Sinead O'Connor już nie nazywa się Sinead O'Connor. Przeszła na islam i zmieniła imię

Sinead O'Connor, najlepiej znana z utworu "Nothing compares to you" ogłosiła, że już nie jest chrześcijanką i właśnie przeszła na islam. Przy okazji znowu zmieniła imię - od tej pory nazywa się Shuhada' Davitt.

Sinead O'Connor, a właściwie już Shuhada' Davitt, obwieściła o zmianach w swoim duchowym życiu na swoim koncie na Twitterze.

Sinead O'Connor przeszła na islam

Sinead O'Connor z okazji konwersji wybrała sobie imię o znamiennym znaczeniu. "Shuhada" według zagranicznych tabloidów ma oznaczać w języku arabskim "męczennicę". Sama oznajmiła:

Z dumą ogłaszam, że stałam się Muzułmanką. To naturalne zwieńczenie każdej drogi teologicznych poszukiwań. Wszystkie badania nad pismami prowadzą do Islamu. To czyni wszystkie inne pisma zbędnymi. Zostanę obdarzona nowym (innym) nowym imieniem. To będzie Shuhada.

O'Connor już nosi hidżab, który dostała od swojej przyjaciółki Elaine. Jej nowe zdjęcie profilowe zachęca wszystkich do tego samego i nawiązuje do hasła reklamowego firmy Nike - "just do it". Na grafice napisano "Noś hidżab. Po prostu zrób to". 

Należy też zaznaczyć, że to nie pierwszy raz, kiedy piosenkarka zmieniła imię. Na początku 2017 roku nazwała się Magda Davit.

Sinead O'Connor - kłopoty zdrowotne 

Nie da się ukryć, ostatnie lata były dla piosenkarki trudne.

Irlandzka gwiazda rocka, której kariera rozpoczęła się od niezapomnianego przeboju "Nothing compares to you", od dawna zmaga się z chorobą psychiczną. Na pewnym etapie wyznała publicznie, że cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową. I to schorzenie bardzo na nią oddziałuje.

Sinead O'Connor ma myśli samobójcze. Opublikowała niepokojące wideo z pokoju hotelowego. "W moim życiu nie ma nikogo"

Z powodu załamania psychicznego gwiazda zaginęła na kilka dni w 2016 roku. Podejrzewano wtedy, że popełniła samobójstwo. Odnaleziono ją w hotelu i przewieziono do obserwację do szpitala. Rok później piosenkarka opublikowała film, na którym opowiadała o swoich myślach samobójczych.

Więcej o: