Ewan McGregor zagra główną rolę w kontynuacji "Lśnienia". Co wiemy o filmie "Doktor Sen"?

Ewana McGregora zobaczymy w głównej roli w ekranizacji książki "Doktor Sen". To bezpośrednia kontynuacja kultowego "Lśnienia" Stephena Kinga. Film dostał zielone światło!

Ewan McGregor wygrał casting na główną rolę do filmu na podstawie książki "Doktor Sen" autorstwa Stephena Kinga - podaje "Variety". Wydana pięć lat temu powieść jest kontynuacją wydarzeń z kultowego "Lśnienia". Przypomnijmy, że horror został zekranizowany w 1980 roku i dziś uchodzi za klasykę kina.

Ewan McGregor w filmie "Doktor Sen"

Angaż Ewana McGregora do filmu "Doktor Sen" pozwoli aktorowi zapisać się na kartach historii światowej kinematografii jeszcze wyraźniej niż dotychczas. Jego wybór poparł ponoć sam Stephen King. Brytyjczyk na planie zdjęciowym będzie pracował z Mikem Flanaganem. Amerykanin został wybrany na reżysera wyczekiwanej produkcji.

Szacuje się, że McGregor za wcielenie się w postać Danny'ego Torrance'a zgarnie spektakularne wynagrodzenie. Poprzednia ekranizacja Kinga, film "To", okazał się przecież kasowym hitem. Tak samo ma być w przypadku "Doktora Snu", którego data premiery jest na razie zagadką.

O czym jest "Doktor Sen"?

W "Doktorze Śnie" poznajemy dorosłego Danny'ego Torrance'a. Dalej zmaga się z traumą po roku spędzonym w hotelu Overlook. Szuka wsparcia m.in. w organizacji AA, pracuje w domu opieki, gdzie wykorzystuje swoje niezwykłe zdolności i przynosi ulgę umierającym.

Towarzyszy mu podejrzany kot, pod wpływem którego zamienia się w tytułowego doktora. Tak spotyka Abrę Stone i dowiaduje się o jej umiejętnościach. Jej talent przerasta jego oczekiwania. Na nowo rozpoczyna walkę z demonami o zbłąkane dusze.

BK

Więcej o: