"Zimna wojna": Jest pierwszy zwiastun z Joanną Kulig i Tomaszem Kotem

Pierwszy zwiastun "Zimnej wojny" właśnie pojawił się na stronie dystrybutora filmu. Polska premiera już 8 czerwca.

"Zimna wojna" to jedna z najbardziej oczekiwanych premier ostatnich lat. Na zakończonym właśnie festiwalu w Cannes Paweł Pawlikowski otrzymał za nią Palmę dla najlepszego reżysera. Dziś w sieci pojawił się pierwszy zwiastun polskiej produkcji.

O czym opowie "Zimna wojna"?

Film opowiada o wielkiej i trudnej miłości między dwojgiem ludzi, którzy nie mogą bez siebie żyć, a jednocześnie nie potrafią być razem. Akcja filmu rozegra się w stalinowskiej Polsce i powojennej Europie lat 50. i 60. Zdjęcia kręcono głównie w Łodzi, która na niektórych ujęciach będzie udawała Paryż.

Zobaczcie pierwszy zwiastun "Zimnej wojny":

"Zimna wojna" (2018), reż. Paweł Pawlikowski, dystrybucja Kino Świat

Muzyka w "Zimnej wojnie"

Jednym z najważniejszych elementów filmu będzie muzyka. Reżyser zdecydował się na niestandardowe połączenie kilku gatunków muzycznych. W filmie usłyszymy mieszankę jazzu, polskiej muzyki ludowej i starych, paryskich piosenek - jesteśmy bardzo ciekawi efektów.

Sami producenci zapowiadają, że będzie to "film muzyczny". Nie będzie tu tego, co znamy z przedstawień na Broadwayu: piosenek śpiewanych przez aktorów, efektownych pokazów tanecznych. Mimo to muzyka odegra bardzo ważną rolę w obrazie. To dzięki muzyce poznaje się para głównych bohaterów - ona jest śpiewaczką i tancerką, on - pianistą.

Zobaczcie fragment "Zimnej wojny" Pawlikowskiego prosto z Cannes >>

Obsada nowego filmu Pawlikowskiego

Paweł Pawlikowski zaprosił na plan swoich ulubionych aktorów. W jego najnowszym filmie wystąpiły Joanna Kulig i Agata Kulesza, które widzieliśmy także w “Idzie”. Oprócz oscarowego duetu w "Zimnej wojnie" zagrali m.in. Tomasz Kot, Borys Szyc i Adam Woronowicz.

Cannes 2018: Tanya Seghatchian, Ewa Puszczyńska, Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Paweł Pawlikowski - 'Zimna Wojna'Cannes 2018: Tanya Seghatchian, Ewa Puszczyńska, Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Paweł Pawlikowski - 'Zimna Wojna' Joel C Ryan / Joel C Ryan/Invision/AP

Produkcja "Zimnej wojny"

Paweł Pawlikowski jest reżyserem i autorem scenariusza, napisał go wraz z nieżyjącym już Januszem Głowackim przy współpracy z Piotrem Borkowskim. Za zdjęcia do "Zimnej wojny" odpowiada Łukasz Żal, który razem z Ryszardem Lenczewskim zdobył nominację do Oscara za zdjęcia do "Idy". Scenografię do filmu stworzyli Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński.

Cannes 2018 - Zachwyt po premierze "Zimnej wojny"

O zachwytach nad polskim filmem mówiło się już od zeszłego piątku - to właśnie wtedy "Zimna wojna" została premierowo pokazana canneńskiej publiczności. Reakcje? 20-minutowa owacja na stojąco, łzy wzruszenia Julianne Moore, gratulacje od Benicio del Toro. Dzieło laureata Oscara Pawła Pawlikowskiego podbiło także serca światowych krytyków z takich portali, jak "Guardian",  ''The Hollywood Reporter'', ''Variety'' czy ''The Telegraph''. Jej szanse na otrzymanie głównej nagrody w czasie festiwalu w Cannes określano na naprawdę wysokie. Niestety, lepszy okazał się obraz japońskiego reżysera Hirokazu Koreedy, "Nambiki Kazoku" ("Shoplifeters" / "Złodzieje sklepowi").

Przypominamy: Cannes 2018: Paweł Pawlikowski z nagrodą za najlepszą reżyserię. Złota Palma dla Japończyków >>

''Zimna wojna" - kiedy premiera?

Zdjęcia do najnowszego filmu twórcy "Idy" rozpoczęły się w styczniu 2017 i powstawały w Polsce, Francji i Chorwacji, a film jest koprodukcją polsko-francusko-brytyjską.

Polska premiera filmu - 8 czerwca 2018.

Więcej o:
Komentarze (17)
"Zimna wojna" pierwszy zwiastun
Zaloguj się
 • czytakczynie12

  Oceniono 18 razy 14

  Piękny. Pani Kulig zachwyca naturalnością i taką prawdą, a pan Kot, no cóż po kreacji w filmie "Bogowie" można się od tego aktora spodziewać najlepszego. Czapki z głów.

 • buzhidao

  Oceniono 11 razy 5

  Plakat mnie wystarczająco zachęcił. Ostatnio zwiastuny mają w zwyczaju opowiadać cały film (vide: "Twarz" Szumowskiej), więc dziękuję, ale pójdę do kina bez oglądania.

 • pipistrello_in_giro

  Oceniono 2 razy 2

  Szanowni Państwo! Na złość władzuni idę w pierwszy weekend w nadziei, że inni też pójdą i zrobimy rekord otwarcia.

 • parapsychopatolog

  Oceniono 8 razy 2

  Ten zwiastun to już 3 tygodnie temu widziałem w kinie.

 • dodobird

  Oceniono 27 razy -5

  To kolejny antypolski film. W dodatku nie gra w nim najlepsza polska aktorka Fido. Jak czyta bajki na tefałpe abc to dzieci płaczą.

 • kitciwoko

  Oceniono 6 razy -6

  Jeśli Kuligowa pokaże cyce to będzie gorąca wojna.

 • Artur Meszuge

  Oceniono 13 razy -11

  zwiastun wygląda wspaniale?co za tekst?
  absurd jak można coś takiego napisać?ten co napisał to debil albo troglodyta
  zwiastun to zwiatun...nie brzmi tylko zwiastuje
  nie dziwie się że słowo pisane tutaj nic nie warte jest
  pozdrawiam

 • pisdode

  Oceniono 22 razy -14

  Czarno biały film? Nie do oglądania. Nie dziwię sie że nie dostał nagrody.Ten pawlikowski zawsze coś udziwnia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX