Opublikowano listę najpopularniejszych artystów 2018 roku w Polsce. Duet Taconafide znów triumfuje

Taconafide bije rekordy popularności. Wspólna płyta Taco Hemingwaya i Quebonafide "Soma 0,5 mg" znalazła się na 1. miejscu listy najpopularniejszych płyt w Polsce, opublikowanej przez Związek Producentów Audio Video.

Związek Producentów Audio Video opublikował zestawienie dotyczące najlepiej sprzedających się płyt oraz najczęściej odtwarzanych utworów w stacjach radiowych w pierwszym półroczu 2018 roku. Na podium znalazł się duet Taconafide i ich płyta "Soma 0,5 mg" oraz piosenka Lanberry i zespołu Feel. Zobaczcie, kto jeszcze trafił na listę.

Taconafide i "Soma 0,5 mg"

Rok 2018 niewątpliwie należy do Taco Hemingwaya i Quebo. Ich płyta "Soma 0,5 mg" została sprzedana w ponad 60 000 egzemplarzach. Na drugim miejscu znalazł się krążek "W drodze po szczęście" rapera Adama Ostrowskiego, znanego jako O.S.T.R. Najlepszą trójkę kończy raper z Radomia, Kękę, i jego "To tu". Jak widać, rap ma się w Polsce bardzo dobrze i zajmuje mocną pozycję jako gatunek.

Tuż za podium znalazł się bijący rekordy popularności Sławomir. To spore zaskoczenie. Przypomnijmy, że pierwsza płyta artysty "The Greatest Hits" powstała dzięki wsparciu fanów, za pomocą crowdfundingu.

Późniejsze miejsca należą do: Marcina Gutkowskiego, znanego jako "Kali", i "V8T", hiphopowego składu PRO8L3M - "Ground Zero Mixtape", Korteza za "Mój dom"; zespołu Lao Che i płyty "Wiedza o społeczeństwie".

Pierwszą 10-tkę zamykają dwa albumy Zbigniewa Wodeckiego - "The Best. Zacznij od Bacha" i "Złota kolekcja".

Lanberry i Feel

Za to listę najchętniej słuchanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych - Airplay, otwiera piosenka "Gotowi na wszystko", wykonana przez Lanberry i zespół Feel. Drugie miejsce zajął Gromee i piosenka wykonana na Eurowizji "Light Me Up". Podium zamyka brytyjski artysta Jax Jones i jego hit "Breathe".

Jesteście zaskoczeni?

'Bohemian Rhapsody': oficjalny zwiastun filmu

AW

Więcej o: