"Han Solo. Gwiezdne wojny - historie" z bardzo słabą oglądalnością. Disney komentuje

W Polsce film "Han Solo. Gwiezdne wojny - historie" można oglądać od 25 maja.

Pierwszy tydzień po światowej premierze "Han Solo. Gwiezdne wojny - historie" za nami. I niestety nie było to wymarzone otwarcie. Najnowsza produkcja Disneya zarobiła 148 milionów dolarów, czyli o 100 milionów mniej niż  "Przebudzenie Mocy" z 2015 roku. Zysk z samych Stanów Zjednoczonych wyniósł 83 miliony dolarów. Oprócz najpopularniejszego "Przebudzenia Mocy", "Hana Solo" pobiły filmy "Łotr 1" (ze 155 milionami dolarów) i "Ostatni Jedi" (220 milionów dolarów).

Przypominamy: Han Solo: Gwiezdne wojny - historie. Dziś premiera, czy warto się wybrać? >>

"Han Solo. Gwiezdne wojny - historie" z bardzo słabą oglądalnością - co o tak słabym wyniku myślą twórcy?

- Oczywiście, że liczyliśmy na lepszy wynik - mówi szef globalnej dystrybucji Disneya, Dave Hollis - To był intensywny czas między dwiema częściami "Gwiezdnych wojen". W końcu mamy lato. Dobrą wiadomością jest to, że następny film pojawi się dopiero w grudniu 2019 roku. To pozwoli wszystkim odetchnąć - dodaje.

"Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie" - fabuła

"Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie" opowiada o przygodach młodego Hana Solo. Dowiadujemy się, jak stał się legendarnym przemytnikiem (i łajdakiem), którego później Luke Skywalker i Obi-Wan Kenobi poznali w kantynie w Mos Eisley.

 

"Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie" zobaczcie zwiastun >>

"Han Solo: Gwiezdne Wojny – historie" kto w obsadzie?

W tytułową rolę wciela się Alden Ehrenreich. W obsadzie znaleźli się również: gwiazda serialu HBO "Gra o tron" Emilia Clarke oraz Woody Harrelson. Donald Glover pojawił się na ekranie jako młody Lando Calrissian, postać występującą w dwóch filmach klasycznej trylogii: "Imperium kontratakuje" i "Powrocie Jedi". Wtedy w tę rolę wcielił się Billy Dee Williams.

 

Za kamerą produkcji o Hanie Solo początkowo stali Chris Miller i Phil Lord. Jednak w czerwcu 2017 roku poinformowano, że ich obowiązki przejął nowy reżyser Ron Howard. Za scenariusz odpowiadają Lawrence Kasdan oraz Jon Kasdan.

"Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie" to drugi film z cyklu "Gwiezdne wojny - historie"

Do tej pory swoją premierę miało siedem części sagi "Gwiezdne Wojny", George Lucas wyreżyserował cztery z nich (części I, II, III i IV). Tak wygląda chronologiczne zestawienie tytułów (w nawiasie rok premiery):

Część I: Mroczne widmo (1999)
Część II: Atak klonów (2002)
Część III: Zemsta Sithów (2005)

Część IV: Nowa nadzieja (1977)
Część V: Imperium kontratakuje (1980)
Część VI: Powrót Jedi (1983)

Część VII: Przebudzenie mocy (2015)
Część VIII: Ostatni Jedi (premiera w grudniu 2017)
Część IX: jeszcze niezatytułowana (premiera w 2019 roku)

W 2016 roku odbyła się premiera filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie". Pierwszego samodzielnego kinowego filmu osadzonego w świecie "Gwiezdnych Wojen", który nie skupia się na historii rodu Skywalkerów. Film o przygodach młodego Hana Solo będzie drugim z cyklu, a w planach są kolejne:

Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie (2016)
Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie (2018).

 
Więcej o: