Sig Haid nie żyje. Aktor znany z filmów Roba Zombiego miał 80 lat

Nie żyje Sig Haid. Aktor, któremu w ciągu całej kariery udało się wystąpić w ponad setce filmów i seriali, miał 80 lat. Ostatnimi czasy publiczność najlepiej zapamiętała go z roli upiornego klauna w produkcjach Roba Zombiego.

O śmierci Sida Haiga poinformowała jego żona za pośrednictwem Instagrama. Dodane zdjęcie opatrzyła opisem:

W sobotę 21 września 2019 roku moje światło, moje serce, moja prawdziwa miłość, mój król, druga połowa mojej duszy, Sidney, przeszedł na drugą stronę. Powrócił do Wszechświata, świecącej gwiazdy w jej niebiosach. Był moim aniołem, moim mężem, moim najlepszym przyjacielem i zawsze nim będzie. Uwielbiał swoją rodzinę, przyjaciół i fanów. Było to dla nas wszystkich szokiem.
 

Sid Haig nie żyje. Gwiazdor kina blaxploitation lat 60. i 70. odmówił Tarantino roli w "Pulp Fiction"

Sid Haig w biznesie filmowym był aktywny już od lat 60. Często można było go oglądać w produkcjach z gatunku blaxploitation, m.in. w "Foxy Brown", "Coffy" czy w "Wielkim domu lalek". Trzy dekady później Quentin Tarantino stworzył film "Jackie Brown", w którym rolę sędziego napisał specjalnie dla Haiga.

Aktor kilka lat wcześniej, w 1992 roku, odrzucił propozycję występu w "Pulp Fiction" - miał się wcielić w rolę Marsellusa Wallace'a, męża Mii Wallace (Uma Thurman) i szefa głównych bohaterów granych przez Samuela L. Jacksona i Johna Travoltę. Wallace'a ostatecznie odegrał Ving Rhames - Haig w tym czasie postanowił zrobić sobie przerwę od grania w filmach, czego potem, w obliczu niesamowitej popularności "Pulp Fiction", bardzo żałował. 

W 2003 roku Rob Zombie zaprosił Haiga do współpracy przy jego debiutanckim filmie "Dom tysiąca trupów", gdzie aktor otrzymał rolę Kapitana Spauldinga - upiornego klauna-zabójcy. Fani reżysera pokochali Haiga na tyle, że jego postać powróciła w kolejnych produkcjach: "Bękarty diabła" i najnowszej "3 From Hell", która miała swoją premierę w USA 16 września. 

 

Sid Haig zaliczył także występy m.in. w filmie z Jamese Bondem "Diamenty są wieczne", a także w telewizyjnym serialu "Batman" z lat 60., w "Star Treku", "Mission: Impossible" czy "MacGyverze".