Netflix wygrał bitwę o twórców "Gry o tron". David Benioff i D.B. Weiss zainkasowali niebotyczną sumę

Netflix wyszedł zwycięsko z walki o podpisanie wieloletniej umowy z twórcami "Gry o tron", Davidem Benioffem i D.B. Weissem. Od pewnego czasu toczyła się trójstronna licytacja, która niedawno zawęziła się z sześciu największych firm na rynku do Netfliksa, Amazona i Disneya. Kontrakt opiewa na dziewięciocyfrową sumę.
Zobacz wideo

David Benioff i D.B. Weiss pakują walizki i przenoszą działalność z HBO do Netfliksa. Duet, który dał nam "Grę o tron", zabiera swoje talenty do streamingowego giganta po zawarciu umowy dającej mu wyłączność na dystrybucję wszystkich produkcji Benioffa i Weissa w nadchodzących latach. Panowie przygarnęli za to całkiem sympatyczną kwotę w postaci 200 milionów dolarów.

Obamowie pracują z Netfliksem. Barack wchodzi podziemnym tunelem, ale jest z nim "zaskakująco normalnie" >>

Benioff i Weiss o szefostwie Netfliksa: Kochamy te same książki, ekscytują nas te same możliwości opowiadania historii

Ted Sarandos, dyrektor ds. produkowanych treści w Netfliksie, napisał w oświadczeniu, które cytuje portal Variety:

Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, mogąc powitać mistrzów opowiadania historii, Davida Benioffa i Dana Weissa w Netfliksie. Razem są kreatywną siłą i zachwycają odbiorców na całym świecie swoimi epickimi pomysłami na opowieści. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co ich wyobraźnia przyniesie naszym subskrybentom.

Scenarzyści nie pozostali mu dłużni. We wspólnie wystosowanej wypowiedzi ogłosili, że są wdzięczni HBO za ponad dziesięć lat współpracy i prawdziwie domową atmosferę. Dodali również:

W ciągu ostatnich kilku miesięcy spędziliśmy wiele godzin rozmawiając z Cindy Holland i Peterem Friedlanderem, a także z Tedem Sarandosem i Scottem Stuberem. Pamiętamy te same ujęcia z tych samych filmów z lat 80., kochamy te same książki, ekscytują nas te same możliwości opowiadania historii. Netflix stworzył coś zadziwiającego i bezprecedensowego. Jesteśmy zaszczyceni, że zaprosili nas do siebie.

Na nic petycje. HBO nie zamierza nakręcić nowej wersji ostatniego sezonu "Gry o tron" >>

Czy twórcy "Gry o tron" w Netfliksie zrobią rzeczy lepsze niż ostatni sezon kultowego serialu?

O Benioffie i Weissie jest głośno nieprzerwanie, odkąd światło dzienne ujrzał hit HBO "Gra o tron". Panowie znaleźli się pod szczególnie intensywnym ostrzałem ze strony fanów serii, którzy nie mogą im wybaczyć obrotu spraw, jaki przybrała fabuła finałowego sezonu "GoT".

"Gra" otrzymała aż 32 nominacje do tegorocznych nagród Emmy. Dość zabawnie zrobiło się, kiedy twórcy musieli udostępnić scenariusz kandydującego do jednego z wyróżnień odcinka "The Iron Throne". Internauci doszukali się w tekście wielu kwiatków - więcej możecie o tym przeczytać tu

Przed podpisaniem umowy z Netfliksem Weiss i Benioff zaangażowali się w produkcję nowej serii "Gwiezdnych wojen" dla Lucasfilm. W październiku do kin wejdzie film "Gemini Man" z Willem Smithem w roli głównej, do którego scenariusz napisał David Benioff.  

"Gemini Man". Will Smith walczy z młodym Willem Smithem w scenariuszu twórcy "Gry o tron" >>

Więcej o: