To nie koniec "Gry o tron". Będzie spin-off! Pierwsze szczegóły nowego serialu

Wprawdzie zdjęcia do ostatniego sezonu "Gry o tron" zakończyły się, ale to nie koniec historii ze świata Westeros. HBO dało zielone światło na spin-off hitu.

Plotki o spin-offie "Gry o tron" krążyły w mediach od dawna. Na początku czerwca, ku
ucieszenie fanów serii, zostały ostatecznie potwierdzone. Stacja HBO zdecydowała się nakręcić odcinek pilotowy nowego serialu, który przeniesie nas do Westeros tysiąc lat przed wydarzeniami z "Gry o tron".

"Gra o tron" spin-off - szczegóły

Prequel popularnej serii nie ma jeszcze tytułu. Scenariusz do epizodu wprowadzającego napisała Jane Goldman, oczywiście z pomocą samego George'a R.R. Martina, autora sagi "Pieśń lodu i ognia". Przypomnijmy, że to właśnie na podstawie jego książek powstała "Gra o tron".

Tylko jednej rzeczy można być pewnym: od mrocznych tajemnic Westeros na przestrzeni wieków, przez prawdziwą genezę Białych Wędrowców, po sekrety Wschodu i legendarnych Starków - to nie jest historia, którą znamy - czytamy w zapowiedzi nowego serialu HBO opublikowanej w magazynie "Variety".

Nowe seriale HBO

Co ciekawe, dyrektor programowy HBO Casey Bloys przyznał, że rozważa w sumie aż pięć nowych tytułów w nawiązaniu do "Gry o tron". Pozostałe cztery rozwijają scenarzyści Max Borenstein, Brian Helgeland, Carly Wray i Bryan Cogman. Są zatem spore szanse, że powstanie więcej niż jeden spin-off kultowej produkcji.

Kiedy "Gra o tron 8"?

Ósmy sezon "Gry o tron" będzie tym ostatnim. Złoży się na niego tylko sześć odcinków. Twórcy przygotowali 80-minutowe epizody. W finałowym obejrzymy scenę największej bitwy w historii nie tylko serialu, ale i telewizji. Premiera "Gry o tron 8" zaplanowana jest na 2019 rok. 

Saga "Pieśń lodu i ognia" dostępna jest w formie ebooków w Publio.pl >>

BK

Więcej o: