacha

  Oceniono 25 razy 17

  I znowu obrażają polski katolicki naród! Trzeba napisać jakąś ustawę, która w końcu tego zabroni!

 • orlecki

  Oceniono 26 razy 16

  Przecież to prawda. W Polsce NIE MA demokracji. PIS zrobił z naszego kraju własny folwark, kradnie ile wlezie. PISowska atrapa prezydenta, żałosny satrapa Duda mu wtóruje. Sądy upolitycznione, TK zagrabiony. Niezależności władzy sądowniczej nie ma. Turcja, czy Nikaragua to właśnie te kraju, do których PIS równa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX