Nie żyje Jarosław Kozidrak, założyciel zespołu BAJM. Brat Beaty Kozidrak miał 63 lata

Jarosław Kozidrak, brat Beaty Kozidrak, był autorem największych przebojów zespołu Bajm - ''Józek, nie daruję Ci tej nocy'' czy ''Nie ma wody na pustyni''.

Jarosław Kozidrak zmarł nagle 12 czerwca 2018 roku. Nie podano jeszcze przyczyny zgonu. Miał zaledwie 63 lata, a jego o śmierci poinformował zespół Bajm na swoim koncie na Facebooku.

Jarosław Kozidrak - życiorys 

Jarosław Kozidrak urodził się w Lublinie 8 stycznia 1955 roku. Był starszym bratem Beaty Kozidrak - różniło ich 5 lat.

W 1978 roku razem z siostrą, Andrzejem Pietrasem i Markiem Winiarskim założył kultowy zespół Bajm. Grał wtedy na gitarze. Między innymi od jego imienia pochodzi nazwa zespołu. 'BAJM' to skrót stworzony z pierwszych liter imion współzałożycieli - Beaty Kozidrak, Andrzeja Pietrasa, Jarosława Kozidraka i Marka Winiarskiego.

Był też kompozytorem ich najsłynniejszych przebojów - to spod jego pióra wyszły m.in. ''Dwa serca, dwa smutki, ''Nie ma wody na pustyni'' czy ''Różowa kula''. 

 

Jarosław Kozidrak grał też na instrumentach klawiszowych oraz śpiewał. Nagrał z siostrą trzy pierwsze płyty Bajmu. W jego dorobku znajduje się też solowy album ''Instrumentalne'' z instrumentalnymi wersjami przebojów zespołu.

Jarosław Kozidrak odszedł z Bajmu w 1987 roku, później grywał z zespołem sporadycznie na różnych koncertach. 

 

Kiedy opuścił Bajm, zaczął malować. Jego strata jest niewątpliwie wielkim ciosem dla rodziny i fanów jego twórczości. Składamy najszczersze kondolencje.

Szaflarska, Pyrkosz, Vetulani, Wodecki. Odeszli w 2017 roku, ale zostają w naszej pamięci

Więcej o: