Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski krytykuje ''Kler". ''Film ten jest nadzwyczaj nieobiektywny". Duchownemu odpowiedział Tomasz Raczek

Tendencyjność i brak profesjonalizmu to tylko część z zarzutów, jakie ksiądz Isakiewicz-Zaleski wystosował wobec Wojciecha Smarzowskiego. To nie jedyne kontrowersje wokół filmu, który wkrótce będzie w kinach.

Film ''Kler" wzbudzał kontrowersje jeszcze na długo przed premierą. Ta coraz bliżej, nie dziwi więc, że znów zawrzało. Tym razem głos zabrał ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który widział go w sierpniu.

Duchowny zarzucił reżyserowi Wojciechowi Smarzowskiemu między innymi brak profesjonalizmu.

Ceniłem p. Smarzowskiego za @WolynFilm, zwłaszcza za obiektywność i uczciwość. Dziś jednak dla taniej komercji i sensacji przebiera się on za księdza i profanuje stułę kapłańską, to ogarnął mnie smutek - napisał na Twitterze.

Recenzja duchownego na blogu

To nie pierwszy raz, kiedy ksiądz Isakowicz-Zaleski skomentował film "Kler". Na jego blogu już wcześniej pojawiła się recenzja kontrowersyjnej produkcji. W swoim wpisie kapłan wytknął Smarzowskiemu tendencyjność.

Z jednej strony doceniam odwagę reżysera, że podjął się tak arcytrudnego tematu jakim jest pedofilia. (...) Z drugiej jednak strony film ten jest nadzwyczaj nieobiektywny - pisał.
Jednak ukazanie polskiego duchowieństwa tylko przez ten pryzmat jest bardzo krzywdzące. Nawiasem mówiąc, w całym filmie nie ma ani jednej pozytywnej postaci w sutannie czy w habicie.

Na tym nie koniec krytyki. Duchowny poszedł o krok dalej i założył stronę na Facebooku, gdzie na bieżąco  komentuje kontrowersyjny film. Fanpage "Refleksje po obejrzeniu filmu "Kler"" śledzi obecnie niewiele ponad 100 osób.

Tomasz Raczej zarzuca księdzu Isakowiczowi-Zaleskiemu piractwo

Smarzowski do tej pory nie odniósł się do krytyki ze strony Isakowicza-Zaleskiego. Głos zabrał jednak znany krytyk filmowy i dziennikarz Tomasz Raczek. Zauważył on, że film ''Kler" nie był jeszcze skończony, gdy ksiądz poinformował, że widział go już dwa razy.

Ksiądz Tadeusz bardzo szybko odniósł się do zarzutów o piractwo. 

O tym, że widziałem film pisałem już miesiąc temu.

"Kler" będzie miał swoją światową premierę 28 września podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wybierzecie się na ten film do kina?

Więcej o:
Komentarze (102)
Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski krytykuje ''Kler". ''Film ten jest nadzwyczaj nieobiektywny" Duchownemu odpowiedział Tomasz Raczek
Zaloguj się
 • k.ciniak

  Oceniono 83 razy 69

  bardzo boją się tego filmu. musi być w nim sporo prawdy, skoro jest taka paniczna reakcja KrK

 • sector23

  Oceniono 76 razy 62

  Trzymam kciuki za film, reżysera i aktorów. Oj będzie się działo w tej skołtunionej gminie o szumnej nazwie Polska.

 • remo29

  Oceniono 66 razy 56

  Ojoj, zaczyna się ból kościelnych zadów, zaraz będzie swędziało, a potem już tylko piekło...

 • aggaata

  Oceniono 50 razy 46

  Smarzowski po raz pierwszy podjął temat, który jest powszechnie znany. Poza tym bardzo mnie interesuje, gdzie ten ksiądz widział film skoro oficjalna premiera dopiero 28 września ... Kolejna patologia, ksiądz krytykuje film który widział nielegalnie. Podwójna moralność.

 • griswold79

  Oceniono 54 razy 44

  “Co łaska, ale nie mniej”. To cala kwintesencja polskiego kosciola.

 • wujekdolf

  Oceniono 42 razy 38

  dobrze, dobrze, za dużo prawdy w filmie? - niewygodny? :)

 • kater-11

  Oceniono 45 razy 35

  Mogę jeszcze doopowiadać ogromną ilość historii z kościoła katolickiego . Film Kler opowiedział tylko ułamek prawdziwej historii kk. Dysponuję materiałem na kilkadziesiąt takich filmów. Jednak moje zbiory są niczym w porównaniu z innymi zbieraczami. Czy nadszedł czas bu ogłosić to w mediach ? raczej nie,bo właściciele nie przeżyli by spotkania z nieznanymi sprawcami . Patrioci-katolicy narodowcy zawsze chętnie pomogą w likwidacji ludzi.

 • jego_eminencja

  Oceniono 34 razy 34

  Najbardziej liczy sie kasa. Proboszcz kobieciarz i pijak jezeli dobrze doi parafian i kazdego miesiąca przynosi biskupowi grube koperty z pieniedzmi nie musi sie niczego obawiac nawet gdby przychodzila cala masa skarg na niego to dalej bedzie proboszczem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX