Irena Dziedzic nie żyje. Dziennikarka i prezenterka telewizyjna miała 93 lata

14 stycznia odbędzie się pogrzeb legendarnej dziennikarki Ireny Dziedzic - poinformował Andrzej Luter z miesięcznika "Więź". Dziedzic zmarła 5 listopada 2018 roku w wieku 93 lat, ale - jak zauważył Luter - wtedy w mediach nie pojawiła się ta informacja.

Irena Dziedzic była znana z prowadzenia programów typu show, przede wszystkim "Tele - Echo", którego była twórczynią. O jej śmierci poinformował na Facebooku Andrzej Luter z miesięcznik "Więź".

Umarła Irena Dziedzic, największa gwiazda polskiej telewizji w czasach PRL. Inteligencja, klasa, perfekcja, zawoalowana złośliwość, ironia - wszystko to fantastycznie łączyła w sobie

- napisał. 

Była twórczynią pierwszego polskiego talk-show "Tele - Echo", występowała w filmach. "Bystrość, erudycja, inteligencja - to zachowała do samego końca" - wspominał Luter, który dwa lata temu spotkał się z Dziedzic. "Zmarła 5 listopada 2018 roku w wieku 93.lat. Media nie podały informacji o jej śmierci" - napisał. 

Jej pogrzeb odbędzie się 14 stycznia o godzinie 13.00 w Laskach.

Komentarze (129)
Irena Dziedzic nie żyje. Dziennikarka i prezenterka miała 93 lata
Zaloguj się
 • vomitorium1

  Oceniono 134 razy 118

  "Inteligencja, klasa, perfekcja, zawoalowana złośliwość, ironia - wszystko to fantastycznie łączyła w sobie."
  zgadza się

 • dlugi48

  Oceniono 115 razy 97

  Kiedyś to były prawdziwe gwiazdy telewizji, prezentujące kulturę, inteligencję, nie to co teraz różne Ziemce inne badziewie w TVPiS, Polsacie czy TVN-ie. Dziedzic, Suzinowi, Pachowi czy Wojtczak nawet do pięt nie dorastają

 • jami88

  Oceniono 106 razy 88

  Czy 4mils, dvla i antygronkwiec widzieli Irenę Dziedzic w tamtych czaszach w Telewizji?
  A jeśłi tak - to co konkretnie byłó nie tak?
  Dla mnie to był powiew kultury osobistej - i w ogóle kultury...

 • vald

  Oceniono 88 razy 80

  Autorka - można by rzec pierwszego tok show w Polsce - "Tele Echo" i słynnego już zapytania do kamerzystów w studio ;który mnie bierze?
  Taką ją zapamiętamy.. Umarła legenda Telewizji.

 • sierota79r

  Oceniono 68 razy 62

  No coz, przykre w zestawieniu z informacjami kto komu i gdzie loda strzela, w dupie jezykiem wywija, czolowki serwisów rozpisuja sie o jakichs gwiazdach o ktorych normalny czlowiek pierwsze slyszy lub ledwo kojarzy...
  Dzis w cenie nie jest erudycja, inteligencja, fachowosc, kultura osobista itp.
  Dzis w cenie jest sensacja, bluznierstwa, chamstwo itd. ...

 • littoral

  Oceniono 62 razy 56

  Na zapleczu redakcyjnym była ponoć nie do wytrzymania, ustawiała technikę jak chciała, kląć umiała siarczyście, ale na wizji, prowadząc wywiad z zaproszonym rozmówcą, uruchamiała profesjonalizm najwyższych lotów. Przede wszystkim - czego nigdy już nie nauczy się Monika Olejnik - naprowadzała krótko rozmówcę na temat, który ją interesował, potem pozwalała mu mówić. Nie zagłuszała go, nie wbijała się w jego sekwencję swoimi tyradami. Rozmówczyni/rozmówca i temat - to były podmioty wywiadu, a nie ona, prowadząca Irena Dziedzic. Słowem, dwoma słowami potrafiła sprowadzić rozmówcę na tor, który chciała... Dlatego w czasie emisji jej "Tele-Echa" ulice pustoszały, telewizory włączone. W tamtych czasach był to jednocześnie powiew w polskich mediach czegoś na poziomie co najmniej europejskim. * Poza tym Irena Dziedzic była znakomitą, wściekle inteligentną konferansjerką, do pary z innym arystokratą estrady, Lucjanem Kydryńskim. Nie ma ani jednej obecnie, polskiej konferansjerki, która byłaby jej równa... Słowem, gdyby była mężczyzną, można by było powiedzieć: Umarł Gość. Nie znam odpowiednika żeńskiego, ale umarła taka właśnie gwiazda. Legenda.

 • dvla

  Oceniono 77 razy 53

  Opiniotwórcze media polskie żyją teraz pustostanami wieniawiami i sprzątaczka z tvn. Takie czasy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX