"Top Gun" wraca po 33 latach. Tom Cruise wrzucił zdjęcie z planu

Aktor wrzucił do sieci zdjęcie z planu "Top Gun 2". Premiera kontynuacji hitu z 1986 roku zapowiedziana jest na przyszły rok.

Tom Cruise, który zdobył sławę dzięki roli pilota Mavericka w filmie ''Top Gun'' właśnie rozpoczął zdjęcia do 2. części hitu z 1986 roku. Aktor udostępnił na Twitterze pierwsze zdjęcie z planu.

Cruise ponownie wcieli się w pilota Pete'a "Mavericka" Mitchella. W kontynuacji "Top Gun" zobaczymy też Vala Kilmera jako Tom "Iceman" Kasansky. Reżyserem produkcji jest Joseph Kosinski ("Tron: Dziedzictwo", "Niepamięć"). 

"Top Gun" był prawdziwym hitem lat 80. Widzowie pokochali film za cudowną muzykę, Toma Cruise'a jako szkolącego się pilota myśliwca, oraz historię o miłości i rywalizacji.

 

"Top Gun 2" - fabuła

W "Top Gun 2" Maverick nie będzie już szkolącym się pilotem, lecz instruktorem. Jego głównym zmartwieniem stanie się pewna zbyt odważna pilotka. Producenci zdradzają, że w filmie pojawią się nawiązania do oryginału. Być może znów usłyszymy romantyczną piosenkę "Take My Breath Away" zespołu Berlin, która w 1986 roku zdobyła Oscara w kategorii Najlepsza Oryginalna Piosenka Filmowa.

 

Premiera "Top Gun 2" zaplanowana jest na 19 lipca 2019 roku - dokładnie 33 lata po premierze pierwszej części.

Więcej o: