Dawid Podsiadło wraca do muzyki. Udostępnił nowy singiel, Bagiński zrobił teledysk

Dawid Podsiadło zapowiada nową płytę i dużo koncertów. W sieci właśnie pojawił się jego nowa piosenka.

Nareszcie! Dawid Podsiadło wraca na scenę i udostępnia w sieci swój nowy singiel. W 2016 roku artysta postanowił zrobić sobie przerwę od muzyki. Decyzję ogłosił na antenie TVN24. Tłumaczył wtedy, że pracuje od 2012 roku, czyli odkąd zdał maturę i wydał pierwszą płytę. Na pytanie, czy życie w trasie zmęczyło go, odpowiedział:

- Nie tyle zmęczyło, co jeszcze nie wiem, jakie jest inne życie i chciałbym je zobaczyć. Odpocząć, nabrać dystansu, poszukać inspiracji do nowych rzeczy, bo wydaje mi się, że rzeczy, które do tej pory zrobiłem, są pierwszym rozdziałem, albo raczej prologiem. I kiedy odpocznę i zacznę robić muzykę na nowo, to moim zdaniem będzie lepsza i skorzysta na tym sztuka, więc to dobrze - mówił.

Po dwuletniej przerwie Podsiadło przyznał, że odpoczywanie go zmęczyło i że zamierza nadrobić zaległości. Już za niecały miesiąc wystąpi na Openerze.

Powiem Wam, że zmęczyło mnie bardzo to całe odpoczywanie. I tak jak już podjąłem decyzję o powracaniu, no to wracam w dużych ilościach. Widzimy się na Openerze, to wiecie już, ja też sobie odliczam co jakiś czas dni. Będę ogłaszał niebawem inne okazje do spotkań koncertowych. W lecie będzie ich dosłownie kilka, bo siły na jesień zbieram oszczędzam. Mam też dużo piosenek, narobiło się ich przez te czasy naprawdę dużo, no i raz na jakiś czas będę Wam tu wrzucał je. Dużo piosenek. Jeszcze przed wakacjami dam Wam mój singiel nowy, świeżutki. Oooooj będziecie do niego przezywać sceny życia, ooooooj tak

- napisał na swoim Facebooku.

 

Przypominamy: Na pewno znacie tę piosenkę T.Love. Dawid Podsiadło genialnie ją przerobił >>

Podsiadło + Bagiński

Podsiadło udostępnił dziś utwór "Małomiasteczkowy" zapowiadający jego trzeci solowy album, którego premierę zaplanowano na jesień 2018 roku. Produkcją klipu zajęło się Dobro, postprodukcją Platige Image zaś Tomek Bagiński - reżyserią i scenariuszem. Za kamerą stanął Kajetan Plis.

Tomek Bagiński rozpoczynając wraz ze studiem Dobro i Platige Image pracę nad “Małomiasteczkowym” skupił się na głębszym sensie tekstu piosenki. Przeprowadzka z rodzinnych stron do obcego, większego miasta lub emigracja do innego kraju stanowiła punkt wyjścia do pomysłu na teledysk. Oderwanie się od źródeł, wyjazd z rodzinnych stron czy emigracja natychmiast wywołują skojarzenia z procesem przesadzania drzewa. Dlatego też stała się motywem przewodnim teledysku ,,Małomiasteczkowy’’.

Dziś też oszczędnie, acz treściwie. Niedługo opowiem Wam więcej o piosence, o płycie, o tym co przed nami. A tymczasem proszę słuchać, i proszę tańczyć, i proszę wysyłać dalej w świat. Wasz nowy Podsiadło

- napisał.

Singiel "Małomiasteczkowy" opowiada o miłości do ludzi i... natury. Posłuchajcie:

 

Na końcu filmu Dawid umieścił ważną wiadomość dla swoich fanów:

Dawid Podsiadlo - MałomiasteczkowyDawid Podsiadlo - Małomiasteczkowy DawidPodsiadloVEVO

Dawid Podsiadło na Męskim Graniu 2018

Tydzień temu Dawid Podsiadło udostępnił utwór promujący Męskie Granie 2018, gdzie wystąpi razem z Kortezem i Zalewskim.

- Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu to co zrobiliśmy z chłopakami. We mnie dużo jest zachwytu nad tym jak w tym roku wygląda klip [...], zachwytu nad singlem/hymnem Męskiego 2018, który w tym roku moim zdaniem zmusza o wiele mocniej do tańca i zabawy! Męskie Granie 2018. Przyjemność uczestniczyć w tej przygodzie po raz kolejny. I to z takim składem! Poza graniem w Orkiestrze zaskoczę Was solowymi koncertami. W ramach tej trasy będą trzy i będą delikatnym rąbkiem uchylonym tego co szykujemy dla Was na jesień. - zapowiedział Dawid.

 

 

Więcej o: