"Zimna wojna": Jest pierwszy zwiastun z Joanną Kulig i Tomaszem Kotem

Pierwszy zwiastun "Zimnej wojny" właśnie pojawił się na stronie dystrybutora filmu. Polska premiera już 8 czerwca.

"Zimna wojna" to jedna z najbardziej oczekiwanych premier ostatnich lat. Na zakończonym właśnie festiwalu w Cannes Paweł Pawlikowski otrzymał za nią Palmę dla najlepszego reżysera. Dziś w sieci pojawił się pierwszy zwiastun polskiej produkcji.

O czym opowie "Zimna wojna"?

Film opowiada o wielkiej i trudnej miłości między dwojgiem ludzi, którzy nie mogą bez siebie żyć, a jednocześnie nie potrafią być razem. Akcja filmu rozegra się w stalinowskiej Polsce i powojennej Europie lat 50. i 60. Zdjęcia kręcono głównie w Łodzi, która na niektórych ujęciach będzie udawała Paryż.

Zobaczcie pierwszy zwiastun "Zimnej wojny":

"Zimna wojna" (2018), reż. Paweł Pawlikowski, dystrybucja Kino Świat

Muzyka w "Zimnej wojnie"

Jednym z najważniejszych elementów filmu będzie muzyka. Reżyser zdecydował się na niestandardowe połączenie kilku gatunków muzycznych. W filmie usłyszymy mieszankę jazzu, polskiej muzyki ludowej i starych, paryskich piosenek - jesteśmy bardzo ciekawi efektów.

Sami producenci zapowiadają, że będzie to "film muzyczny". Nie będzie tu tego, co znamy z przedstawień na Broadwayu: piosenek śpiewanych przez aktorów, efektownych pokazów tanecznych. Mimo to muzyka odegra bardzo ważną rolę w obrazie. To dzięki muzyce poznaje się para głównych bohaterów - ona jest śpiewaczką i tancerką, on - pianistą.

Zobaczcie fragment "Zimnej wojny" Pawlikowskiego prosto z Cannes >>

Obsada nowego filmu Pawlikowskiego

Paweł Pawlikowski zaprosił na plan swoich ulubionych aktorów. W jego najnowszym filmie wystąpiły Joanna Kulig i Agata Kulesza, które widzieliśmy także w “Idzie”. Oprócz oscarowego duetu w "Zimnej wojnie" zagrali m.in. Tomasz Kot, Borys Szyc i Adam Woronowicz.

Cannes 2018: Tanya Seghatchian, Ewa Puszczyńska, Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Paweł Pawlikowski - 'Zimna Wojna'Cannes 2018: Tanya Seghatchian, Ewa Puszczyńska, Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Paweł Pawlikowski - 'Zimna Wojna' Joel C Ryan / Joel C Ryan/Invision/AP

Produkcja "Zimnej wojny"

Paweł Pawlikowski jest reżyserem i autorem scenariusza, napisał go wraz z nieżyjącym już Januszem Głowackim przy współpracy z Piotrem Borkowskim. Za zdjęcia do "Zimnej wojny" odpowiada Łukasz Żal, który razem z Ryszardem Lenczewskim zdobył nominację do Oscara za zdjęcia do "Idy". Scenografię do filmu stworzyli Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński.

Cannes 2018 - Zachwyt po premierze "Zimnej wojny"

O zachwytach nad polskim filmem mówiło się już od zeszłego piątku - to właśnie wtedy "Zimna wojna" została premierowo pokazana canneńskiej publiczności. Reakcje? 20-minutowa owacja na stojąco, łzy wzruszenia Julianne Moore, gratulacje od Benicio del Toro. Dzieło laureata Oscara Pawła Pawlikowskiego podbiło także serca światowych krytyków z takich portali, jak "Guardian",  ''The Hollywood Reporter'', ''Variety'' czy ''The Telegraph''. Jej szanse na otrzymanie głównej nagrody w czasie festiwalu w Cannes określano na naprawdę wysokie. Niestety, lepszy okazał się obraz japońskiego reżysera Hirokazu Koreedy, "Nambiki Kazoku" ("Shoplifeters" / "Złodzieje sklepowi").

Przypominamy: Cannes 2018: Paweł Pawlikowski z nagrodą za najlepszą reżyserię. Złota Palma dla Japończyków >>

''Zimna wojna" - kiedy premiera?

Zdjęcia do najnowszego filmu twórcy "Idy" rozpoczęły się w styczniu 2017 i powstawały w Polsce, Francji i Chorwacji, a film jest koprodukcją polsko-francusko-brytyjską.

Polska premiera filmu - 8 czerwca 2018.

Więcej o: