Polski film z Bartłomiejem Topą w Konkursie Festiwalu Filmowego w Szanghaju

Film "Dziura w głowie" w reżyserii Piotra Subbotko zakwalifikował się do jednego z najważniejszych festiwali w Azji.

Światowa premiera filmu "Dziura w głowie" w reżyserii Piotra Subbotko z wyjątkową kreacją Bartłomieja Topy odbędzie się w ramach Konkursu Głównego 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Szanghaju.

Film opowiada o aktorze, który jeździ z trupą teatralną po wschodniej Polsce. Kiedy wraca do rodzinnej wsi i umierającej matki, zastaje w domu upośledzonego mężczyznę. Próba rozszyfrowania tajemniczej postaci staje się jego obsesją, prowadząc do nieoczekiwanego finału.

"Dziura w głowie" - obsada

Oprócz Bartłomieja Topy w filmie wystąpili m.in.: Sandra Korzeniak, Andrzej Szeremeta, Ewa Dałkowka, Zygmunt Malanowicz, Marta Zięba, Teresa Marczewska, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik i Piotr Skiba.

 

Kto odpowiada za produkcję "Dziury w głowie"?

Zdjęcia do filmu realizował Wojciech Staroń (laureat m.in. Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale 2011 za film "Nagroda"). Autorem muzyki jest światowej sławy kompozytor Paweł Szymański.

"Dziura w głowie" była realizowana na Dolnym Śląsku oraz Podlasiu. Producentem filmu jest Lambros Ziotas i Argomedia („Papusza”). Koproducentami: Wajda Studio, Polski Instytut Sztuki Filmowej, D 35 i Studio Filmowe Wrocław.

MFF w Szanghaju to festiwal klasy A akredytowany przez FIAPF i jedno z najważniejszych wydarzeń filmowych w Azji. "Dziura w głowie" zostanie pokazana w konkursie głównym - Golden Goblet Award. Festiwal potrwa od 15 do 26 czerwca.

Shanghai International Film FestivalShanghai International Film Festival fot. siff.com

"Glasgow", czyli poprzedni film reżysera, zrealizowany w ramach Programu 30 Minut Studia Munka-SFP, zdobył kilkanaście nagród na międzynarodowych festiwalach (m.in. w Petersburgu i Pekinie).

Data polskiej premiery "Dziury w głowie" nie jest jeszcze znana.

Więcej o: