Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski krytykuje ''Kler". ''Film ten jest nadzwyczaj nieobiektywny". Duchownemu odpowiedział Tomasz Raczek

Tendencyjność i brak profesjonalizmu to tylko część z zarzutów, jakie ksiądz Isakiewicz-Zaleski wystosował wobec Wojciecha Smarzowskiego. To nie jedyne kontrowersje wokół filmu, który wkrótce będzie w kinach.

Film ''Kler" wzbudzał kontrowersje jeszcze na długo przed premierą. Ta coraz bliżej, nie dziwi więc, że znów zawrzało. Tym razem głos zabrał ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który widział go w sierpniu.

Duchowny zarzucił reżyserowi Wojciechowi Smarzowskiemu między innymi brak profesjonalizmu.

Ceniłem p. Smarzowskiego za @WolynFilm, zwłaszcza za obiektywność i uczciwość. Dziś jednak dla taniej komercji i sensacji przebiera się on za księdza i profanuje stułę kapłańską, to ogarnął mnie smutek - napisał na Twitterze.

Recenzja duchownego na blogu

To nie pierwszy raz, kiedy ksiądz Isakowicz-Zaleski skomentował film "Kler". Na jego blogu już wcześniej pojawiła się recenzja kontrowersyjnej produkcji. W swoim wpisie kapłan wytknął Smarzowskiemu tendencyjność.

Z jednej strony doceniam odwagę reżysera, że podjął się tak arcytrudnego tematu jakim jest pedofilia. (...) Z drugiej jednak strony film ten jest nadzwyczaj nieobiektywny - pisał.
Jednak ukazanie polskiego duchowieństwa tylko przez ten pryzmat jest bardzo krzywdzące. Nawiasem mówiąc, w całym filmie nie ma ani jednej pozytywnej postaci w sutannie czy w habicie.

Na tym nie koniec krytyki. Duchowny poszedł o krok dalej i założył stronę na Facebooku, gdzie na bieżąco  komentuje kontrowersyjny film. Fanpage "Refleksje po obejrzeniu filmu "Kler"" śledzi obecnie niewiele ponad 100 osób.

Tomasz Raczej zarzuca księdzu Isakowiczowi-Zaleskiemu piractwo

Smarzowski do tej pory nie odniósł się do krytyki ze strony Isakowicza-Zaleskiego. Głos zabrał jednak znany krytyk filmowy i dziennikarz Tomasz Raczek. Zauważył on, że film ''Kler" nie był jeszcze skończony, gdy ksiądz poinformował, że widział go już dwa razy.

Ksiądz Tadeusz bardzo szybko odniósł się do zarzutów o piractwo. 

O tym, że widziałem film pisałem już miesiąc temu.

"Kler" będzie miał swoją światową premierę 28 września podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wybierzecie się na ten film do kina?

Więcej o: