Zbigniew Wodecki nie dokończył pracy nad tą płytą. Zrobili to jego przyjaciele [TELEDYSK]

"Dobrze, że jesteś" to ostatni album Zbigniewa Wodeckiego, wydany po śmierci przez jego córkę i przyjaciół. Promujący ją utwór "Chwytaj dzień" zaśpiewany w duecie z Kayah doczekał się magicznego teledysku.

Zbigniew Wodecki odszedł rok temu, niespodziewanie, jeszcze świętując triumfalny sukces płyty "1976: A Space Odyssey", nagranej z Mitch & Mitch Orchestra, w trakcie pracy nad nowym albumem.

- Genialny muzyk, niezwykły, serdeczny człowiek - mówią o nim przyjaciele, dzięki którym niedokończony przez Zbyszka materiał zyskał ostateczny kształt.

"Dobrze, że jesteś" to płyta niezwykła, na której odcisnął się muzyczny dar Zbigniewa Wodeckiego, fantastyczne pomysły oraz miłość, jaką darzyli go przyjaciele: Kayah, Kuba Badach, Sławek Uniatowski, Andrzej Lampert, Beata Przybytek, Junior Robinson. Zrobili wszystko, żeby muzyczna podróż Zbyszka Wodeckiego skończyła się mocnym, pięknym akordem. Ale to więcej niż hołd dla wspaniałego muzyka. To po prostu świetna, przebojowa płyta.

Zbigniew Wodecki - 1. rocznica śmierci. "Byłem na łasce lub niełasce show-biznesu" >>

Płytę zapowiada teledysk do utworu "Chwytaj dzień". Piosenkę z tekstem Jacka Cygana śpiewają wspólnie Zbigniew Wodecki i Kayah. Do utworu powstał wzruszający teledysk, z sentymentalnymi, archiwalnymi ujęciami Zbigniewa. Twórcą scenariusza i reżyserem jest Roman Przylipiak.

Kayah & Zbigniew Wodecki - Chwytaj dzień (Official video)

Zbigniew Wodecki odszedł rok temu. Za te piosenki kochaliśmy go najbardziej >>

Zbigniew Wodecki i Rafał Stępień pracowali nad płytą "Dobrze, że jesteś" ponad rok. Z bogatego zbioru napisanych przez Wodeckiego przed laty kompozycji wybrali melodie przywołujące mocno krakowskie tradycje, dobrali też kilka nowych utworów. Dzięki nowym aranżom, nawiązującym do amerykańskiej muzyki przełomu lat 70. i 80., stworzyli ten nietypowy muzycznykolaż. Zbigniew Wodecki jak sam mówił chciał wejść nim w dialog z mistrzami: Quincym Jonesem, Alem Jareau, Steviem Wonderem czy Donnym Hathaweyem.

- To album zagrany w stu procentach na żywo, bez zbędnych edycji i poprawek, tak często spotykanych w dzisiejszych produkcjach. Kilka z utworów Tata zdążył zaśpiewać z tekstem. Pozostałe nagrał scatem, jako wstępne wersje dla autorów tekstów. W takiej właśnie formie po części usłyszycie je Państwo na płycie - mówi Kasia Wodecka-Stubbs, córka artysty.

Zbigniew Wodecki w duecie z Kayah

Bardzo ciepło na temat utworu Zbyszka Wodeckiego, płyty i teledysku wypowiedziała się Kayah:

 - Jako muzyk zawsze pozostawałam pod ogromnym wrażeniem talentu i muzykalności Zbyszka. Tym większa moja radość, że mogę uczestniczyć w pierwszej edycji stworzonego przez Kasię Wodecką - Stubbs, córkę Zbyszka, festiwalu poświęconego Jego pamięci: "Wodecki Twist Festival". Ale największym zaszczytem dla mnie jest być częścią pośmiertnej płyty, której sam nie zdążył dokończyć - mówi Kayah.

'Chwytaj dzień' - przesłanie od Zbigniewa Wodeckiego'Chwytaj dzień' - przesłanie od Zbigniewa Wodeckiego mat. prasowe

- Stworzyliśmy do singla piękny teledysk, w którym moja postać jest tłem do wzruszających ujęć z życia Zbigniewa, to uroczy i bardzo wzruszający obrazek. To piękna kompozycja Zbyszka, jak na Wodeckiego przystało, wielce melodyjna i jakaś niedzisiejsza, bajkowa. Mam nadzieję, że wszystkim słuchaczom udzieli się ta niesamowita atmosfera , która towarzyszyła nam przy pracy nad tą piosenką i refleksja, że nic nie jest dane nam na zawsze, dlatego warto żyć chwilą. Klarujmy zatem wina swe! I chwytajmy dzień! – opowiada artystka.

"Dobrze, że jesteś" - Lista utworów:

1. Dobrze, że słońce 
2. Giveit a moment
3. Na paluszkach
4. Tylko ty
5. Chwytaj dzień
6. Sobą być
7. Piosenka pierwszego olśnienia jazzem
8. Nie ma jak Bacharach
9. Wykidajło czas
10. Nad wszystko uśmiech twój
11. Kod dostępu
12. Nauczmy się żyć obok siebie
13. Good night love

Premiera płyty "Dobrze, że jesteś" - 23 maja.

Płytę możesz kupić tutaj >>

Więcej informacji o Wodecki Twist Festival >>

Więcej o: