Stramowski zachęcał do głosowania w wyborach krótko: "Bądź cool!". Podsiadło wykorzystał do tego premierę płyty

Dawid Podsiadło postanowił przypomnieć swoim fanom, że udział w wyborach jest ważną czynnością. Całkiem przebiegle użył do tego grafiki, która wyglądała bliźniaczo podobnie do materiałów promocyjnych jego najnowszego albumu "Małomiasteczkowy".

21 października obyły się w całej Polsce wybory samorządowe. Choć w tym roku frekwencja była zaskakująco wysoka, Dawid Podsiadło chciał sprawić, by była jeszcze wyższa i napisał do swoich fanów "Są sprawy ważne i ważniejsze. A dzisiaj najważniejsze są wybory, dlatego głosujcie".

Dawid Podsiadło zachęca do głosowania

19 października była premiera długo oczekiwanej płyty Dawida Podsiadło "Małomiasteczkowy". W ramach kampanii promocyjnej muzyk umieszczał na swoich profilach społecznościowych serię prostych grafik zachęcających do oglądania, słuchania i nabywania albumu.

W niedzielę jednak postanowił, że nie będzie się tylko reklamował, a użyje swojej popularności, by namówić więcej osób do udziału w wyborach samorządowych.

Jego przekaz był prosty:

To jest grafika, która wyjątkowo nie reklamuje mojego trzeciego (3.) albumu pt. "Małomiasteczkowy", ponieważ są sprawy ważne i ważniejsze. A dzisiaj najważniejsze są wybory, dlatego głosujcie - Dawid Podsiadło.

Dodał też żartobliwy dopisek:

Ja oczywiście nie kandyduję, a ta reklama nie została ufundowana przez żaden komitet wyborczy.
 

Zasięg przesłania był imponujący - polubiło go około 35. tysięcy osób. 

Artyści zachęcają do udziału w wyborach

Nie tylko Dawid Podsiadło przypominał wczoraj, że wybory to wydarzenie, w którym należy wziąć udział. Do tego samego zachęcała aktorka Magdalena Cielecka za pomocą grafiki Andrzeja Pągowskiego:

 

Także Piotr Stramowski zajął się po części edukacją społeczną i wprost napisał, że ludzie, którzy głosują są "cool", czyli fajni:

 

Zdjęcie przy urnie wyborczej opublikowała aktorka Aleksandra Popławska:

 

"Obowiązek obywatelski spełniony!" napisał także Michał Wiśniewski z zespołu Ich Troje:

 
Więcej o: