Redakcja kultura.gazeta.pl - O NAS

Piszemy dla Was o filmie, serialach, muzyce, książkach... i nie tylko. Poznajcie nas bliżej.

Marta Korycka - kierownik kultura.gazeta.pl

Od ponad 10 lat pisze o kulturze, prowadziła także program wideo "Popcornerowy skrót tygodnia", a obecnie "POPkulturę" w Gazeta.pl. Ma także doświadczenie w tematyce edukacji, showbizesu, ekonomii i społecznej. 

Skończyła specjalizację telewizyjną na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. W Gazeta.pl pracuje od 2008 roku - zaczynała jako redaktorka serwisu Popcorner.pl, poświęconego serialom. Nadal pochłania kolejne odcinki, kiedy tylko znajdzie czas. Ostatnio dużo czasu przeznacza też na czytanie kryminałów, thrillerów oraz literatury dziecięcej.

Marta KoryckaMarta Korycka mat. prasowe

Marta Korycka - Instagram >>

Justyna Bryczkowska - redaktorka

Absolwentka warszawskiego Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych. Ukończyła specjalizację Antropologia Współczesności i Animacja Działań Lokalnych. W Gazeta.pl pracuje od 2015 roku. Najbardziej lubi "Wojnę domową" w reżyserii Jerzego Gruzy, "M.A.S.H" oraz kryminalne seriale kostiumowe - uważa, że nikt nie dorównuje rozmachowi oraz staranności brytyjskiej serii "Poirot" z Davidem Suchetem w roli głównej.

Jest współprowadzącą "POPkulturę" od początku istnienia programu.

Justyna BryczkowskaJustyna Bryczkowska BARTEK BARCZYK.COM PHONE +48 507

Maja Piskadło - redaktorka

Redaktorka serwisu kultura.gazeta.pl. Pierwsze kroki w mediach postawiła w 2017 roku w serwisie soulbowl.pl; z Gazeta.pl współpracuje od 2019 roku. Współprowadzi program "POPkultura". Najchętniej pisze o muzyce i telewizji. Latami była przekonana, że zostanie prawniczką albo polityczką, ale życie skutecznie zweryfikowało te pomysły - ostatecznie wróciła do samych korzeni, bo jako pięcioletni brzdąc uwielbiała udawać Janusza Weissa i niemal codziennie prowadziła przed domową kamerą nowe formaty telewizyjne.

Absolwentka Kolegium MISH na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie w 2020 roku ukończyła studia amerykanistyczne; dwa lata romansowała też z prawem. Zazwyczaj myśli w języku angielskim. Gdyby mogła, cały wolny czas spędzałaby na koncertach. Jej zamiłowanie do "Saturday Night Live" powoli zaczyna podchodzić pod obsesję. Ciągle wierzy, że "Yandhi" jeszcze się ukaże. Zdecydowanie woli seriale od filmów i jest oddaną fanką wszelkich produktów umysłu Michaela Schura.

Maja PiskadłoMaja Piskadło Karolina Jackowska

Bartłomiej Marcinkowski - redaktor

Skończył filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jest na 5. roku dziennikarstwa i medioznawstwa ze specjalizacją radiową na tej samej uczelni. W 2019 roku odbył praktykę w redakcji publicystycznej w Radiowej Dwójce, a później próbował swoich sił w public relations. Do redakcji Kultura Gazeta.pl dołączył w 2022 roku. Pisanie o muzyce to coś, w czym czuje się najlepiej.

Od przedszkola był zafascynowany telewizją. Tata obiecał mu, że, jak nauczy się samodzielnie wiązać buty, to w domu podłączona zostanie platforma CYFRA+. W wieku nastoletnim ta miłość została powiększona o radio. A konkretnie o radio muzyczne, w którego moc cały czas wierzy. Bliżej mu do mainstreamu, ale z dużą ciekawością patrzy też na alternatywę. Uważa, że najlepszy okres w muzyce to lata 80., najbardziej fascynują go lata 00., a najwięcej uwagi poświęca nowościom. Słucha zarówno polskiego rocka, jak i muzyki klubowej rodem z Ibizy. Z książek najbardziej ciekawią go reportaże. Uwielbia zaangażowane kino, które porusza ważne i ponadczasowe tematy. O wiele bardziej woli filmy od seriali, ale nigdy nie pogardzi ciekawym tytułem.

Bartłomiej MarcinkowskiBartłomiej Marcinkowski arch. prywatne