Redakcja kultura.gazeta.pl - O NAS

Piszemy dla Was o filmie, serialach, muzyce, książkach... i nie tylko. Poznajcie nas bliżej.

Marta Korycka - kierownik kultura.gazeta.pl

Od ponad 10 lat pisze o kulturze, prowadziła także program wideo "Popcornerowy skrót tygodnia", a obecnie „POPkulturę" w Gazeta.pl. Ma także doświadczenie w tematyce edukacji, showbizesu, ekonomii i społecznej. 

Kiedyś chciała być lekarzem, ale na początku liceum zdecydowała się na dziennikarstwo i w 2001 roku po trzeciej klasie liceum została najmłodszą w powojennej historii stażystką w Polskiej Agencji Prasowej. Potem skończyła specjalizację telewizyjną na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Była sekretarzem redakcji w magazynach "Integracja Europejska", "Gazeta Studencka" i "Maturzysta". Współpracowała m.in. z TVP, "Polska The Times" i "Perspektywami".

W Gazeta.pl pracuje od 2008 roku - zaczynała jako redaktorka serwisu Popcorner.pl, poświęconego serialom. Nadal pochłania kolejne odcinki, kiedy tylko znajdzie czas. Co roku w grudniu ogląda "To właśnie miłość", a ostatnio coraz częściej czyta kryminały, thrillery oraz literaturę dziecięcą.

Marta KoryckaMarta Korycka Gazeta.pl

Marta Korycka - Instagram >>

Justyna Bryczkowska - redaktorka

Absolwentka warszawskiego Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych. Ukończyła specjalizację Antropologia Współczesności i Animacja Działań Lokalnych. W Gazeta.pl pracuje od 2015 roku. Najbardziej lubi "Wojnę domową" w reżyserii Jerzego Gruzy oraz kryminalne seriale kostiumowe - uważa, że nikt nie dorównuje rozmachowi oraz staranności brytyjskiej serii "Poirot" z Davidem Suchetem w roli głównej.

Justyna BryczkowskaJustyna Bryczkowska BARTEK BARCZYK.COM PHONE +48 507

Maja Piskadło - redaktorka

Redaktorka serwisu kultura.gazeta.pl. Pierwsze kroki w mediach postawiła w 2017 roku w serwisie soulbowl.pl; z Gazeta.pl współpracuje od 2019 roku. Współprowadzi program "POPkultura". Najchętniej pisze o muzyce i telewizji. Latami była przekonana, że zostanie prawniczką albo polityczką, ale życie skutecznie zweryfikowało te pomysły - ostatecznie wróciła do samych korzeni, bo jako pięcioletni brzdąc uwielbiała udawać Janusza Weissa i niemal codziennie prowadziła przed domową kamerą nowe formaty telewizyjne.

Absolwentka Kolegium MISH na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie w 2020 roku ukończyła studia amerykanistyczne; dwa lata romansowała też z prawem. Zazwyczaj myśli w języku angielskim. Gdyby mogła, cały wolny czas spędzałaby na koncertach. Jej zamiłowanie do "Saturday Night Live" powoli zaczyna podchodzić pod obsesję. Ciągle wierzy, że "Yandhi" jeszcze się ukaże. Zdecydowanie woli seriale od filmów i jest oddaną fanką wszelkich produktów umysłu Michaela Schura.

Maja PiskadłoMaja Piskadło Karolina Jackowska