ABBA pokazała pierwsze zdjęcie od czasu powrotu na scenę

Zespół ABBA pod koniec kwietnia tego roku niespodziewanie ogłosił swój powrót. Teraz na ich oficjalnym profilu na Instagramie pojawiło się pierwsze zdjęcie z trwających właśnie sesji nagraniowych.

ABBA to jeden z najpopularniejszych zespołów wszech czasów. Ku uciesze wielu pokoleń, grupa po 35 latach przerwy w kwietniu ogłosiła reaktywację. 

Premiery utworu "I Still Have Faith In You" oraz niezatytułowanej jeszcze piosenki odbędą się w listopadzie w jednym z programów telewizyjnych na antenie BBC. ABBA nagrywa obecnie w należącym do Benny'ego Anderssona RMV Studio w Sztokholmie. Menedżer grupy, Gorel Hanser, postanowił podzielić się tą informacją z fanami i opublikował zdjęcie ze studia na ich oficjalnym Instagramie. 

ABBA - pierwsze zdjęcie po reaktywacji

 

ABBA - trasa koncertowa jako hologramy

W 2019 roku ABBA "wyruszy" w trasę koncertową w postaci hologramów. Tak, dobrze czytacie - piosenki wykonają wirtualne avatary członków grupy. I oznacza to dokładnie to - ABBA nie wystąpi na żywo, choć zapewne tego najbardziej chcieliby fani. Już jakiś czas temu informowali, że planują całą trasę koncertową, w czasie której nawet nie będą musieli wstawać z kanapy swoich domów. Całą pracę wykonają za nich ich wirtualne podobizny.

 

ABBA - pasmo hitów i niespodziewany rozpad

ABBA zaczęli grać w 1972 roku. Zespół założyli: Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Björn Ulvaeus i Agnetha Fältskog. To od pierwszych liter ich imion stworzony został akronim ABBA. Choć grali zaledwie 10 lat razem, ich piosenki wciąż są puszczane przez największe stacje radiowe na całym świecie. Ich międzynarodową karierę rozpoczęła wygrana w Konkursie Piosenki Eurowizji w 1974 roku. Wykonali wtedy "Waterloo" i zdobyli 24 punkty, co gwarantowało zwycięstwo. ABBA wydała 8 albumów studyjnych, wypuszczała hit za hitem. W 1982 członkowie zespołu nagle podjęli decyzję o zawieszeniu współpracy.

Wielokrotnie później byli namawiani na wspólne występy, jednak doszło do tego tylko raz - w 1986 roku. Dementowali wszystkie plotki o nadchodzącej reaktywacji, jeszcze w 2008 mówili, że to absolutnie nie wchodzi w grę. A jednak.

Najpierw we wrześniu 2017 roku poinformowali o "wirtualnych występach", a dzisiaj - o wspólnym nagraniu zupełnie nowych dwóch utworów. W grudniu zobaczymy, czy to wciąż stara, dobra ABBA, czy też coś zupełnie nowego.

MM

Więcej o: