Netflix kupił prawa do dystrybucji polskiego serialu ''Ultraviolet''

Pierwszy sezon serialu ''Ultraviolet'' pojawi się na Netfliksie jeszcze w tym roku - nie tylko w Polsce.

Netflix już w lutym zapowiedział, że wkrótce na platformie pojawi się jeszcze więcej produkcji oryginalnych, a także dystrybuowanych na wyłączność (Przypominamy: Netflix zapowiada 700 filmów i seriali na 2018 rok >>). Dziś okazało się, że jedną z nich będzie polski serial "Ultraviolet". Amerykańska firma właśnie kupiła prawa do dystrybucji produkcji AXN. Jak dowiedział się portal naekranie.pl:

Netflix zakupił prawa na globalny streaming tego polskiego serialu kryminalnego. Będzie on dostępny na naszej platformie również w Polsce i Czechach, gdzie obywatele mieli już szansę obejrzeć tę produkcję w telewizji. Premiera na naszej platformie odbędzie się jeszcze w tym roku.

Nie wiadomo jeszcze, czy 2. sezon zostanie zrealizowany przez Netfliksa - na razie prawa do realizacji posiada AXN.

Serial "Ultraviolet" - polskie gwiazdy, amerykańska produkcja

Za produkcję serialu odpowiada światowej sławy producentka i scenarzystka, Wendy West (znana z serialu "Dexter") oraz Barry Josephson (producent "Kości"). Amerykańcy producenci, którzy w 2014 roku razem z wytwórnią Opus Film stworzyli serial "Zbrodnia", znów współpracują z kanałem AXN. W serialu "Ultraviolet" twórcy pragną połączyć lokalną produkcję i amerykańskie doświadczenie w opowiadaniu historii.

"Ultraviolet" - obsada

Polsko-amerykańska produkcja może pochwalić się imponującą obsadą. W serialu "Ultraviolet" zagrają m.in. Marta Nieradkiewicz, Agata Kulesza, Bartłomiej Topa, Sebastian Fabijański i Michał Żurawski. Kalifornijska producentka i scenarzystka Wendy West przyznaje, że jest zachwycona pracą z Agatą Kuleszą. "Ona jest prawdziwym cudem natury. Jest piękna i zdolna" - stwierdziła West w Dzień Dobry TVN.

 

Fabuła serialu "Ultraviolet"

Serial "Ultraviolet" to historia trzydziestoletniej Oli Serafin (Marta Nieradkiewicz), kierowcy Ubera, która przypadkowo staje się świadkiem zbrodni. Kiedy policja umarza sprawę, kobieta postanawia odkryć kryminalną zagadkę na własną rękę, przy pomocy mediów społecznościowych.

 

Produkcja będzie liczyć dziesięć odcinków. Premiera serialu "Ultraviolet" odbędzie się już jesienią tego roku.

Więcej o: