Redakcja kultura.gazeta.pl - O NAS

Piszemy dla Was o filmie, serialach, muzyce, książkach... i nie tylko. Poznajcie nas bliżej.

Marta Korycka - kierownik kultura.gazeta.pl

Skończyła Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Kiedyś chciała być lekarzem, ale już na początku liceum zdecydowała się na dziennikarstwo. W 2001 roku została najmłodszą w powojennej historii stażystką w Polskiej Agencji Prasowej - i ma na to papiery. W Gazeta.pl pracuje od 2008 roku - zaczynała jako redaktorka serwisu Popcorner.pl, poświęconego serialom. Nadal pochłania kolejne odcinki, kiedy tylko znajdzie czas. Co roku w grudniu ogląda "To właśnie miłość", a ostatnio coraz częściej czyta literaturę dziecięcą.

Marta KoryckaMarta Korycka Gazeta.pl

Marta Korycka - Instagram

Justyna Bryczkowska - redaktorka

Absolwentka warszawskiego Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych. Ukończyła specjalizację Antropologia Współczesności i Animacja Działań Lokalnych. W Gazeta.pl pracuje od 2015 roku. Najbardziej lubi "Wojnę domową" w reżyserii Jerzego Gruzy oraz kryminalne seriale kostiumowe - uważa, że nikt nie dorównuje rozmachowi oraz staranności brytyjskiej serii "Poirot" z Davidem Suchetem w roli głównej.

BryczkowskaBryczkowska BARTEK BARCZYK.COM PHONE +48 507

Maja Piskadło - redaktorka

Studentka Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Najmłodsza stażem redaktorka Gazeta.pl - w redakcji od lipca 2019 roku. Z zamiłowania myśli zazwyczaj w języku angielskim, głównie o tym, co piszczy w trawie za oceanem. Gdyby mogła, cały wolny czas spędzałaby na koncertach. Cały czas wierzy, że "Yandhi" jeszcze się ukaże. Zdecydowanie woli seriale od filmów i jest oddaną fanką wszelkich produktów umysłu Michaela Schura.

Maja PiskadłoMaja Piskadło Karolina Jackowska

Maja Piskadło - Instagram