Na co do kina w czerwcu? "Zimna wojna" z Cannes, "Jurassic Park 5" i miłosna historia Pablo Escobara

W czerwcu czeka nas długo oczekiwana polska premiera "Zimnej wojny", dzięki której Paweł Pawlikowski wygrał w Cannes. Tydzień później Javier Bardem i Penélope Cruz opowiedzą o miłości Pablo Escobara.

''Przebudzenie dusz'', reż. Jeremy Dyson, Andy Nyman - 1 czerwca

''Przebudzenie dusz'', reż. Jeremy Dyson, Andy Nyman, dystrybucja
Kino Świat''Przebudzenie dusz'', reż. Jeremy Dyson, Andy Nyman, dystrybucja Kino Świat mat. prasowe

Film "Przebudzenie dusz" (ang. "Ghost Stories") został okrzyknięty jednym z najlepszych horrorów ostatnich lat. Euforycznie rozpisywały się o nim tak prestiżowe magazyny, jak "The Hollywood Reporter" czy "Screen International".

Fabuła: Sceptyczny wobec zjawisk paranormalnych profesor Goodman otrzymuje list. Tajemnicza notka wydaje się być napisana zza grobu. Wiadomość jest autorstwa jego dawnego przełożonego – Charlesa Camerona. Człowiek ten zaginął 15 lat temu i został uznany za martwego. Cameron twierdzi jednak w liście, że potrzebuje pomocy Goodmana, aby wspólnie rozwiązać trzy tajemnicze sprawy, których nie udało się rozwikłać od lat. W trakcie śledztwa, profesor spotyka na swojej drodze trójkę osób nawiedzanych przez duchy. Każda z nich opowiada mu swoją straszną historię. Jednak najbardziej przerażająca będzie kryjąca się za nimi prawda.

''Przebudzenie dusz'', reż. Jeremy Dyson, Andy Nyman - Polski zwiastun (2017)

W rolach głównych w wystąpili: nominowany do Złotego Globu - Martin Freeman, znany z hitów Tima Burtona, laureat nagrody BAFTA - Paul Whitehouse, aktorskie odkrycie Netflix - Alex Lawther oraz Andy Nyman, będący również jednym z współreżyserów produkcji.

"Zimna Wojna", reż. Paweł Pawlikowski - 8 czerwca

'Zimna Wojna', reż. Paweł Pawlikowski, Kino Świat'Zimna Wojna', reż. Paweł Pawlikowski, Kino Świat mat. prasowe

"Zimna wojna" to jedna z najbardziej oczekiwanych premier ostatnich lat. Na zakończonym właśnie festiwalu w Cannes Paweł Pawlikowski otrzymał za nią Palmę dla najlepszego reżysera.

Przypominamy: Cannes 2018: Paweł Pawlikowski z nagrodą za najlepszą reżyserię. Złota Palma dla Japończyków >>

Fabuła: Film opowiada o wielkiej i trudnej miłości między dwojgiem ludzi, którzy nie mogą bez siebie żyć, a jednocześnie nie potrafią być razem. Akcja filmu rozegra się w stalinowskiej Polsce i powojennej Europie lat 50. i 60. Zdjęcia kręcono głównie w Łodzi, która na niektórych ujęciach będzie udawała Paryż.

Paweł Pawlikowski zaprosił na plan swoich ulubionych aktorów. W jego najnowszym filmie wystąpiły Joanna Kulig i Agata Kulesza, które widzieliśmy także w “Idzie”. Oprócz oscarowego duetu w "Zimnej wojnie" zagrali m.in. Tomasz Kot, Borys Szyc i Adam Woronowicz.

"Zimna wojna": Joanna Kulig i Tomasz Kot na intymnych zdjęciach z planu [DUŻO ZDJĘĆ] >>

"Zimna wojna" (2018), reż. Paweł Pawlikowski, dystrybucja Kino Świat

''Jurassic World: Upadłe królestwo'', reż. J.A. Bayona - 8 czerwca

'Jurassic World: Upadłe królestwo', reż. J.A. Bayona, dystrybucja United International Pictures Sp z o.o.'Jurassic World: Upadłe królestwo', reż. J.A. Bayona, dystrybucja United International Pictures Sp z o.o. mat. prasowe

Sequel filmu z 2015 roku i 5. część klasyku z lat 90., w którym bohaterowie będą chcieli uratować dinozaury przed kataklizmem. W rolach głównych wystąpią Chris Pratt, Bryce Dallas Howard i Jeff Goldblum. Reżyserem jest J.A. Bayona, autor poruszającego filmu katastroficznego "Niemożliwe", a także przerażającego horroru "Sierociniec" z 2007 roku.

"Jurassic World: Upadłe królestwo", reż. J.A. Bayona, dystrybucja United International Pictures Sp z o.o.

Fabuła: Minęły cztery lata, od kiedy luksusowy park rozrywki Jurassic World został zdewastowany przez dinozaury i zamknięty. Isla Nublar jest dziś opuszczona przez ludzi, a dinozaury, które przetrwały, próbują poradzić sobie w dżungli same. Kiedy uśpiony dotąd wulkan budzi się do życia, Owen (Chris Pratt) i Claire (Bryce Dallas Howard) za wszelką cenę chcą uratować pozostałe przy życiu stwory. Owen próbuje odnaleźć Blue, zaginionego raptora, którego wychował, dla Claire ocalenie dinozaurów staje się najważniejszą misją. Kiedy przybywają na wyspę, wulkan zaczyna już wyrzucać z siebie deszcz lawy; Claire i Owen odkrywają spisek mający przywrócić Ziemię do stanu, którego nie widzieliśmy od czasów prehistorycznych.

''Thelma'' - 8 czerwca

Thelma'(2017), reż.Joachim Trier, dystrybucja Gutek FilmThelma'(2017), reż.Joachim Trier, dystrybucja Gutek Film mat. prasowe

Fabuła: Początek studiów w Oslo to dla młodej kobiety początek nowego życia. Po raz pierwszy rodzi się w Thelmie miłość. Przeżywanie i uporządkowanie związanych z dorosłością emocji komplikuje nie tylko nieustająca kontrola ze strony rodziców – religijnych fanatyków. Okazuje się, że w Thelmie drzemią ukryte, nadprzyrodzone siły, które pozwalają bohaterce zmieniać i kształtować rzeczywistość. Siły te dają o sobie znać w chwilach, gdy Thelma przeżywa stres lub niepokój. Wkrótce zawładną ciałem i umysłem dziewczyny, zmienią życie jej i otoczenia.

"Thelma"(2017), reż.Joachim Trier, dystrybucja Gutek Film

''Kochając Pabla, nienawidząc Escobara'', reż. Fernando León de Aranoa - 15 czerwca

Kochając Pabla, nienawidząc EscobaraKochając Pabla, nienawidząc Escobara Raul Soto

"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" to ekranizacja bestsellerowego pamiętnika Virginii Vallejo - kochanki Pablo Escobara, czyli człowieka uznawanego za najpotężniejszego i najokrutniejszego barona narkotykowego wszech czasów.

W rolach głównych zdobywcy Oscarów – Javier Bardem ("Mother!", "To nie jest kraj dla starych ludzi") i Penélope Cruz ("Morderstwo w Orient Expressie", "Zakochani w Rzymie"). Ta aktorska para z prawdziwego życia po raz pierwszy wystąpiła razem na wielkim ekranie, dokładnie 10 lat temu, kiedy to w kinach pojawił się pamiętny film Woody’ego Allena pt.: "Vicky Cristina Barcelona".

"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara", reż. Fernando León de Aranoa, dystrybucja Kino Świat

Reżyserem i twórcą scenariusza na podstawie książki jest Fernando Leon de Aranoa ("Księżniczki", "Poniedziałki w słońcu").

''Twój Simon'', reż. Greg Berlanti - 15 czerwca

'Twój Simon', reż. Greg Berlanti, dystrybucja Imperial - Cinepix'Twój Simon', reż. Greg Berlanti, dystrybucja Imperial - Cinepix mat. prasowe

Ekranizacja bestsellerowej powieści Becky Albertalli "Simon oraz inni homo sapiens", zabawna i wzruszająca opowieść o dorastaniu, poznawaniu prawdy o sobie i pierwszym uczuciu. Każdy zasługuje na wielką miłość. Historia siedemnastoletniego Simona Spiera jest jednak nieco bardziej skomplikowana.

"Twój Simon", reż. Greg Berlanti, dystrybucja Imperial - Cinepix

Fabuła: Simon jest gejem, ale nie powiedział o tym jeszcze nikomu ze swego otoczenia, ani rodzicom, ani przyjaciołom. Nie wie także, kim jest anonimowy kolega z klasy, w którym zakochał się, poznając go w internecie. Rozwiązanie tej niezwykłej sytuacji obfitować będzie w wydarzenia zarówno komiczne, jak i przerażające, które na zawsze zmienią życie tytułowego bohatera.

''Ocean's 8'', reż. Gary Ross - 22 czerwca

'Ocean's 8', reż. Gary Ross, dystrybucja Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o. o'Ocean's 8', reż. Gary Ross, dystrybucja Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o. o mat. prasowe

Fabuła: 5 lat, 8 miesięcy i 12 dni - dokładnie tyle czasu zajęło Debbie Ocean (Sandra Bullock) zaplanowanie największego skoku w jej życiu. Do jego realizacji potrzebuje pomocy najlepszych specjalistów w swoim fachu. Szczególnie swojej wspólniczki Lou Miller (Cate Blanchett). W ekipie najlepszych z najlepszych znalazły się: jubilerka Amita (Mindy Kaling) i oszustka uliczna Constance (Awkwafina). Dołączyły do nich paserka Tammy (Sarah Paulson), hakerka Nine Ball (Rihanna) oraz projektantka mody Rose (Helena Bonham Carter). Cel to warty około 150 milionów dolarów diamentowy naszyjnik. Podczas imprezy roku - Gala Met, będzie go miała na sobie światowej sławy aktorka Daphne Kluger (Anne Hathaway). Plan wygląda perfekcyjnie, jednak nie ma w nim miejsca na najdrobniejszy błąd. Zwłaszcza jeśli dziewczyny chcą niepostrzeżenie wynieść z gali diamenty warte 150 milionów - na oczach wszystkich zebranych.

Reżyserem jest nominowany do Oscara za ''Igrzyska śmierci'' Gary Ross. Za produkcję odpowiadają Steven Soderbergh i Jon Kilik.

''OCEAN'S 8'', reż. Gary Ross - zwiastun

Premiery kinowe w czerwcu [PEŁNA LISTA]:

1 czerwca, piątek

 • Przebudzenie dusz
 • Paryż i dziewczyna
 • Wyszczekani
 • Mario
 • A może by tak trójkącik?
 • Zigzag Kid
 • Przygoda Nelly

8 czerwca, piątek

 • Jurassic World: Upadłe królestwo
 • Zimna wojna
 • Thelma
 • Czuwaj
 • Momo
 • Jeannette. Dzieciństwo Joanny d’Arc
 • Muzykanci

15 czerwca, piątek

 • Twój Simon
 • Kochając Pabla, nienawidząc Escobara
 • I że ci nie odpuszczę
 • Sweet Country
 • Odlotowy nielot

16 czerwca, sobota

 • Przemiana

22 czerwca, piątek

 • Ocean’s 8
 • Dziedzictwo. Hereditary
 • W cieniu drzewa
 • Uprowadzona księżniczka
 • Na głęboką wodę
 • Jestem taka piękna!
 • Isabelle i mężczyźni
 • Ava
 • Jim Knopf und Lukas der Lokomotivführer
Więcej o: