"Deadpool 2": Tłumy Polaków w kinach. W pierwszy weekend film obejrzało ponad 200 tys. widzów

"Deadpool 2" był najchętniej oglądanym filmem minionego weekendu - także w Polsce.

Od piątkowej premiery w polskich kinach "Deadpool 2" obejrzało 209 tys. widzów - to jedno z najlepszych otwarć 2018 roku. Najnowsza adaptacja Marvela pokonała "Czarną Panterę" (133 tys. widzów), ale nie udało jej się przebić wyniku "Kobiet mafii" (628 tys. widzów), najnowszego ''Pitbulla'' (314 tys.) czy "Avengers: Wojna bez granic" (271,3 tys.). Była lepsza także od 1. części "Deadpoola", którą w Polsce obejrzało 203 tys. ludzi.

 

"Deadpool 2" - fabuła

W filmie ''Deadpool 2'' po przeżyciu wypadku podczas serfowania oszpecony antybohater Wade Wilson (Ryan Reynolds) stara się odzyskać swoją pasję do życia, podróżując po świecie i walcząc z wojownikami ninja i człowiekiem z metalu.

Doda w Cannes nagrała reakcję ludzi na "Zimną wojnę": od 10 minut wszyscy klaszczą. Reżyser jest w szoku

''Deadpool 2'' - niezwykła piosenka

Tytułową piosenkę do filmu Davida Leitcha ''Deadpool 2'' nagrała Celine Dion. Na scenie teledysku do "Ashes" występuje nie tylko sama wspaniała Celine Dion z muzykami. Obok nich, w gustownych szpilkach i mocno obcisłym kostiumie tańczy filmowo-komiksowy Deadpool. I jak to tylko on ma w zwyczaju, musi jeszcze dodać dwa zdania od siebie na sam koniec, odnosząc się do sukcesów piosenkarki z poprzednich lat.

To był wspaniały, najlepszy występ, jaki w życiu widziałem! Musimy go nagrać jeszcze raz. Jest za dobry. To 'Deadpool 2', nie 'Titanic'

- powiedział Ryan Reynolds.

 

Celine Dion była raczej ostatnią artystką, którą podejrzewalibyśmy o nagranie piosenki do tego rodzaju filmu - o Deadpoolu, który jest prześmiewczym przeciwieństwem wszystkiego, co zwykliśmy podziwiać u superbohaterów. Ale wyszło świetnie - ten teledysk bez wątpienia przejdzie do historii, a może nawet otrzyma Oscara w przyszłym roku.

"Deadpool 2", reż. David Leitch, scen. Ryan Reynolds, Paul Wernick, Rhett Reese, prod. Marvel Entertainment, 20th Century Fox. W rolach głównych: Ryan Reynolds, Josh Brolinm, Zazie Beets, Brianna Hildebrand.

Więcej o: