Od ponad 10 lat pisze o kulturze, prowadziła program wideo "Popcornerowy skrót tygodnia", a obecnie "POPkulturę" w Gazeta.pl. Rozmawia z pisarzami w podcaście "Dobrze czytaj, dobrze słuchaj".
Przygodę z profesjonalnym dziennikarstwem zaczęła jeszcze w liceum, dwukrotnie odbywając praktyki w Polskiej Agencji Prasowej, później pisała m.in. w magazynach "Integracja Europejska", "Gazeta Studencka" i "Maturzysta". Skończyła specjalizację telewizyjną na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. W Gazeta.pl pracuje od 2008 roku - zaczynała jako redaktorka serwisu Popcorner.pl, poświęconego serialom. Nadal pochłania kolejne odcinki, kiedy tylko znajdzie chwilę. Ostatnio dużo czasu przeznacza też na czytanie kryminałów, thrillerów oraz literatury dziecięcej. Chętnie prowadzi także spotkania z twórcami, np. podczas targów książki czy premier. Od niedawna trenuje karate. Znajdziecie ją także na bookstagramie.
Marta Korycka mat. prasowe
Absolwentka warszawskiego Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych. Ukończyła specjalizację Antropologia Współczesności i Animacja Działań Lokalnych. W Gazeta.pl pracuje od 2015 roku. Najbardziej lubi "Wojnę domową" w reżyserii Jerzego Gruzy, "M.A.S.H" oraz kryminalne seriale kostiumowe - uważa, że nikt nie dorównuje rozmachowi oraz staranności brytyjskiej serii "Poirot" z Davidem Suchetem w roli głównej. Jest współprowadzącą "POPkulturę" od początku istnienia programu.
Justyna Bryczkowska BARTEK BARCZYK.COM PHONE +48 507
Skończył filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jest na 5. roku dziennikarstwa i medioznawstwa ze specjalizacją radiową na tej samej uczelni. W 2019 roku odbył praktykę w redakcji publicystycznej w Radiowej Dwójce, a później próbował swoich sił w public relations. Do redakcji Kultura Gazeta.pl dołączył w 2022 roku. Pisanie o muzyce to coś, w czym czuje się najlepiej.
Od przedszkola był zafascynowany telewizją. Tata obiecał mu, że, jak nauczy się samodzielnie wiązać buty, to w domu podłączona zostanie platforma CYFRA+. W wieku nastoletnim ta miłość została powiększona o radio. A konkretnie o radio muzyczne, w którego moc cały czas wierzy. Bliżej mu do mainstreamu, ale z dużą ciekawością patrzy też na alternatywę. Uważa, że najlepszy okres w muzyce to lata 80., najbardziej fascynują go lata 00., a najwięcej uwagi poświęca nowościom. Słucha zarówno polskiego rocka, jak i muzyki klubowej rodem z Ibizy. Z książek najbardziej ciekawią go reportaże. Uwielbia zaangażowane kino, które porusza ważne i ponadczasowe tematy. O wiele bardziej woli filmy od seriali, ale nigdy nie pogardzi ciekawym tytułem.
Bartłomiej Marcinkowski arch. prywatne
Ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Łódzkim. Swoją pierwszą recenzję płytową opublikowała w 2010 roku i z pisaniem o kulturze związała swoją przyszłość. Uwielbia, gdy w głośnikach dudni jej black metal i dark folk, jednak stara się otwierać na nowe gatunki. W jej playliście znajdziesz zarówno Pezeta, Bathory jak i Duę Lipę. Muzykę poleca każdemu, kto chce jej słuchać, często robi to na Instagramie (@choinka__).
Nie lubi zgiełku kina, potrafi obejrzeć ulubiony film pięć razy z rzędu, zamiast nadrobić nowości. Bezkrytycznie kocha "Gwiezdne wojny", dzieła Tima Burtona i Quentina Tarantino oraz wszystkie role Benedicta Cumberbatcha. Od muzyki, filmów i koncertów "odpoczywa" z książką - najchętniej reportażem Tochmana, Springera lub Szczygła. Uważa, że koty opanują kiedyś świat, bas to najważniejszy instrument w zespole, droidy mają duszę, a memy to życie.
Joanna Chojnacka archiwum prywatne