Bocelli i Safina na koncertach w Polsce. Doskonałe głosy podbite włoską pasją i perfekcją

Jakub Panek
Nowy sezon kulturalny zapowiada się wyśmienicie. Na uwagę zasługują dwa wyjątkowe koncerty. Łączy je włoski artyzm i brylantowe tenory. 10 grudnia w Teatrze Roma w Warszawie zaśpiewa Alessandro Safina, z kolei 26 stycznia w Ergo Arenie w Gdańsku wystąpi gwiazda światowego formatu Andrea Bocelli.

Andrea Bocelli to niewiarygodny talent. Jego fenomenalny głos oczarowuje publiczność na całym świecie. "On po prostu śpiewa językiem duszy, urzeka swoją szczerością, miłość do muzyki wprost z niego emanuje" - piszą o jego koncertach krytycy muzyczni. O jego nadzwyczajnej popularności świadczą statystyki - od początku solowej kariery na całym świecie sprzedano prawie 100 milionów egzemplarzy jego albumów.

 

26 stycznia w nowoczesnej Ergo Arenie położonej na granicy Gdańska i Sopotu, światowej sławy tenor zaprezentuje najbardziej znane operowe arie oraz repertuar z niezwykle udanej płyty "Cinema". Krążek jest zapisem najpiękniejszych tematów muzycznych z wielu kultowych już dziś filmów, takich jak: "West Side Story", "Ojciec Chrzestny" czy "Gladiator". Nie zabraknie też żelaznego punktu, czyli światowego hitu "Time To Say Goodbye".

 

Gwieździe na scenie podczas koncertu towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna, chór oraz wyjątkowi goście m.in. światowej sławy sopranistka. Bilety na to wydarzenie są dostępne na stronach ebilet.pl i eventim.pl. Za wejściówkę trzeba zapłacić od 199 do 699 zł.

Talent ze Sieny wystąpi w Warszawie

O ile Bocellego przedstawiać nie trzeba, to Safina to nazwisko, które dopiero podbija polski rynek. To mocny, uwodzicielski głos - tenor, któremu daleko do nudnych interpretacji. Od klasycznych śpiewaków operowych wyróżnia go częste aranżowanie w stylu pop i rock.  Ale od początku.

 

Alessandro Safina urodził się w Sienie w środkowych Włoszech. Miał niespełna 9 lat, kiedy zaczął rozwijać się muzycznie. Od samego początku wykazywał szczególne zainteresowanie muzyką klasyczną. Jego rodzice - miłośnicy opery wysłali go do Akademii Muzycznej, a potem do słynnego konserwatorium Conservatorio di Musica "Luigi Cherubini" we Florencji. W 1989 roku zdobył pierwszą nagrodę w konkursie "Concorso Lirico Internazionale" w Mantui. I to właśnie ta nagroda dała początek zawrotnej karierze.

 

Chociaż całkowicie zakochany jest w muzyce klasycznej, inspiruje się współczesną muzyką popową, takich zespołów jak: U2, Genesis, Depeche Mode i The Clash. Jego koncerty chwalą krytycy muzyczni. Przed polskimi dopiero pole do popisu. Za granicą pisano o nim m.in. tak: "Żaden z artystów przed Safiną nie był dobry zarówno w muzyce pop, jak i w muzyce klasycznej. On to potrafi, przyciąga tym widzów jak magnez, tworzy niesamowicie pasjonującą energię." - napisał recenzent z "The New York Times".

 

W Warszawie artyście towarzyszyć będzie Polska Orkiestra Muzyki Filmowej. Widzowie usłyszą światowe przeboje, m.in. takie jak: "Luna", "Incanto", "Somewhere Over The Rainbow", "Memory", czy "Besame Mucho". Bilety: 199-269 zł, do nabycia także na portalach ebilet.pl i eventim.pl.

Wiedzieliście, że te światowe gwiazdy też wystąpiły w konkursie Eurowizji?