Braciak:"Jesteś dla mnie nikim, kolejną słabą kobietą". Dereszowska: "Seksistowska świnia". To kampania społeczna

Drastyczne kwestie pochodzą ze spotu poruszającego problem alkoholizmu wśród kobiet.

21 sierpnia ruszyła kampania "Alkohol kobiety traktuje gorzej" sponsorowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Udział w niej wzięli aktor Jacek Braciak i aktorka Anna Dereszowska.

Jacek Braciak: alkohol odbierze Ci wszystko

Akcja "Alkohol kobiety traktuje gorzej" opiera się na prostym zabiegu.

 

Jacek Braciak w najnowszej kampanii "wciela" się w alkohol, najprościej mówiąc. Wszystkie jego kwestie mają pokazywać, jak zgubne są skutki choroby alkoholowej wśród kobiet.

"Nie dasz rady", "pewnie już cię zwolnili", "jesteś dla mnie nikim" czy "takie ładne dzieci, szkoda, że wybierasz mnie zamiast nich"- te wypowiedzi obrazują zaledwie część konsekwencji uzależnienia u kobiet.

Kwestia Anny Dereszowskiej tłumaczy po części wpływ alkoholu na organizm kobiety:

Alkohol to seksistowska świnia. Kobiety traktuje gorzej. Bardziej niszczy nam wątrobę, dewastuje układ hormonalny, wpędza w depresję i znacznie szybciej uzależnia.

Film odsyła do specjalnie utworzonej strony 10dowodow.pl. Tam przytoczono 10 powodów, uświadamiających jak dalece bardziej alkohol wyniszcza kobiecy organizm. Każda zainteresowana osoba znajdzie również informacje, gdzie szukać pomocy i jak zacząć leczenie. Są też rady pomagające uchronić się przed negatywnymi konsekwencjami spożywania alkoholu i jak nie pozwolić, by doszło do uzależnienia.

Dlaczego to takie ważne? Jak napisali organizatorzy akcji:

Facet walczący z nałogiem to bohater. Kobieta walcząca z nałogiem to zła matka i żona, a jej droga do zdrowia jest znacznie trudniejsza.

To pierwsza akcja poruszająca ten problem w takiej skali. 

Na co do kina w sierpniu? Wraca Kubuś Puchatek, będą dwa filmy o Dywizjonie 303

Więcej o: