Sinead O'Connor już nie nazywa się Sinead O'Connor. Przeszła na islam i zmieniła imię

Sinead O'Connor, najlepiej znana z utworu "Nothing compares to you" ogłosiła, że już nie jest chrześcijanką i właśnie przeszła na islam. Przy okazji znowu zmieniła imię - od tej pory nazywa się Shuhada' Davitt.

Sinead O'Connor, a właściwie już Shuhada' Davitt, obwieściła o zmianach w swoim duchowym życiu na swoim koncie na Twitterze.

Sinead O'Connor przeszła na islam

Sinead O'Connor z okazji konwersji wybrała sobie imię o znamiennym znaczeniu. "Shuhada" według zagranicznych tabloidów ma oznaczać w języku arabskim "męczennicę". Sama oznajmiła:

Z dumą ogłaszam, że stałam się Muzułmanką. To naturalne zwieńczenie każdej drogi teologicznych poszukiwań. Wszystkie badania nad pismami prowadzą do Islamu. To czyni wszystkie inne pisma zbędnymi. Zostanę obdarzona nowym (innym) nowym imieniem. To będzie Shuhada.

O'Connor już nosi hidżab, który dostała od swojej przyjaciółki Elaine. Jej nowe zdjęcie profilowe zachęca wszystkich do tego samego i nawiązuje do hasła reklamowego firmy Nike - "just do it". Na grafice napisano "Noś hidżab. Po prostu zrób to". 

Należy też zaznaczyć, że to nie pierwszy raz, kiedy piosenkarka zmieniła imię. Na początku 2017 roku nazwała się Magda Davit.

Sinead O'Connor - kłopoty zdrowotne 

Nie da się ukryć, ostatnie lata były dla piosenkarki trudne.

Irlandzka gwiazda rocka, której kariera rozpoczęła się od niezapomnianego przeboju "Nothing compares to you", od dawna zmaga się z chorobą psychiczną. Na pewnym etapie wyznała publicznie, że cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową. I to schorzenie bardzo na nią oddziałuje.

Sinead O'Connor ma myśli samobójcze. Opublikowała niepokojące wideo z pokoju hotelowego. "W moim życiu nie ma nikogo"

Z powodu załamania psychicznego gwiazda zaginęła na kilka dni w 2016 roku. Podejrzewano wtedy, że popełniła samobójstwo. Odnaleziono ją w hotelu i przewieziono do obserwację do szpitala. Rok później piosenkarka opublikowała film, na którym opowiadała o swoich myślach samobójczych.

Więcej o:
Komentarze (112)
Sinead O'Connor już nie nazywa się Sinead O'Connor. Przeszła na islam i zmieniła imię
Zaloguj się
 • darius112

  Oceniono 89 razy 85

  Kobieta która przechodzi na islam to jak kurczak, który przechodzi na KFC.

 • drdr2

  Oceniono 75 razy 69

  Rozumiem że ma uraz do religii katolickiej, po pobycie w nieludzkim zakonnym poprawczaku, ale zamieniać tę religię na bardziej opresyjną to faktycznie wpływ choroby psychicznej

 • annakomnena

  Oceniono 72 razy 58

  każda religia to tylko sformalizowany strach przed śmiercią, na którym żerują cyniczni cwaniacy zwani księżmi, imamami, rabinami, pastorami...

 • blasphemy

  Oceniono 42 razy 40

  Weszła w fazę maniakalną swojej choroby (CHAD) . Minie jej i będzie wstyd.

 • fred_die

  Oceniono 34 razy 32

  "To naturalne zwieńczenie każdej drogi teologicznych poszukiwań. Wszystkie badania nad pismami prowadzą do Islamu. To czyni wszystkie inne pisma zbędnymi. "
  "Gdy rozum śpi, budzą się demony, Kiedy rozum śpi, budzą się upiory."

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 37 razy 29

  U nas pewna panna posłanka przeszła na pedofilizm, chce Trynkiewicza na prezydenta, a nikt z tego nie robi szumu.

 • wranek

  Oceniono 25 razy 23

  Wiele lat chodziła do psychiatrów. Ostatni lekarz był muzułmaninem.

 • contact_front

  Oceniono 27 razy 23

  No to niektóre dziary trzeba będzie pumeksem potraktować :D

 • rozterka47

  Oceniono 26 razy 22

  Religie pochłaniają zagubionych .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX