Ewa Błaszczyk zagrała w zaskakującym teledysku. Pojawiła się w mrocznym klipie metalowej grupy

Ewa Błaszczyk, aktorka filmowa, teatralna, założycielka fundacji ''Akogo?'' i kliniki Budzik wystąpiła gościnnie w teledysku polskiej metalowej grupy Scream Maker. Jak wyszło? Oceńcie sami.

Ewa Błaszczyk zdecydowała się ostatnio wziąć udział w ciekawym projekcie - zagrała w teledysku metalowej grupy. Przyznajemy szczerze - tego się po niej nie spodziewaliśmy. Nie jest osobą, która kojarzyłaby się nam z ciężkim brzmieniem. A jednak!

 

Ewa Błaszczyk w teledysku metalowego zespołu


Ewa Błaszczyk gościnnie wystąpiła w teledysku do piosenki ''When Our Fight is Over'' zespołu polskiego Scream Maker. Premiera tego mrocznego nagrania odbyła się 14 czerwca.

Rola pani Ewy jest bardzo metaforyczna: gra z zamaskowaną przeciwniczką w ciemnej pelerynie w szachy. Realizatorzy zdecydowali się na czarno-białe zdjęcia. Te podkreślają mroczny nastrój filmu. Zobaczcie sami, jak to wygląda:

 

Jak Wam się podoba Ewa Błaszczyk w takiej odsłonie? Wokalista zespołu Scream Maker wytłumaczył w rozmowie z Antyradiem, dlaczego zależało im na jej udziale w projekcie:

Nie chcieliśmy w naszym teledysku celebryty, a kogoś, kto swoją osobą reprezentuje pewne wartości zarówno jako aktor, jak i jako człowiek. Pani Ewa jest kimś takim z całą pewnością.

Piosenka "When Our Fight is Over" (''Kiedy nasz pojedynek się skończy'') zapowiada kolejny album zespołu, który ukazać się ma w pierwszej połowie przyszłego roku.

Ewa Błaszczyk - kariera i działalność

Ewa Błaszczyk to doskonała aktorka znana z takich filmów jak ''Nadzór'' Klary Małosz, ''Dekalog'' Krzysztofa Kieślowskiego, ''Nic śmiesznego'' Marka Koterskiego czy kultowego serialu ''Dom''. W 2014 roku została odznaczona srebrnym Medalem ''Zasłużony Kulturze Gloria Artis''.

Telewizyjnej publiczności może być też znana z udziału w serialach takich jak ''07 zgłoś się'' , ''Adam i Ewa'', ''Boża podszewka'', ''Bezmiar sprawiedliwości'', ''Samo życie'' czy z kilku odcinków ''Na dobre i na złe''. W tym roku pracuje na planie serialu ''1983 rok''.

Aktorstwo nie jest jedyną domeną. Ewa Błaszczyk znana jest z działalności na rzecz dzieci wymagających rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych. Założyła w 2002 roku razem z księdzem Wojciechem Drozdowiczem fundację ''Akogo?''. Udało im się doprowadzić w 2012 roku do wybudowania pierwszej w Polsce kliniki dla dzieci z urazami neurologicznymi. Klinika Neurorehabilitacyjna „Budzik” działa przy Centrum Zdrowia Dziecka.

Na co do kina w czerwcu? "Zimna wojna" z Cannes, "Jurassic Park 5" i miłosna historia Pablo Escobara

Więcej o: